Przewodnik po parkach rozrywki

Wesoła Farma – Teatr Ruchomych Figur w Rabkolandzie

Tagi: Park Rozrywki, Rabkoland, Rabka-Zdrój, Piotr Wiecha, Wesoła Farma

Wesoła Farma – Teatr Ruchomych Figur w Rabkolandzie

W sobotę, 16 czerwca w Rabkolandzie w Rabce-Zdrój uruchomiono nową atrakcję – Wesołą Farmę. Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było!

Teatr ruchomych figur – Wesoła Farma to pawilon o powierzchni 96 m2, gdzie znalazło się 31 zwierząt i stary Macdonald grający na banjo.

24 figury są ruchome, 17 z nich uczestniczy w piosence „Stary Farmer Farmę Miał“. Najbardziej rozbudowana jest figura samego farmera, który porusza ustami, rękami, oczami i nogą. Figury zasilane są pneumatycznie i elektrycznie a uruchamianie poszczególnych postaci następuje poprzez dotknięcie niewielkiej plastikowej kopuły.

'Farma wewnątrz posiada własną oryginalną scenografię.' - mówi Piotr Wiecha, współwłaściciel parku. 'Najśmieszniejszą chyba sceną jest lis wychodzący z dachu kurnika z kurą pod pachą.' - dodaje.Figury zwierząt wykonane są realistycznie z dbałością o wszystkie szczegóły (sierść zwierząt, maciora z ssącymi prosiakami, owce, kozy, krowy, gęsi, osioł, krowa, konie, ludzie, pies, gołębie itd.) Jednym słowem wszystkie wyglądają jak żywe. To nie są pierwsze figury ruchome w Rabkolandzie. Kilkadziesiąt figur animatronicznych znajduje się w także pałacu strachów oraz w rura parku.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title