Przewodnik po parkach rozrywki

W Szanghaju powstanie kolejny Disneyland

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Szanghaj

W Szanghaju powstanie kolejny Disneyland

Jak podaje Centrum Studiów Polska-Azja w najbliższy piątek w Szanghaju, po kilku latach negocjacji, rozpocznie się budowa szóstego parku Disneyland na świecie.

Budowa parku ma kosztować 3,7 mld dolarów. Na powierzchni 39 hektarów obok samego parku rozrywki planowane są dwa hotele, centrum restauracyjno-handlowe i jezioro. Przedstawiciele firmy Disney przewidują, że budowa parku zajmie 5 lat. 

Szanghaj, po Tokio i Hong Kongu, będzie trzecią azjatycką lokalizacją, w której znajduje się park Disneyland. Według danych Stowarzyszenia TEA w 2009 roku tokijski Disneyland oraz DisneylandSea odwiedziło w sumie ponad 25,5 miliona gości, z kolei park w Hong Kongu 4,6 miliona.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.