Przewodnik po parkach rozrywki

W których parkach poruszają się dinozaury?

Tagi: Zator, Dinozaury, Dinozatorland, Parki Dinozaurów, Krasiejów, Dream Park Ochaby, Dinolandia, Solec Kujawski, JuraPark Bałtów, Parki Z Dinozaurami

W których parkach poruszają się dinozaury?

Dostaliśmy zapytanie od jednego z naszych czytelników, w których parkach z dinozaurami można znaleźć poruszające się i wydające dźwięki gady. Wszyscy fani dinozaurów wiedzą, że gady głośno ryczą w Zatorze. Postanowiliśmy sprawdzić jak to dokładnie wygląda także w innych miejscach.

Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o liczbę poruszających się i wydających dźwięki prehistorycznych gadów jest oczywiście wspomniany Dinozatorland. Znajduje się tu aż 101 dinozaurów, większa część do dinozaury ruchome. W zależności od figury gady ruszają między innymi łapami, głową, paszczą, szyją a także wydają odgłosy odpowiednie dla swojego gatunku. Wśród figur z ruchomymi skrzydłami można znaleźć: Dżungaripterusa czy Pteronodona. Poruszają się też takie dinozaury jak Apatozaur, Triceratops a także T-Rex.W Dinolandii, w parku dinozaurów w Kołacinku oraz w Dinoparku w Szklarskiej Porębie figury nie poruszają się. To samo dotyczy Jurajskiego Parku Dinozaurów w Wasilkowie. JuraParki w Bałtowie i Krasiejowie dysponują bogatą ekspozycją ale są to również dinozaury statyczne. W trzecim parku Stowarzyszenia Delta - w Solcu Kujawskim - można natomiast znaleźć 3 poruszające się gady. 

W Dinoparku w Malborku znajduje się 40 animatronicznych dinozaurów. Wszystkie one poruszają się tzn. poruszają głową, łapami, ogonem, ruszają powiekami a nawet oddychają. Wszystkie też wydają dźwięki.

W Ochabach, w Dream Parku mieszka z kolei 18 ruchomych i ryczących dinozaurów. W nadmorskim Łeba Parku dinozaury nie poruszają się, ale jest 5, które wydają dźwięki. Podobnie jest w Parku Dinozaurów w Nowinach Wielkich - dinozaury są statyczne, ale kilka z nich również wydaje dźwięki.

W ostatnim parku jaki sprawdziliśmy, Parku Dinozaurów w Ustroniu znajduje się 15 dinozaurów. Wszystkie one wydają dźwięki, ruszają się, oddychają a nawet otwierają i zamykają oczy. W tym roku w parku pojawią się 3 nowe sztuki dinozaurów chodzących.

Jeśli wiecie coś więcej na temat ekspozycji z dinozaurami w jurajskich parkach - koniecznie umieście komentarz pod artykułem. Chętnie uzupełnimy tę listę o informacje, którymi warto się podzielić.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.