Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Angry Birds Land - park rozrywki inspirowany grą na smartfony

Tagi: Park Rozrywki, Tematyzacja, Rovio, Tampere, Angry Birds, BDR Design, Särkänniemi Adventure Park, Finlandia

[WIDEO] Angry Birds Land - park rozrywki inspirowany grą na smartfony

Angry Birds to gra, w której przy pomocy procy strzela się ptakami w kierunku świń. Brzmi to absurdalnie ale nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o tej bijącej rekordy popularności grze stworzonej przez fińską firmę Rovio. Wygląda na to, że wkrótce w jednym z parków powstanie kraina tematyczna inspirowana tą grą.

Angry Birds to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych, dostępna początkowo na telefonach Apple a później i na innych smartfonach. Stworzona w 2009 roku gra została ściągnięta na telefony ponad 350 milionów razy!

Kraina tematyczna inspirowana Angry Birds powstanie w Finlandii, w miejscowości Tampere w Särkänniemi Adventure Park. 'Chcieliśmy stworzyć niepowtarzalną krainę tematyczną, kojarzącą się z silną i znaną marką.' - powiedział prezes parku Miikka Seppälä pytany, dlaczego akurat taki temat. 'Choć Angry Birds narodziły się w Finlandii, znane są na całym świecie, zarówno wśród młodych jak i starszych. To doskonała marka dla naszego parku. Naszym celem jest zmotywowanie fanów gry do aktywności fizycznej i zabawy na świeżym powietrzu.' - dodaje Seppälä.Wiosną Särkänniemi ujawni więcej informacji na temat projektu Angry Birds Land. Dowiemy się jakie powstaną atrakcje i przejażdżki oraz co dokładnie kryje się pod nazwą 'Magic Places'. W tej chwili wiadomo, że będzie to obszar, na którym w jednym miejscu spotykają się zabawa i świat gier. 

Angry Birds Land jest projektowany we współpracy z Särkänniemi, Rovio Entertainment oraz BDR Design, międzynarodową firmę projektującą i wykonującą parki rozrywki. Otwarcie ma nastąpić jeszcze w tym sezonie.

Komentarze