Przewodnik po parkach rozrywki

W Nowej Soli powstaje park dinozaurów

Tagi: Park Dinozaurów, Mikrokosmos, Park Jurajski, Park Z Owadami, Minizoo, Park Krasnala, Marcin Walasek, Mapol, Nowa Sól

W Nowej Soli powstaje park dinozaurów

Dziś jest tu Park Krasnala. Na wiosnę dodatkowo powstanie jurajski park z modelami prehistorycznych gadów. Nie wykluczone, że wkrótce pojawią się tu również gigantyczne owady.

Nowa Sól to nieduże miasto w zachodniej Polsce, w województwie lubuskim. Może ze względu na odległość od naszych zachodnich sąsiadów, a może z powodu wszechobecnych krasnali ogrodowych kilka lat temu powstał tu Park Krasnala. Jaki powód by nie był, park od początku cieszył się niesłabnącą popularnością. To tu można między innymi zobaczyć największego na świecie Krasnala Solusia. Krasnal mierzy 541 cm wysokości i ma żółto-niebieski kubraczek, zgodny z barwami miasta.

 

Już na przełomie marca i kwietnia park ma powiększyć się o park dinozaurów. Zobaczymy tu ponad 20 figur prehistorycznych gadów, ustawionych na edukacyjnej ścieżce. Wśród dinozaurów znajdą się najbardziej atrakcyjne okazy, z T-Rexem na czele. Każdy z nich będzie wydawał charakterystyczny dla siebie dźwięk.

W planach parku jest również ekspozycja z gigantycznymi owadami. Jak widać pomysł łódzkiego Mikrokosmosu, który w zeszłym roku jako pierwszy otworzył park z insektami, został doceniony przez inne parki (w Myślęcinku powstaje między innymi park stawonogów, planowane są kolejne parki). W nowosolskim parku już wkrótce zobaczyć będzie można między innymi koniki polne, pszczoły, mrówki, wszystko w nienaturalnie dużych rozmiarach. 

Jak zapewnia Marcin Walasek z firmy Malpol, która wyprodukowała wszystkie figury planów na rozwój parku jest więcej, w przyszłości znajdzie się tu również i ścianka wspinaczkowa, i minizoo.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.