Przewodnik po parkach rozrywki

Skarby Faraonów od tego weekendu w łódzkim Experymentarium

Tagi: Experymentarium, Łódź, Wystawa, Atrakcje Dla Najmłodszych, Skarby Faraonów

Skarby Faraonów od tego weekendu w łódzkim Experymentarium

To niepowtarzalna okazja spotkania egipskich bogów i faraonów. Dowiesz się jak tysiące lat temu wykonywano mumifikacje, w jaki sposób powstały słynne egipskie piramidy i jakie skarby i tajemnice w sobie kryją.

Wystawa „Skarby Faraonów” opiera się na scenariuszu wystawy „Mumia. Tajemnice Starożytnego Egiptu”, jedynej w Polsce ekspozycji w całości poświęconej starożytnemu Egiptowi. Na zwiedzających czekają takie atrakcje jak Klub Młodych Archeologów - Śladami Indiany Jones’a czy inscenizacja rytuału mumifikacji.

Inscenizacja rytuałów mumifikacyjnych pozwala zrozumieć oglądającemu, że mumia to nie tylko zabytek z muzealnego korytarza, ale i człowiek, którego ciało po śmierci poddawano licznym zabiegom, by zapewnić mu życie wieczne wśród bliskich i bogów.Wystawa „Skarby Faraonów” pokazuje zabytki egipskie różnych kategorii oraz przybliża życie codzienne starożytnych Egipcjan. Na wystawie obejrzeć można kopie najbardziej znanych eksponatów pochodzących z czasów starożytnych tj. popiersie królowej Nefertiti., złotą maskę Tutanchamona, pektorał księżniczki Sathathorjunet, ciekawą kolekcję biżuterii i przedmiotów codziennego użytku jak i również malowidła o tematyce egipskiej. Ciekawą atrakcją dla zwiedzających jest też Grobowiec Tutanchamona, który ozdobiony jest kopiami autentycznych malowideł i reliefów znajdujących się w grobowcach zmarłych władców Egiptu. Elementy mające wzbudzić grozę zwiedzających są wzorowane na istniejących zabytkach. Dzięki temu grobowiec ten jest nie tylko atrakcją dla najmłodszych, ale też dla dorosłych gości wystawy, których niełatwo przestraszyć mumią wstającą ze swego sarkofagu.

Otwarcie wystawy „Skarby Faraonów” w Centrum Nauki Experymentarium w Manufakturze odbędzie się w sobotę, 24 marca 2012 roku o godzinie 12.00

 

Komentarze