Przewodnik po parkach rozrywki

[WIDEO] Filmy, które zabiorą nas do parku rozrywki!

Tagi: Park Rozrywki, Roller Coaster, Wesołe Miasteczko, Six Flags Magic Mountain, Diabelski Młyn, Revolution, Goliath, Viper, Adventureland, Oszukać Przeznaczenie 3, Movie, Wakacje W Krzywym Zwierciadle, Pamiętnik, Film

[WIDEO] Filmy, które zabiorą nas do parku rozrywki!

Prezentowaliśmy Wam już teledyski nakręcone w parkach rozrywki lub wesołych miasteczkach oraz roller coasterowe piosenki, a także szalone reklamy wykorzystujące kolejki jako miejsce akcji. Teraz czas na filmy, które przeniosą nas do zakręconego świata karuzel i waty cukrowej. Każdy miłośnik parków musi je zobaczyć!


Na początek coś wesołego:

Wakacje w krzywym zwierciadle: Wakacje (National Lampoon's Vacation; 1983).
Kino familijne, spodoba się i małym, i dużym. Dobry tata Clark Griswold (Chevy Chase) zabiera na samochodową wycieczkę, a właściwie giga wyprawę, swoją żonę i dwójkę dzieci. Celem podróży z Chicago do Los Angeles (ok. 3400 km!) jest [fikcyjny] Walley World, "ulubiony rodzinny park rozrywki w USA". Po drodze czeka ich jednak mnóstwo przygód... Wczujcie się w klimat, słuchając ścieżki do filmu:


Ostatecznie uda się Griswoldom dotrzeć do parku, a jak będą bawić się na kolejkach Revolution i Colossus, to już zobaczycie na filmie (poniżej fragment). Jak myślicie, który park zagrał Walley World? Oczywiście znany i lubiany Six Flags Magic Mountain, jeszcze nie raz do niego tu dzisiaj powrócimy.
Oszukać przeznaczenie 3
(Final Destination 3; 2006).

Osoby niezbyt ufne w stosunku do karuzel i kolejek chyba nie powinny oglądać tego filmu… Trzeci film z serii “Final Destination Thrillogy” rozpoczyna się w parku rozrywki. Bohaterowie decydują się na przejażdżkę Devil's Flight, która nie dla wszystkich dobrze się skończyła. A tym, którym się poszczęściło, później wcale nie było łatwo.

(Spokojnie, na co dzień takie awarie nie mają miejsca… :))

Rolę Devil's Flight odegrał Corkscrew z parku Playland At the PNE w Vancouver w Kanadzie – filmik w ujęciu Theme Park Review:


Jeszcze jedna pamiętna scena z filmu, w pewien sposób związana z roller coasterami: dziewczyny opalające się w solarium słuchają Love Rollercoaster w wykonaniu The Ohio Players (1975 r.) - UWAGA, DRASTYCZNE SCENY:
Idźmy za ciosem, jeszcze kilka horrorów:

The Fun Park (2007)
Co robi grupka nastolatków, gdy dowie się, że pobliskie opuszczone wesołe miasteczko jest nawiedzone? ... Na własnej skórze przekona się, że coś w tym może być. Jak ktoś nie lubi się bać, to niech nie ogląda ;)

W podobnym klimacie utrzymany jest film The Funhouse z 1981 r.
... oraz Dark Ride (2006), od teraz dark ride to już nigdy nie będzie to samo... Film nakręcono w wesołym miasteczku w Asbury Park w New Jersey.

To może teraz coś spokojniejszego...

Adventureland (2009)
Komediodramat dedykowany młodzieży, akcja dzieje się pod koniec lat 80. Bohaterowie filmu, około 20-letni, pracują w wakacje w wesołym miasteczku. Jak dla mnie spędzenie 2-3 miesięcy w taaakim miejscu to niezła zabawa! A praca w parku zdecydowanie ma swój urok.

W obsadzie zobaczymy Jesse Eisenberga, Kristen Stewart i Ryan'a Reynoldsa. Zdjęcia do filmu powstały w Kennywood w West Miffin w Pensylwanii, a początki tego miejsca sięgają już 1898 r. Jedną z fajniejszych kolejek w parku jest Racer, czyli niby podwójny, ale tak naprawdę pojedynczy, roller coaster (więcej informacji tutaj, a poniżej zwiastun).


Rollercoaster
(1977)
I znów akcja prawie cały czas dzieje się w parku... I to nie w jednym! Głównym parkowym bohaterem jest Six Flags Magic Mountain i Revolution (pierwszy na świecie roller coaster z pętlą!), ale odwiedzimy też np. Ocean View Amusement Park w Norfolk w stanie Wirginia.
Warto zobaczyć, film zdecydowanie coś w sobie ma (trailer poniżej), a jak na tamte lata, to musiał trzymać w napięciu. W rolach głównych wystąpili George Segal, Richard Widmark i Timothy Bottoms, a także Henry Fonda - ojciec Jane Fonda - i Helen Hunt.Tym razem coś muzycznego, wielbicielom rocka spodoba się pewnie Grupa KISS walczy z fantomem (KISS Meets The Phantom Of The Park; 1978).
Akcja filmu dzieje się w Six Flags Magic Mountain.


Kolejna propozycja, teraz kino familijne: Scooby-Doo (Scooby Doo: Spooky Island; 2002).
Scooby Doo i spółka + karuzele na Wyspie Strachów + Rowan Atkinson = świetna pozycja dla dzieci i nie tylko. Ciekawostka: czarnym bohaterem jest ktoś, kogo wcale o to nie podejrzewalibyście...

Pamiętnik
(Notebook; 2004)
To dopiero klimat. Tego filmu, nakręconego na podstawie powieści Nicholasa Sparksa, miłośnikom romansów nie trzeba przedstawiać. Akcja dzieje się w latach 30-40. XX wieku. Historia miłości Allie i Noaha wzrusza nawet najtwardsze serca, a jego upór i dążenie do celu jest godne podziwu; przykład poniżej.
P.S. Nie powtarzajcie tego "w domu"!

Zombieland (2009)
Amerykańska komedia o zombie. W tym filmie również park rozrywki pojawia się na krótko, ale za to w kluczowych momentach, więc żeby nie było spoilera, zerknijcie tylko na jedną fajną scenę na wieży spadania. Bohaterowie "bawią się" w parku Pacific Playland (za który posłużył Wild Adventures Water and Theme Park w Valdosta w Wirginii).


Hania Humorek nie wyjeżdża na wakacje (Judy Moody and the Not Bummer Summer; 2011)
A teraz dla odmiany znowu coś dla najmłodszych. Hania Humorek ustanawia konkurs dla kolegów i koleżanek, polegający na wymyślaniu coraz ciekawszych letnich zabaw i przygód (zwiastun filmu poniżej).
Jej dążenia do zrealizowania najlepszych wakacji ever na chwilę przystopowały jednak niezbyt przyjemne wrażenia z pierwszej przejażdżki kolejką górską (Goliath z Six Flags Magic Mountain). Zobaczcie sami, że warto by się nim przejechać.Przykłady filmów, które przenoszą nas do świata karuzel i kolejek, można by mnożyć; warto wspomnieć jeszcze chociażby o filmie Kosmiczni kowboje (Space Cowboys; 2000) albo Prawdziwy Romans (True Romance; 1993) - w obu produkcjach pojawia się Viper.


Na zakończenie zobaczcie zwiastun produkcji planowanej na 2015 r. - Jurassic World, który kręcono w opuszczonym parku Six Flags New Orleans. Trudno uwierzyć, by którykolwiek Six Flags miał zostać zapomniany, ale to huragan Katrina sprawił, że w 2005 r. park zamknięto i nie otwarto go ponownie po spustoszeniach żywiołu. W filmie zobaczymy zaś park tematyczny poświęcony dinozaurom.
Autor: Natalia Tykocińska

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.