Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia

Energylandia jest aktualnie jedynym polskim parkiem tematycznym. Park usytuowany jest w miejscowości Zator, w bliskim sąsiedztwie miasta Oświęcim. Energylandia to około 50 atrakcji mechanicznych, rozłożonych na 26 ha terenu, to miejsce wypoczynku oraz zabawy na co najmniej jeden dzień.

Park podzielony jest na 3 strefy:

  • Dziecięcą -  w parku to „Bajkolandia” obejmującą atrakcje dla najmłodszych.
  • Familijną - inaczej rodzinną, w której zabawa sprawia radość zarówno dzieciakom jak i starszym.
  • Młodzieżową - gdzie powinni trafić ci, którzy szukają najbardziej ekstremalnych atrakcji.

Różnorodność  stref gastronomicznych w parku daje klientom spory wybór - od w pełni profesjonalnej kuchni do mniejszych restauracji z tzw. szybkim jedzeniem. Są tu również kawiarnie i lodziarnie dla zwolenników słodkości.

W parku organizowane są warsztaty, programy artystyczne ukazujące świat akrobatyki, zręczności, magii i talentów przedstawianych przez artystów i animatorów. Jest to również miejsce największych festiwali muzycznych w tej części Polski z udziałem gwiazd sceny polskiej i zagranicznej.

W 2015 roku powstaną trzy nowe roller coastery i strefa koncertowa. Strefa koncertowa będzie mogła pomieścić do 30 tyś. bawiących się. Scena zbudowana będzie w nowoczesnym stylu z profesjonalnym zapleczem za sceną, strefą gastronomii oraz trybunami dla widowni. To wszystko wyposażone w doskonały sprzęt oświetleniowo – nagłaśniający przy współpracy z najlepszą Polską firmą w tej dziedzinie.

Kontakt / Więcej informacji

Energylandia
Kategoria
Inne parki tematyczne
Lokalizacja
Zator, Małopolskie
Data otwarcia
lipiec 2014
Rozmiar
30 ha

Jedziesz do: Energylandia?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Energylandia

pokaż wszystkie

Aktualności o Energylandia

Parki w pobliżu

Przychodzące wyszukiwane hasła

energylandia, energylandia otwarcie, energylandia kiedy otwarcie, energylandia cennik, energylandia zator otwarcie, energylandia ceny biletów, energylandia zator, energylandia zator kiedy otwarcie, energylandia zator cennik, kiedy otwarcie energylandii

Już jest! Twój darmowy e-book: Polskie Parki Rozrywki Edycja 2015!Pobierz teraz >

Pobierz twoje darmowe e-booki !

Zarejestruj się i pobierz teraz »