Przewodnik po parkach rozrywki

Bilety do Parc Asterix do kupienia na Parkmania.pl

Tagi: Park Rozrywki, Paryż, Bilety Disneyland Paryż, Bilety Parc Asterix

Bilety do Parc Asterix do kupienia na Parkmania.pl

Planując wizytę w Paryżu i Disneylandzie warto nadłożyć trochę kilometrów i odwiedzić inny ciekawy francuski park rozrywki - Parc Asterix. Bilety do tego parku można od niedawna zakupić na Parkmania.pl.

Parc Asterix to szczególny park rozrywki, bazujący na przygodach dzielnego Gala Asteriksa i jego przyjaciela Obeliksa, bohaterów serii komiksowej Goscinnego i Uderzo. Rocznie park odwiedza około 1 600 000 osób. Jego niewątpliwą zaletą jest usytuowanie w okolicach Disneylandu (około 20 kilometrów) i samego Paryża (około 35 kilometrów).

W parku znajduje się 38 różnorodnych atrakcji w pięciu krainach tematycznych (Galia, Cesarstwo Rzymskie, Grecja, Wikingowie).

Parc Asterix to zabawa zarówno dla małych jak i dużych poszukiwaczy przygód. Dla maluchów przewidziano karuzele, samochodziki, place zabaw. Ci, co lubią adrenalinę znajdą tu różnorodne roller coastery, wśród których warto wymienić choćby: Oziris – odwrócony roller coaster, który ma 5 inwersji, SOS Numerobis – kolejka górska dla całej rodziny, czy też Goudurix – klasyczny stalowy roller coaster, który zachwyca liczbą inwersji, jest ich aż 7! Ten ostatni zajmuje 3. miejsce w Europie na liście roller coasterów z największą liczbą inwersji.


Goudurix to zabawa dla odważnych, pędzi 90 kmh i ma aż 7 inwersji!


Wszystkim, którzy lubią klasykę polecamy przejażdżkę długim na ponad 1,2 kilometra i rozwijającym prędkość 84 kmh drewnianym roller coasterem Tonnere de Zeus.

Bilety do Parc Asterix można zamówić dzięki Parkmania.pl bez wychodzenia z domu. Wystaczy złożyć i opłacić zamówienie w naszym sklepie internetowym a bilety zostaną do Was wysłane w kilka godzin od otrzymania przez nas środków. 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.