Przewodnik po parkach rozrywki

Bajkowy Pociąg - nowa atrakcja w Centrum Bajek w Pacanowie

Tagi: Europejskie Centrum Bajki, Pacanów, Bajkowy Świat, Orient Expres, Lokomotywa

Bajkowy Pociąg - nowa atrakcja w Centrum Bajek w Pacanowie

W najbliższą niedzielę, 12 lutego, Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie zaprasza na Bajkowy Odjazd czyli otwarcie Bajkowego Pociągu - nowej atrakcji wystawy 'Bajkowy Świat'. Tego dnia odbędą się również III Dziecięce Spotkania z Komiksem.

Pociąg, urządzony w stylistyce Orient Expresu, zabierze gości ze Stacji Pacanów w podróż po krainie europejskich bajek. Mali podróżni udadzą się do wnętrza Ziemi, w podwodne głębiny, w kosmos, do Narnii by w końcu zakończyć swoją podróż w zaczarowanym ogrodzie.

Podróż nawiązuje  do „Lokomotywy” Juliana Tuwima, a podczas przejażdżki dzieci spotkają między innymi Małego Księcia, Pana Twardowskiego, krasnale i gnomy, ośmiornicę i Neptuna. Co ważne dzięki najnowszej technologii podróżnicy będą mieli odczucie jakby naprawdę jechali zarówno w górę jak i w dół.

Inwestycja kosztowała prawie pół miliona złotych i została sfinansowana z budżetu województwa świętokrzyskiego. Nowoczesny dziecięcy dom kultury, w którym ma siedzibę Europejskie Centrum Bajki, otwarto 24 lutego 2010 roku. Jego budowę współfinansowano ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, samorządu województwa świętokrzyskiego oraz gminy Pacanów. 

Komentarze