Przewodnik po parkach rozrywki

W Sarbsku powstaje nowy park rozrywki z fokami

Tagi: Park Rozrywki, Park Tematyczny, Oceanarium Prehistoryczne, Sea Park, Malpol, Sarbsk, Park W Województwie Pomorskim, Park Fauny I Flory Mórz I Oceanów

W Sarbsku powstaje nowy park rozrywki z fokami

Nad morzem, w województwie pomorskim, powstaje nowy park rozrywki i edukacji. Sea Park związany tematycznie z fauną i florą mórz i oceanów to pierwsze takie przedsięwzięcie w Polsce. Już za kilka tygodni będzie można zobaczyć tu z bliska prawdziwe foki i uchatki kalifornijskie.

Wczasowicze podróżujący do Łeby i pobliskich miejscowości będą zadowoleni. Nowopowstający park usytuowany jest w odległości zaledwie 10 km od tej popularnej miejscowości wypoczynkowej, na 5-hektarowej działce otoczonej lasem.

Pierwszy komercyny park z Fokarium
Na terenie parku będzie można podziwiać pierwsze, komercyjne Fokarium, składające się z trzech basenów dla fok szarych i uchatek kalifornijskich. Odwiedzający będą mogli przyjrzeć się karmieniu fok oraz ich treningowi.

Morza i oceany wczoraj i dziś
W parku jest przewidziany także park zwierząt morskich. Makiety zwierząt zamieszkujących obecnie morza i oceany będą przedstawione w naturalnych rozmiarach. Znajdziemy tu foki, rekina, rybę piłę i inne morskie zwierzęta. Największa makieta płetwala błękitnego będzie miała aż 38 metrów długości! Produkcją makiet zajęła się firma Malpol, mająca duże doświadczenie w budowie tego typu ekspozycji.Z kolei dla tych, których interesuje odległa historia mórz i oceanów przygotowano Oceanarium Prehistoryczne 3D i 5D. Dzięki wirtualnym technologiom będzie można cofnąć się w czasie i zobaczyć z bliska płetwojaszczura Plezjozaura czy dwudziestometrowego Megalodona. Jest to pierwsze Oceanarium na północy Polski. 

W Sea Parku nie zabraknie także Muzeum Rękodzieła Marynistycznego. Wśród eksponatów znajdą się między innymi pomorskie łodzie i kutry, które łowiły na Bałtyku w ciągu ostatnich 100 lat, rękodzieło oraz malarstwo marynistyczne, scenki rodzajowe a także mesa Kapitana Morgana.

Więcej w kolejnych latach
W przyszłym roku planowane są kolejene atrakcje, między innymi skansen wsi rybackiej, przedstawiający dawne, zapomniane rzemiosło. Właściciele planują także stworzenie na terenie obiektu parku latarni morskich. 

Otwarcie Sea Parku zaplanowano na początek czerwca. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.