Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia – atrakcje jakich nie znajdziesz w żadnym innym miejscu w Polsce

Tagi: Energylandia, Parki Rozrywki W Polsce, Bilety Do Energylandii, Energylandia Zator, Energylandia Formuła 1, Ceny Biletow Energylandia, Roller Coaster F1, Ile Kosztuja Bilety Do Energylandii

Energylandia – atrakcje jakich nie znajdziesz w żadnym innym miejscu w Polsce

Począwszy od 2014 r. nie musimy już jeździć za granicę, by przekonać się czym jest prawdziwy roller coaster. Doczekaliśmy się własnego parku rozrywki. Otwarta przed dwoma laty Energylandia to pierwsza tak duża inwestycja w Polsce. Choć funkcjonuje zaledwie od dwóch lat właściciel zdążył już kilkakrotnie ją zmodernizować i zdaje się, że na tym nie kończą się jego plany.

 

Z szumnych obietnic o dwóch ogromnych parkach rozrywki pod Warszawą niestety nic nie wyszło. Choć losy „Park of Poland” ciągle nie są jeszcze podobno przesądzone, z nadziejami na powstanie „Adventure World Warsaw” pożegnaliśmy się już jakiś czas temu.

Podczas gdy w Grodzisku Mazowieckim trwały przepychanki z głównym udziałowcem AWW, w Zatorze Marek Goczał zbierał fundusze na własną inwestycję i w przeciwieństwie do Holendrów udało mu się ją zrealizować. W lipcu 2014 r. pierwsi goście przekroczyli bramy Energylandii – największego polskiego parku rozrywki. I choć wcześniej w Polsce istniały (i istnieją do dziś) Śląskie Wesołe Miasteczko czy Lunapark Sowiński Energylandia jest przykładem parku, któremu udaje się przybliżyć do zagranicznego standardu parków tematycznych jak nikomu innemu dotychczas.

Energylandia – 60 atrakcji dla całej rodziny! 

Choć Energylandia jest w początkowej fazie rozwoju (inwestor zapowiada bowiem nowe atrakcje), inwestycji nie można odmówić rozmachu. Park powstał w szczerym polu – to łącznie 26 hektarów powierzchni przeznaczonej na park i niezbędną do jego uruchomienia infrastrukturę.Obecnie na terenie parku znajduje się aż 60 różnorodnych atrakcji. Czy faktycznie można je porównywać z tymi znajdującymi się w zagranicznych parkach? Naszym zdaniem nie można im nic zarzucić. To sprawne i zaawansowane technologicznie urządzenia. Niektóre z nich np. nowo otwarty roller coaster Formuła 1 zasługują na obecność w światowych rankingach.

 


Roller coaster Formuła 1 to prawdziwie ekstremalne wrażenia!

 


Kilkudziesięciometrowe wahadło Aztek Swing nawiązuje do tajemniczej kultury Majów

Wzorem najlepszych europejskich parków na terenie Energylandii wyodrębniono kilka stref tematycznych:


Bajkolandia
– to zdecydowanie najbarwniejsza z części Energylandii. Znajdują się tu wszystkie atrakcje dla najmłodszych. Karuzele i place zabaw otaczają bajkowe stwory, które wywołują zachwyt na dziecięcych twarzach.

Wybrane atrakcje strefy dla najmłodszych:

  • Kolejka Farma Krasnali – przemieszczamy się zabawnym traktorkiem rodem z dziecięcej bajki. Tor prowadzi nas przez farmę, której gospodarzami są zabawne krasnale.
  • Kolejka Jeep Safari - wyprawa w nieznane tereny między palmami i dzikimi roślinami w interaktywnym samochodziku poruszającym się po szynowym torze.
  • Kolejka Wyspa Skarbów – tor wodny dla dzieci. Z pokładu łódki można podziwiać syreny, rekiny i wiele innych morskich stworów.
  • Karuzela Super Pompa – wagoniki przypominają wozy strażackie. Zadaniem pasażerów jest ugaszenie pożaru w domu umieszczonym w centrum karuzeli.

 


Jeep Safari dla najmłodszych podróżników


Strefa Familijna
 – atrakcje tej strefy spodobają się zarówno starszym dzieciom, jak i dorosłym. Zlokalizowano tu kilka łagodniejszych roller coasterów, kino 7D i różne atrakcje wodne.

  • Spływ Kopalnia Złota – otoczenie atrakcji jest stylizowane na kalifornijską kopalnię. Jej korytarzami płynie rwący potok, który stanowi tor przejażdżki. Zjazdy na tyle wysokie, by nie przestraszyć dzieci i zadowolić towarzyszących im rodziców. Do wagonika w kształcie kłody mieszczą się maksymalnie 4 osoby.
  • Monster Attack – wsiadając do wagonika tej kolejki musicie się liczyć z tym, że wjeżdżacie do ciemnej groty pełnej potworów. Całe szczęście obsługa wyposaży was w laser, który pozwoli Wam wyjść cało z tej wycieczki
  • Dragon Roller Coaster – największą frajdę w tej atrakcji sprawia to, że tor jest umiejscowiony ponad naszymi głowami. Mamy przez to wrażenie, że fotele unoszą się w powietrzu. Oprócz tego zadbano o sporą liczbę inwersji i tuneli urozmaicających przejażdżkę.

 


Spływ Kopalnia Złota w Strefie Familijnej Energylandii

Strefa Ekstremalna – to głownie z powodu znajdujących się w tej strefie atrakcji do Energylandii ciągną grupy młodych ludzi, spragnionych mocnych wrażeń. Ich piski słychać nawet w najodleglejszych częściach parku.

  • Aztec Swing – to jedno z najbardziej ekstremalnych przeżyć, jakie może Was spotkać w Energylandii. Siedzenia są rozmieszczone są wokół ogromnego okręgu, który porusza się na dwa sposoby: wiruje wokół własnej osi i huśta się niczym wahadło. 
  • Viking Rollercoaster – kolejka górska otoczona przez scenografię nawiązującą do nordyckich mitów i legend. Na trasie nie brakuje inwersji i emocjonujących zjazdów.
  • Formuła 1 Rollercoaster – nazwa tej atrakcji nie jest przypadkowa. To jeden z najszybszych rollercoasterów w tej części Europy. Wagoniki startują z prędkością 100 km/h! 
Oprócz tego park otworzył niedawno strefę wodną z basenami i sztuczną plażą. Latem można się tam poczuć jak w prawdziwych tropikach. To świetna alternatywa dla osób, którym nie udało się wybrać w tym roku na egzotyczne wakacje.

Ile kosztują bilety do Energylandii?

Jednodniowy bilet wstępu do Energylandii, kupiony za pośrednictwem portalu Parkmania.pl kosztuje 56 zł (dziecko do 140 cm wzrostu) lub 103 zł (dorosły). Czy to dużo? Jeśli udamy się do objazdowego lunaparku, gdzie wstęp na jedną atrakcję to koszt ok. 20 zł z pewnością nie wydamy mniej.

Ponadto bilety kupione na Parkmania.pl są tańsze od tych, które kupimy w kasie. Decydując się na zakup przez internet unikamy także kolejek do kas parku, co latem ma niemałe znaczenie!

Wrażenia z wizyty w Energylandii są nieproporcjonalnie większe od tych, z jakimi wracamy do domu po wizycie w lunaparku. Park aspiruje do poziomu, jaki reprezentują największe parki rozrywki w Europie. Teren jest zadbany i dobrze zorganizowany. Naprawdę mamy powody do zadowolenia. Poza tym twórcy parku najwyraźniej nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa i zapowiadają pojawienie się nowych atrakcji. Trzymamy kciuki, by udało się zrealizować te obietnice. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.