Przewodnik po parkach rozrywki

Jak tanio na własną rękę zorganizować wyjazd do Disneylandu – przeloty, noclegi i bilety wstępu

Tagi: Disneyland, Bilety Do Disneylandu, Paryż, Wycieczka Do Disneylandu, Wycieczka Do Paryża, Atrakcje Paryża, Promocyjne Bilety Do Disneylandu, Cena Biletow Disneyland

Jak tanio na własną rękę zorganizować wyjazd do Disneylandu – przeloty, noclegi i bilety wstępu

Załóżmy, że jesteśmy rodzicami dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Mamy dwa tygodnie urlopu w sierpniu i żadnych planów na wakacje. Czy uda się nam jeszcze zorganizować kilkudniowy wyjazd do Paryża i Disneylandu w rozsądnej cenie? Przekonajmy się.


Przelot

Paryż to bardzo popularny kierunek, dlatego znalezienie tanich lotów na tej trasie nie stanowi żadnego problemu. Obecnie na stronie Air France uruchomiona została specjalna oferta promocyjna dla osób, które planują odwiedzić paryski Disneyland. Kod promocyjny obejmuje podróże od 26 kwietnia do 31 października 2017 r.

Wyjątkowo tanie loty na sierpień znajdziemy również na stronie Rynair. Usługi tego przewoźnika mają jednak jedną podstawową wadę - lądujemy na lotnisku Paris Beauvais, czyli ok. 70 km od stolicy Francji. Cena lotu wydaje się być jednak tego warta. Jeśli dokonamy rezerwacji już teraz to koszt podróży nie wyniesie więcej niż 354 zł na osobę.

 


 

Przykładowa rezerwacja:
Wylatujemy z Modlina w niedzielę 21.08 (289 zł). Lot powrotny rezerwujemy na czwartek 25 sierpnia (65 zł!). Łączny koszt przelotu dla jednej osoby to 354 zł (zakładamy, że na tak krótki wyjazd zabieramy jedynie bagaż podręczny, za dużą walizkę należy dodatkowo zapłacić). Do ceny należy doliczyć też transfery z lotniska (ok. 17 zł za pociąg z Warszawy do Modlina oraz 17 € za autobus z lotniska Beauvas do Paryża).

 

Nocleg

Skoro znamy już termin podróży pora zająć się noclegiem. Jeśli wybieramy się do Paryża całą rodziną lub większą grupą warto rozważyć rezerwację całego mieszkania za pośrednictwem strony Airbnb. To międzynarodowy serwis, który zawiera oferty wynajmu pokojów i mieszkań od prywatnych osób, dysponujących wolnym lokalem. W cenie znacznie niższej od kosztu rezerwacji pokoju hotelowego otrzymujemy klucze do lokalu, który przez kilka dni będzie wyłącznie do naszej dyspozycji. Oszczędzamy więc nie tylko na noclegu, ale i na jedzeniu, bo dzięki swobodnemu dostępowi do kuchni możemy sami przygotowywać sobie posiłki.

Tanie noclegi w hotelach i pensjonatach można też znaleźć na stronie booking.com. Wystarczy przefiltrować oferty pod kątem naszego budżetu. Jeśli skorzystacie z tego linka, znajdziecie hotele jakie znajdują się w okolicy Disneylandu.


Przykłady noclegów w Paryżu dla 4 osobowej rodziny, dostępne w terminie od 21 do 24 sierpnia:

  • Airbnb – studio oddalone 10 min spacerem od wieży Eiffla – 754 zł – 4osoby, 3 noce – link do oferty
  • Airbnb -  dwupokojowe mieszkanie w okolicy placu Pigale – 692 zł - 4 osoby, 3 noce – link do oferty
  • Booking.com -  Hôtel Jarry Confort – 10 dzielnica - 1169 zł – 4 osoby, 3 noce – link do oferty
  • Booking.com – Hôtel Du Brabant - 10 dzielnica - 1117 zł – 4 osoby, 3 noce – link do oferty

 


 

Nasza rada:
Jeśli chcecie uniknąć rozczarowań wybierajcie oferty, które mają już kilka pozytywnych recenzji.


Przelot i nocleg już zarezerwowany.
Teraz najmilsza część planowania wyjazdu - sam plan pobytu! Zaczynamy.


Niedziela – 21 sierpnia - Przylot do Paryża

Nasz plan zakłada, że znajdziemy się na miejscu w niedzielny wieczór. Wycieczkę proponujemy, więc zacząć od spaceru w stronę rozświetlonej wieży Eiffla. Już sam widok kultowej budowli powinien wywołać u dzieci ogromne emocje. Jeśli macie czas i pieniądze na to, by wjechać na górę możecie ustawić się w kolejce do windy. Warto wiedzieć jednak, że w Paryżu jest też wiele innych punktów widokowych np. ten na szczycie Łuku Triumfalnego. Tam za wejście zapłacą jedynie dorośli. Dzieci i osoby do 26 roku życia mają zagwarantowany darmowy wstęp za okazaniem dowodu tożsamości. Tak rozpoczęty wieczór możemy zakończyć przechadzką po Polach Elizejskich.


Poniedziałek – 22 sierpnia – Disneyland

W poniedziałek zrywamy się wcześnie rano i udajemy się do najbliższej stacji kolejki RER A, którą dostaniemy się do Disneylandu. Po wyjściu ze stacji kolejowej Marne-la-Vallée – Chessy kierujemy się prosto do bram parku.Dzięki promocyjnym biletom zakupionym na Parkmania.pl nie musimy już bowiem stać w kolejce do kas. Wakacyjny bilet do Disneylandu - 1 dzień - 2 parki to idealna opcja. Tego biletu nie kupimy w kasie parku, więc warto rozważyć zakup online. Bilety dostajemy do wydruku w domu i z tak przygotowanymi idziemy prosto do bram parku!

Opisanie wszystkich atrakcji, jakie czekają na nas w Disneylandzie to materiał na osobny artykuł. Pewne jest jedno: tam nie można się nudzić. Widok znajomych bohaterów i szalona zabawa na rollercoasterach wywołują takie emocje, że nie będziecie chcieli, aby ten dzień się kończył. Przygotujcie się na to, że dzieci mogą nalegać, żeby przyjechać do Disneylandu także nazajutrz. Proponujemy dwa rozwiązania tego problemu. Możemy rozważyć wykupienie biletów na kolejny dzień lub zająć ich uwagę atrakcjami opisanymi w kolejnym punkcie.


Wtorek – 23 sierpnia - Paryż i jego najważniejsze atrakcje

Kolejny dzień zaczynamy w historycznym centrum miasta, czyli na wyspie Cite. Zwiedzamy katedrę Notre Dame, odwiedzamy najlepszą lodziarnię w mieście (Berthillon na sąsiedniej wyspie św. Ludwika) i rozkoszujemy się niesamowitą atmosferą dzielnicy łacińskiej. Na obiad udajemy się do jednej z tamtejszych naleśnikarni. Podobno to Francuzi z Bretanii są mistrzami w ich przygotowaniu, ale te paryskie też są bardzo smaczne. To prawdziwie francuski obiad w przystępnej cenie. Po posiłku kontynuujemy zwiedzanie i przemieszczamy się na drugą stronę Sekwany. Czekają tam na nas ogrody Tuileries, monumentalny gmach opery i wielkie bulwary. Zawsze można też udać się na północ, w stronę wzgórza Montmartre, by zakończyć ten pełen wrażeń dzień u podnóży bazyliki Sacre Coeur.


Środa – 24 sierpnia - powrót do Polski

Rano pakujemy walizki i wymeldowujemy się z naszego mieszkania. Na lotnisku musimy być dopiero w godzinach popołudniowych, więc znajdujemy jeszcze czas na zakup pamiątek i kawę w jednej z uroczych paryskich kafejek.


Jaki jest zatem koszt wypadu do Paryża i Disneylandu?

  • Przeloty: 4 osoby – ok. 1600 zł
  • Nocleg: 4 osoby - 3 noce – np. Airbnb 754 zł
  • Bilety do Disneylandu na 1 dzień - 2 dzieci, 2 dorosłych – 996 zł

Razem – 3350 zł za rodzinę 4-osobową.


Do ceny należy oczywiście doliczyć jeszcze jedzenie, pamiątki, bilety na komunikację miejską w Paryżu i na nieprzewidziane wydatki. Koszt takiego wyjazdu nie jednak przerasta możliwości przeciętnej polskiej rodziny, zwłaszcza że stanowi często równowartość tygodniowych wakacji nad nieprzewiywalnym pogodowo Bałtykiem.

Sami zdecydujcie, więc gdzie wolicie spędzić urlop. Na zorganizowanie wycieczki do Disneylandu z pewnością nie jest jeszcze za późno, a wspomnienia jakie wam zostaną z wizyty u Myszki Mickey są bezcenne! 

 
W artykule podajemy szacunkowe koszty oparte na ofertach, jakie dostępne są w internecie. Oferty noclegu i przelotu mogą ulec zmianie. 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.