Przewodnik po parkach rozrywki

[ZDJĘCIA] W Hiszpanii ma powstać pierwszy w Europie park rozrywki Paramount

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Paramount Park, Alhama De Murcia, Star Trek, Woodland Fantasy, Parque Paramount Alhama De Murcia, Hiszpania, Adventure City, Lifestyle Center, Premursa

[ZDJĘCIA] W Hiszpanii ma powstać pierwszy w Europie park rozrywki Paramount

Paramount Park i Lifstyle Center to ogromny kompleks kulturowo-wypoczynkowo-biznesowy, który ma wkrótce przyciągać około 3 miliony turystów rocznie. 

W zeszłym tygodniu, w Madrycie zaprezentowano projekt pierwszego w Europie parku tematycznego Paramount.
Park zlokalizowany będzie w Alhama de Murcia (Region Murcja, Hiszpania).

W Paramount Park znajdzie się ponad 30 zaawansowanych technologicznie atrakcji, skierowanych zarówno do dzieci jak i dorosłych. Na terenie obiektu nie zabraknie również dwóch tematycznych hoteli, sklepów i restauracji. Wszystko nawiązywać będzie tematycznie do produkcji wytwórni Paramount.Główną arterią parku będzie Paramount Promenade, na której znajdą się sklepy i restauracje. Tu również będą miały miejsce pokazy. Reszta parku podzielona będzie na 4 krainy tematyczne, nawiązujące do filmów Paramount. I tak:

  • Adventure City to miejsce, gdzie fani akcji będą mogli przenieść się do świata takich produkcji jak Mission: Impossible.
  • Rango’s West bazuje na filmie Rango, z Johnnym Deppem. Tu znajdziemy kino 4D, atrakcję Ragin’ River Rapids oraz Spirit of the West Mine Coaster.
  • Woodland Fantasy to kraina stworzona specjalnie z myślą o dzieciach. Można tu będzie podszkolić swoje magiczne umiejętności w Stardust Wizard’s Workshop oraz skorzystać z interaktywnej dark ride bazującej na filmie Kroniki Spiderwick.
  • Plaza Futura z kolei to raj dla miłośników science-fiction i takich mega produkcji jak Star Trek.

Liczby, towarzyszące inwestycji są imponujące. Budowa Parque Paramount Alhama de Murcia oraz powiązanego z nim Lifstyle Center ma kosztować 1,1 miliarda Euro. Powierzchnia samego parku to ok. 55 hektarów, Lifestyle Center zajmie 103 hektary. 

Park i kompleks kulturowo-wypoczynkowo-biznesowy będzie promowany przez Proyectos Emblemáticos Murcianos S.A.(PREMURSA), inwestorami są: w 80% Región de Murcia Turística S.A.(REMUTURSA), 10% oraz Instituto de Fomento de la Región de Murcia (INFO), 10%. PREMURSA podpisała konktrakt na wyłączność z firmą Paramount Licencing Inc. Samo Paramount nie jest inwestorem, mimo to aktywnie będzie uczestniczyć w rozwoju projektu. 

'Paramount wybrało Murcję ze względu na walory turystyczne regionuWsparcie władz regionalnych i
samorządów lokalnych jak również PREMURSA dla tego projektu jest również nie do przecenienia. Liczymy, że dzięki temu powstanie atrakcja turystyczna na światowym poziomie.' - powiedział Michael Bartok z Paramount.

Szacuje się, że dzięki tej inwestycji powstanie ok.  22 600 nowych miejsc pracy (zarówno przy budowie jak i w dalszym etapie, po otwarciu parku).

Alhama de Murcia została wybrana na miejsce pierwszego tematycznego parku Paramount ze względu na unikalne klimatyczne, historyczne i geograficzne warunki. To tu słońce świeci przez 300 dni w roku, stąd jest zaledwie 30 km do piaszczystych, hiszpańskich plaż. Atutem jest również infrastruktura transportowa.

Otwarcie Parque Paramount Alhama de Murcia oraz pierwszej fazy inwestycji Lifstyle Center planowane jest na wiosnę 2015 roku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title
$item.title