Przewodnik po parkach rozrywki

Podróż w czasie możliwa od niedzieli w Krasiejowie

Tagi: Park Dinozaurów, Jurapark, Krasiejów, Oceanarium Prehistoryczne, Tunel Czasu

Podróż w czasie możliwa od niedzieli w Krasiejowie

W niedzielę, 1 lipca w JuraParku w Krasiejowie odbyła się premiera filmu 8 Minut z Historii Wszechświata – jednej z pierwszych polskich produkcji dokumentalnych zrealizowanych w technologii 3D Stereo.

Film powstał na specjalne zamówienie JuraParku i od lipca będzie wyświetlany w Tunelu Czasu – multimedialnym kinie, miejscu magicznym, które pozwala odbyć podróż miliony lat wstecz. '300 - metrowy tunel zwiedza się na pokładzie Kapsuły Czasu.' – mówi Witold Szymula, kierownik parku. – 'Dzięki wykorzystaniu współczesnej technologii oraz wielu dodatkowym efektom specjalnym udało się przedstawić w niezwykle realistyczny sposób dzieje materii od powstania Wszechświata, aż do momentu złożenia kości prehistorycznych zwierząt w ziemi krasiejowskiej'. 

Od niedawna w JuraParku działa także Prehistoryczne Oceanarium. Zastosowana technologia cyfrowa pozwala obserwować podwodny świat nieistniejących już dziś zwierząt morskich. Można tu spotkać m.in. megalodona – blisko 20 – metrowego rekina czy liopleurodona – gada, który posiadał czterdziestocentymetrowe zęby.

Zwiedzający w upalne letnie dni mogą również skorzystać z plaży z miejscem wyznaczonym do kąpieli. Akwen podzielony jest na cztery sektory; brodzik dla dzieci, strefę dla dorosłych o głębokości do dwóch metrów, miejsce przeznaczone dla kajaków i rowerków wodnych oraz sektor dla pływających elektrycznych kaczuszek.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.