Przewodnik po parkach rozrywki

Do Polski przyjedzie najprawdziwszy Święty Mikołaj

Tagi: Farma Iluzji, Swiety Mikolaj Z Rovaniemi

Do Polski przyjedzie najprawdziwszy Święty Mikołaj

Prawdziwy Święty Mikołaj z fińskiego Rovaniemi odwiedzi w poniedziałek 10. grudnia swojego kuzyna z Farmy Iluzji. 

W okresie zimowym Park Edukacji i Rozrywki Farma Iluzji w Trojanowie zmienił się w Farmę Świętego Mikołaja. W ostatnich dniach okazało się, że swojego polskiego kuzyna, który rezyduje w parku, zamierza odwiedzić prawdziwy Mikołaj z Laponii. Będzie więc okazja do wymiany uwag i usłyszenia rad od osoby sprawującej ten zaszczytny urząd od stuleci.

Mikołaj w towarzystwie przedstawicieli ambasady Finlandii zwiedzi Farmę, na której terenie, także w okresie zimowym, można zobaczyć zadziwiające eksponaty z dziedziny iluzji optycznych - w tym jedyną na świecie podniesioną na balonach Chatę Tajemnic. Święty Mikołaj zarezerwował także czas na spotkanie z dziećmi. Specjalnie na tę okazję zostało zaproszonych ponad sto dzieci z lokalnej szkoły podstawowej, ośrodka opiekuńczego w Łaskarzewie oraz szkoły dla dzieci niepełnosprawnych z Sobolewa. Właściciele Farmy Iluzji mają nadzieję, że tak wyjątkowe spotkanie zastanie wszystkim w pamięci na długo.

„To niezwykły honor dla nas, iż z tylu niezwykłych miejsc w Polsce, Św. Mikołaj z Laponii wybrał akurat nasz Park.” - opowiada Tomasz Wielemborek z Zarządu Spółki - „Bardzo dziękujemy ambasadzie Finlandii za tę możliwość.”
Przypominamy tutaj, iż polski kuzyn Mikołaja z Rovaniemi, zadomowił się na Farmie Iluzji na dobre już od 24 listopada. Zamierza zostać na niej aż do 3 marca. Oprócz gabinetu, w którym można zobaczyć go przy codziennej pracy, z zimowych nowości pojawił się na terenie ogromny Pałac Królowej Śniegu. Jest to atrakcja pokazująca fenomen iluzji dźwiękowych, podczas którego dorośli i dzieci w specjalnych słuchawkach, uczestniczą w nagranej przez Studio Teatru Polskiego Radia baśni (adaptacji bajki Hansa Christiana Andersena), pełnej niesamowitych, przestrzennych efektów dźwiękowych. Doświadczenie to potęgują poszczególne sceny z baśni zaaranżowane w kolejnych pomieszczeniach Pałacu. Atrakcją uzupełniającą są 'śniegowe górki', czyli miejsce do zjeżdżania na sankach i śnieżnych tubach. Warunkiem zabawy są oczywiście odpowiednie warunki pogodowe, którym postara się jednak pomóc - będąca na wyposażeniu parku - armatka śniegowa. 

Nie jest wykluczone, że współpraca z Wioską Świętego Mikołaja w Rovaniemi będzie także kontynuowana w przyszłości. Farma Mikołaja ma aspiracje, by być jej najlepszym odpowiednikiem w Polsce. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.