Przewodnik po parkach rozrywki

Wielkanoc na wyjeździe – o tak!

Tagi: Park Miniatur, Lunapark, Dinopark, Park Westernowy

Wielkanoc na wyjeździe – o tak!

W tym roku święta wielkanocne przypadają dość wcześnie, bo już pod koniec marca. Ale nie zniechęca to nikogo do tego, by na ten długi świąteczny weekend gdzieś nie wyjechać lub nie zorganizować jakiejś wycieczki. A jeśli wycieczka, to tylko w ciekawe miejsce!

Jakie? Możliwości jest wiele. Wystarczy wyszukać w Internecie, najbliższe naszemu miejscu zamieszkania, atrakcje turystyczne. Trzeba zatem w pierwszej kolejności zorientować się, jakie parki rozrywki mamy pod ręką. Praktycznie w każdym województwie będzie otwarty przynajmniej jeden taki punkt. Dla najmłodszych, oczywiście, najlepszy będzie dinopark, park westernowy lub po prostu ogród zoologiczny. Dla nieco starszych świetnym miejscem na spacer będzie park miniatur, park linowy, paintball, park wodny albo lunapark (o ile ten ostatni będzie już gdzieś dostępny).

Ktoś może powiedzieć, że już nie ma co zwiedzać z dziećmi w swojej okolicy, ponieważ wszędzie już był. Jednak należało by jeszcze raz zastanowić nad możliwością ponownego wyjazdu w to samo miejsce z uwagi na fakt, że wiele parków rozrywki na ten sezon wiosenno-letni przygotowało całkiem sporo nowości. Właśnie po to, by rodziny z dziećmi mogły po raz kolejny przyjechać do tego samego parku i przeżyć nowe, zupełnie inne niż do tej pory przygody.

Poza tym, świąteczny weekend jest na tyle długi, że można by też pokusić się o zrobienie rodzinie niespodzianki i zabranie jej gdzieś dalej, gdzieś gdzie jeszcze się nie było. Taki wyjazd, nawet jednodniowy, może być potraktowany jako mały wstęp do wakacji i zbliżającego się powolutku sezonu urlopowego. No, a poza tym, będzie to choć chwilowa zmiana otoczenia i okazja do oderwania się od codzienności. Tym bardziej, że w parkach rozrywki lub centrach rozrywki nic nie jest… codzienne.

Autor: Aleksandra Galus

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.