Przewodnik po parkach rozrywki

W Europie ma powstać największy na świecie park dinozaurów

Tagi: Park Dinozaurów, Jurapark, Jurapark Krasiejów, Parki Dinozaurów W Polsce, Portugalia, Największy Park Dinozaurów, Lourinha

W Europie ma powstać największy na świecie park dinozaurów

Jak podaje Theportugalnews.com w Portugalii, w miejscowości Lourinha planowane jest otwarcie największego parku z dinozaurami na świecie.

Na terenie parku ma znaleźć się ekspozycja z dinozaurami, muzeum, w którym będzie można obejrzeć odkrycia paleontologiczne a także miejsce dla warsztatów edukacyjnych dla dzieci. Park ma zająć około 25 hektarów. Budowa obiektu to koszt około 10 mln Euro. 

Rozpoczęcie budowy planowane jest na lipiec tego roku. Park ma zostać zbudowany w ciągu 18 miesięcy. W tym czasie powstanie między innymi budynek muzealny i 250 modeli dinozaurów w naturalnych rozmiarach. 
Pomysłodawcy szacują, że park odwiedzi rocznie około 200 000 osób, szacowana cena biletu to 12 Euro/dzień.

W tej chwili to polski JuraPark Krasiejów chwali się pozycją europejskiego lidera wśród parków z dinozaurami, zarówno jeśli chodzi o powierzchnię parku (40 hektarów) jak i bogactwo ekspozycji - znajduje się tu około 200 modeli dinozaurów.


JuraPark Krasiejów from JuraPark on Vimeo.

 

  
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.