Przewodnik po parkach rozrywki

Farma Iluzji - magia, nauka i przygoda dla całej rodziny w nowym parku rozrywki

Tagi: Park Rozrywki, Dinozaury, Funpass, Farma Iluzji, Park Edukacji I Rozrywki

Farma Iluzji - magia, nauka i przygoda dla całej rodziny w nowym parku rozrywki

Jedyna na świecie Latająca Chata Tajemnic unoszona przez balony, Muzeum Iluzji oraz zaczarowany ogród pełen magicznych przedmiotów i złudzeń optycznych – to tylko niektóre z atrakcji tworzących Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Polsce, który powstał w Mościskach koło Woli Życkiej, ok. 85 km od Warszawy.

Położona w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem Farma Iluzji to miejsce wyjątkowe na mapie rodzinnych podróży po Polsce. Wkomponowana w malowniczą, leśną polanę, kilka kilometrów od biegu Wisły, jest propozycją dla wszystkich tych, którym znudziły się wszechobecne dinozaury, tradycyjne lunaparki, typowe sale zabaw, czy też kinowe multipleksy. 

Kilkuhektarowy kompleks, powstały na miejscu starej cegielni, zbudowany został w stylu wiejskiej posiadłości. Zamiarem właścicieli było stworzenie miejsca przyjaznego, bezpiecznego i ciekawego zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, gdzie przygoda, dobra zabawa i edukacja w nieformalnej atmosferze, łączą się pod wspólnym szyldem magii i iluzji. Nierealne z pozoru wrażenia, tajemnicze złudzenia optyczne i zjawiska fizyczne, prezentowane są tutaj w sposób różnorodny i niepospolity. 

Godna polecenia jest zwłaszcza Latająca Chata Tajemnic, czyli jedyny na świecie budynek, który sprawia wrażenie unoszonego z jednej strony przez balony. Wewnątrz wszystko jest inne, niż się z pozoru wydaje. Ludzie chodzą dziwnie pochyleni, woda pokonuje siłę grawitacji i płynie do góry, a kule bilardowe same znajdują drogę do łuz. Nawet krótka wizyta w chacie sprawia, że odtąd nic nie jest już takie oczywiste.

Magiczny wymiar rzeczywistości prezentuje także Muzeum Iluzji. Mimo niewielkiej przestrzeni, skrywa ono kolekcję tajemniczych eksponatów. Już samo wejście do Muzeum jest niezwykłe - wskazują go lewitujące piłeczki. W środku, na szczególną uwagę zasługują między innymi efektowne, szklane hologramy oraz duży mirascope – czyli urządzenie wytwarzające pozorny obraz przedmiotów. Odwiedzający trafią też do tzw. hollow-face room, gdzie będą mieli wrażenie, iż są stale obserwowani przez trójwymiarowe oblicza pewnej postaci. 

Farma Iluzji pełna jest ciekawostek, które przeczą racjonalnemu widzeniu świata. Znajdują się więc tutaj Magiczny Domek, Lewitujący Kran, czy też zagadkowy, Niemożliwy Trójkąt. Warto także przespacerować się edukacyjną Ścieżką Złudzeń, która grupuje starannie wyselekcjonowane obrazy tworzące plastyczne iluzje. Istotą tego miejsca jest bowiem przyswajanie wiedzy oraz przeżywanie czegoś niesamowitego w przyjemny, rozrywkowy sposób. Stąd też większość oglądanych zjawisk jednocześnie wytłumaczona jest zwiedzającym prosto i przystępnie.

Mimo, że magia zwycięża tu rzeczywistość, dla tych, którzy zechcą zejść na ziemię, Park również ma sporo do zaoferowania. Wielbiciele logicznych zagadek i przygód odnajdą się chociażby w wiklinowym labiryncie pod gołym niebem. Oprócz uniwersalnych atrakcji, nie zabraknie też emocjonujących propozycji dedykowanych w szczególności dorosłym. Zwłaszcza szansa na przejechanie się terenową wersją pojazdu przyszłości Segway powinna przypaść im do gustu. Dodatkowo, w sezonie letnim planowane jest uruchomienie ścianki wspinaczkowej oraz basenu z wodnymi kulami. 

W otaczającym Farmę kilkupoziomowym ogrodzie zaprojektowano urokliwe zakątki i parkowe alejki. Znalazło się też miejsce na przytulną kawiarenkę HokusPokus Cafe, gdzie do dyspozycji  gości będą gry, zagadki i łamigłówki logiczne, jak również mały taras ulokowany nad stawem, z którego roztacza się panoramiczny widok na okoliczne lasy.

Jak by tego było mało, Farma Iluzji zaprasza też swoich gości na „Karaiby na Niby”. W centralnym punkcie Parku utworzono bowiem kameralną plażę rodem z tropików. W ciepłe dni będzie ona kusić złotym piaskiem, prawdziwymi palmami, parasolami i chłodem pobliskiego oczka wodnego. 

Właściciele mają nadzieję, że znajdująca się na terenie parku duża, zielona polana posłuży jako miejsce piknikowe. „Rekreacyjną część Farmy oddajemy w pełni do dyspozycji naszych gości, którzy poza zwiedzaniem mogą po prostu rozłożyć koc, odetchnąć czystym, leśnym powietrzem i nacieszyć się widokiem przyrody. Pasjonatom pieszych wycieczek proponujemy także spacer po okolicznych lasach, pełnych głębokich wąwozów” - mówi Dominik Centka, jeden z właścicieli kompleksu. „Dotychczas w Polsce brakowało miejsca, gdzie można przeżyć przygodę na styku magii i rzeczywistości, aktywnie spędzając cały dzień z rodziną na świeżym powietrzu, a przy okazji czegoś się ucząc. Chcemy odejść od lunaparkowej wizji odpoczynku, gdzie każda atrakcja jest oddzielnie kasowana, a oferować naszym klientom większość atrakcji w ramach jednego biletu wejścia. Farma Iluzji pełna jest ciekawostek i dziwnych, pozornie niewytłumaczalnych zjawisk. Mamy nadzieję, że ich odkrycie i rozwiązanie zaskoczy naszych gości, zwłaszcza tych najmłodszych. Chcielibyśmy, aby wizyta w naszym Parku była całkiem nowym przeżyciem oraz inspirującą przygodą dla wszystkich, bez względu na wiek.” - podsumowuje Dominik Centka. 

Farma Iluzji będzie otwarta już od 28 kwietnia 2012 r. Z kartą Funpass obowiązuje 10% rabatu na bilety wstępu

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.