Przewodnik po parkach rozrywki

TOP 10: Najlepsze parki rozrywki w Europie według TripAdvisor w 2016 roku

Tagi: Parki Rozrywki, Bilety Do Parków Rozrywki, Europejskie Parki Rozrywki, Parki Rozrywki W Europie, Najlepsze Parki Rozrywki

TOP 10: Najlepsze parki rozrywki w Europie według TripAdvisor w 2016 roku

TripAdvisor to jeden z najpopularniejszych serwisów turystycznych. Podróżni dzielą się na nim opiniami na temat hoteli, restauracji i odwiedzonych miejsc. Na ich podstawie serwis przygotowuje później cykliczne rankingi. Parki rozrywki również biorą udział w tej rywalizacji. Sprawdziliśmy jak prezentuje się tegoroczna pierwsza dziesiątka.

 

1.    Europa-Park

Naszym zdaniem jest to w pełni zasłużone wyróżnienie. Europa-Park to jeden z najdynamiczniej rozwijających się parków rozrywki. To ogromny kompleks położony na 95 hektarach powierzchni z setką atrakcji dla każdego! Co i rusz pojawiają się tam nowe atrakcje (ostatnio park otworzył nową krainę tematyczną, o której szerzej pisaliśmy tu: Ireland Children’s World). Kompleks dysponuje ponadto ogromną bazą hotelową i gastronomiczną. O ich wysokim poziomie niech świadczy gwiazdka Michelin przyznana jednej z restauracji na terenie parku. To jedyny park mogący się poszczycić takim wyróżnieniem.

 

 

2.    Tivoli Gardens, Dania

Ogrody Tivoli znajdują się w samym centrum Kopenhagi. W przeciwieństwie do wielu innych parków płacimy tu osobno za wejście do ogrodu i bilety do poszczególnych atrakcji. Możliwe jest jednak wykupienie specjalnej wejściówki „multi ride”, gwarantującej nieograniczony dostęp do każdej z nich. Turyści cenią sobie nastrojowość tego miejsca i możliwość odpoczęcia od miejskiego zgiełku. To obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Kopenhagi. Tivoli Gardens to drugi najstarszy park rozrywki świata, otwarty w 1843 roku!

 

 

3.    Puy du Fou, Francja 

Wizyta w tym parku to prawdziwa podróż w czasie. To bardzo oryginalny francuski park tematyczny, którego motywem przewodnim są najważniejsze (z perspektywy Francji) wydarzenia historyczne, jedynymi atrakcjami jakie można znaleźć w tym parku są pokazy oraz oczywiście piękna sceneria. Jeśli dotąd wydawało ci się, że połączenie nauki i zabawy jest niemożliwe, to chyba pora zmienić zdanie. Puy du Fou to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć wyścigi rydwanów, oblężenie średniowiecznego zamku i bitwę morską na żywo. Atrakcyjność miejsca podnosi bogata baza hotelowa. Goście mają do wyboru pokoje w rzymskiej wilii, wojskowych namiotach, średniowiecznych chatach i renesansowej rezydencji. 

 

 

4.    Disneyland Park, Francja

Disneyland poza podium może być dla wielu osób zaskoczeniem. Wciąż jest to jednak najchętniej odwiedzany park rozrywki w Europie według prowadzonych rok do roku statystyk odwiedzin parków rozrywki. Przyciąga nas tam sentyment do bajek Disneya, mnogość atrakcji i różne cykliczne wydarzenia. Nie bez znaczenia jest też dogodne położenie. Twórcy parku wiedzieli co robią, lokując go pod Paryżem. Nie dość, że łatwo tu dotrzeć z każdego zakątka Europy, to można połączyć wizytę ze zwiedzaniem miasta świateł.

 

 

5.    PortAventura, Hiszpania

PortAventura to największy park rozrywki w Hiszpanii. Podzielono go na 6 krain tematycznych, które przenoszą nas w różne zakątki świata (wybrzeże Morza Śródziemnego, Dziki Zachód, Meksyk, Chiny, Polinezja i SésamoAventura. W pobliżu znajduje się również park wodny. To w tym parku znajduje się najszybszy, czynny roller coaster Europy - Furius Baco. Ten stalowy wing coaster osiąga prędkość 135 km/h, a jego długość to 850 m. Przejażdżka trwa prawie minutę!

 

 

6.    Dom świnki Peppy w Parku Paultons, Wielka Brytania

Peppa Pig World to jedna ze stref tematycznych parku Paultons pod Londynem. Stworzono ją z myślą o najmłodszych gościach parku, ale pod wrażeniem bajecznie kolorowych dekoracji są nie tylko dzieci. Chrum, chrum :-)

 

7.    Gardaland Resort, Włochy

Park Gardaland mieści się nad jeziorem Lago di Garda nieopodal Werony. Wśród recenzji dotychczasowych gości trudno natknąć się na negatywną opinię. Obok parku znajduje się Hotel Gardaland oraz otwarte przez cały rok Gardaland SEA LIFE Aquarium. Chwalona jest jakość atrakcji i stosunkowo krótki czas oczekiwania w kolejkach. Jako jeden z niewielu parków Gardaland umożliwia też zakup specjalnych wieczornych wejściówek za pół ceny.

 

8.    Walt Disney Studios, Francja

Sąsiad Disneyland Park wciąż cieszy się mniejszą popularnością niż starsza cześć całego kompleksu parkowego, ale nie sposób jest go nie docenić. Miejsce w pierwszej dziesiątce należy mu się mu chociażby z uwagi na „Tower of Terror”. Ten, kto przekroczył próg tego opuszczonego hotelu wie, o czym mowa. 

 

9.    Blackpool Pleasure Beach, Wielka Brytania

Urokliwy park rozrywki położony na zachodnim wybrzeżu Wielkiej Brytanii. To jeden ze starszych parków rozrywki na świecie, jego historia sięga aż 1896 roku. Choć ostatnimi laty stracił on nieco na popularności wciąż cieszy się dobrą sławą. To doskonałe miejsce dla osób, które lubią adrenalinę. 10 roller coasterów dostarczy im jej solidną dawkę. 

 

10.  Zoomarine w Algavre, Portugalia

To jedyny park wodny, który zmieścił się w pierwszej dziesiątce. Swoją wysoką pozycję zawdzięcza nie tylko typowym dla aquaparku atrakcjom. Oprócz zjeżdżalni Zoomarine proponuje gościom pokazy z delfinami, morskie ZOO, kino 4D i wiele więcej aktywności, które urozmaicają pobyt w tym miejscu.

 

Największym atutem rankingów TripAdvisor jest fakt, że tworzą go sami turyści. Na opinię mają więc wpływ ich subiektywne doświadczenia, nie sztywne kryteria. Skoro miliony podróżników z całego świata uznało, że warto odwiedzić te parki rozrywki, tobie raczej też nie grozi rozczarowanie. Wszystkich tych, których ciekawi, jakie parki uplasowały się na dalszych pozycjach zachęcamy do zapoznania się z poniższą listą. Podkreśleniem wyróżniono miejsca, do których bilety dostępne są na stronie Parkmania.pl.

Najlepsze parki rozrywki wg TripAdvisor

 1. Europa Park, Niemcy
 2. Ogrody Tivoli, Dania
 3. Le Puy du Fou, Francja
 4. Disneyland Park, Francja
 5. Park PortAventura, Hiszpania
 6. Dom Świnki Peppy w Parku Paultons, Wielka Brytania
 7. Gardaland Resort, Włochy
 8. Walt Disney Studios, Francja
 9. Blackpool Pleasure Beach, Wielka Brytania
 10. Zoomarine w Algavre, Portugalia
 11. Alton Towers, Wielka Brytania
 12. Efteling, Holandia
 13. Futuroscope, Francja
 14. Minitalia Leolandia, Włochy
 15. Liseberg, Szwecja
 16. Gorky Central Park of Culture and Leisure, Ukraina
 17. Adventure Island, Wielka Brytania
 18. Sochi Park, Rosja
 19. Legoland Billund, Dania
 20. Brighton Pier, Wielka Brytania
 21. Mirabilandia, Włochy
 22. Park Drayton Manor, Wielka Brytania
 23. Parc Aventura Brasov, Rumunia
 24. Le PAL, Francja
 25. The Vienna Prater, Austria 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.