Przewodnik po parkach rozrywki

Delta dostanie 2,5 mln złotych dotacji. Park dinozaurów wygrał spór z urzędnikami.

Tagi: Park Dinozaurów, Jurapark, Bałtów, Krasiejów, Solec Kujawski, Stowarzyszenie Delta, Park Jurajski, Dotacja, Fundusze Unijne, Halina Kisiel, Województwo Opolskie

Delta dostanie 2,5 mln złotych dotacji. Park dinozaurów wygrał spór z urzędnikami.

Ekspertyza prawna jaką przeprowadzono na zlecenie zarządu województwa opolskiego wykazała, że Stowarzyszenie Delta (właściciel Juraparku w Krasiejowie, o który rozgrywał się spór oraz dwóch innych w Solcu Kujawskim i Bałtowie) otrzyma należną mu dotację unijną w wyskokości 2,5 mln złotych.

Marszałek województwa obiecuje, że w ciągu najbliższych tygodni dopełnione zostaną wszelkie formalności i pieniądze zostaną przekazane.

Zadowoleni z ekspertyzy są urzędnicy (bo otrzymali niezależną opinię) jak i sami zainteresowani. Halina Kisiel, wiceprezes Delty, cieszy się, że udało się obronić stanowisko stowarzyszenia a także dobre imię firmy. Dzięki tym funduszom uda się rozpocząć kolejny etap inwestycji w parku w Krasiejowie.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.