Przewodnik po parkach rozrywki

W Parku Złota Góra otwarto park atrakcji dla dzieci

Tagi: Park Miniatur, Złota Góra, Częstochowa, Park Atrakcji

W Parku Złota Góra otwarto park atrakcji dla dzieci

W częstochowskim parku obok miniatur 17 najpiękniejszych i najbardziej znanych bazylik, katedr oraz sanktuariów powstały nowe atrakcje dla dzieci.

Park Miniatur Złota Góra w Częstochowie to miejsce, gdzie na przestrzeni 3,8 ha można przemierzyć szlak liczący tysiące kilometrów i odbyć podróż po dwóch kontynentach, nie ruszając się z miasta. Jeśli interesuje Cię historia najsłynniejszej bazyliki chrześcijańskiego świata, jeśli chcesz dowiedzieć się w jaki sposób odnaleziono grób św. Jakuba Apostoła lub jeśli ciekawi Cię, co Matka Boża przekazała dzieciom w Fatimie to tam znajdziejsz odpowiedź na te pytania. Wędrówka po Parku Złota Góra to spacer ścieżkami mierzącymi prawie 1,5 km długości. Znajdują się tu antyczne i barokowe świątynie, strzeliste gotyckie wierze katedr, przykłady orientalnej architektury Ziemi Świętej. 


Dom Marii Panny w Efezie


29 czerwca 2012 r. park wzbogacił się o Park Atrakcji dla dzieci. Imprezie otwarcia towarzyszyły występy takich gwiazd jak: Orfeusz, Don Carlos, Andrzej Grabowski i Krzysztof Krawczyk. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Częstochowie, w którym na najmłodszych czekają: park linowy, karuzela, kulkoland, autodrom, plac zabaw, trampoliny, dmuchaniec, salon gier oraz kolejka.


Gwiazda otwarcia - Krzysztof Krawczyk

 


Park linowy - nowa atrakcja parku

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.