Przewodnik po parkach rozrywki

Magiczna podróż w czasy starożytnego Egiptu

Tagi: Inwałd, Park Miniatur Świat Marzeń, Muzeum Egpiskie, Grobowiec, Tutenchamon, Kair, Egipt, Piramida, Faraon Tutanchamon, Maska Tutanchamona

Magiczna podróż w czasy starożytnego Egiptu

Wszyscy, którzy obawiają się podróży do Egiptu mogą bezpiecznie zapoznać się z egipskimi skarbami w Małopolsce. Park Miniatur Świat Marzeń w Inwałdzie zaprasza w nowym sezonie do odwiedzenia Piramidy Tutanchamona. W nowo otwartej budowli można podziwiać repliki skarbów, które zostały znalezione w Grobowcu Faraona.

Jednym z najcenniejszych skarbów jest Złoty Tron. Fotel został wykonany z drewna obłożonego złotą i srebrną blachą, inkrustowany  kolorowym szkłem, półszlachetnymi kamieniami i fajansem. Złota Maska - maska grobowa Tutanchamona - jest najpiękniejszym dziełem egipskiej metaloplastyki. W Grobowcu znajdują się również posągi, między innymi Bogini Selkis, Tutanchamona na grzbiecie pantery, Tutanchamona na trawie z papirusu oraz wiele przedmiotów codziennego użytku - potrójna lampa wyrzeźbiona w bloku kalcytu, podgłówek wyrzeźbiony w kości słoniowej, hebanowy zestaw do gry, alabastrowa waza, sandały, rydwan Tutanchamona.

Główna komora grobowa Faraona Tutanchamona została odtworzona w skali 1:1. Ściany ozdobiono polichromią, czyli malowidłami, które według wierzeń starożytnych Egipcjan, miały pomóc zmarłemu w przejściu do Państwa Umarłych. Wszystkie freski wykonano temperą na pomalowanym na żółto gipsowym podkładzie - zachęca do odwiedzin Agnieszka Bylica, manager ds. marketingu w inwałdzkim parku.

Budowla ma 13 metrów wysokości i 20 metrów szerokości. Przy jej budowie pracowało aż 30 osób, wśród nich egipscy artyści, którzy wykonali kilkadziesiąt replik skarbów odnalezionych przy Faraonie Tutanchamonie. Oryginalne skarby znajdują się w Muzeum Egipskim w Kairze.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title
$item.title