Przewodnik po parkach rozrywki

Disneyland – zniżki na bilety do parku i dostępność dla niepełnosprawnych

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Znizki Dla Niepelnosprawnych W Disneylandzie, Biletu Do Disneylandu Dla Niepełnosprawnych, Disneyland Dla Niepełnosprawnych

Disneyland – zniżki na bilety do parku i dostępność dla niepełnosprawnych

Disneyland to miejsce dla wszystkich miłośników baśni. Niepełnosprawność nie jest tu żadnym ograniczeniem. Park jest doskonale przygotowany do potrzeb osób niewidomych, niedosłyszących i z ograniczonymi możliwościami ruchowymi. Jakby tego było mało opiekunowie osób niepełnosprawnych wchodzą do parku za darmo.

ARTYKUŁ ZAKTUALIZOWANY: stan na luty 2020

Co zrobić, aby uzyskać darmowe wejściówki dla opiekuna osoby niepełnosprawnej

Kupowanie biletów do Disneylandu w kasie parku jest zazwyczaj mało opłacalne. Bilety wstępu dostępne online są bowiem tańsze od tych, które znajdziemy w kasie. Istnieją jednak wyjątki od tej reguły – niepełnosprawni goście Disneylandu mogą liczyć na zniżkę na bilety w cenie regularnej dostępne na miejscu a ich opiekunowie (maksymalnie 1 osoba pow. 15 roku życia) wchodzą natomiast do parku zupełnie za darmo. Ta oferta obowiązuje jedynie w dedykowanych kasach, znajdujących się przy wejściach do obu parków. Zatem biletów dla niepełnosprawnych i opiekuna nie można kupić za pośrednictwem żadnych serwisów online. Są jeszcze inne dodatkowe warunki, które należy spełnić, o których piszemy poniżej.


Zaświadczenie o niepełnosprawności - bez niego ani rusz

Jeśli jesteś rodzicem niepełnosprawnego dziecka lub sam zmagasz się z niepełnosprawnością i chcesz skorzystać ze zniżek bezwzględnie musisz zabrać ze sobą oryginalne zaświadczenie o niepełnosprawności. Przed wyjazdem powinieneś postarać się też o przetłumaczenie na francuski lub angielski swojego zaświadczenia o niepełnosprawności. Zaświadczenie będzie niezbędne zarówno do wydania zniżkowych biletów, jak i karty uprawniającej do wstępu do atrakcji poza kolejką.    

Podsumowując: aby uzyskać zniżki na bilety należy zakupić je na miejscu, w specjalnej kasie. Należy też bezwzględnie okazać przy zakupie oryginał zaświadczenia o niepełnosprawności. Informacje te w szczegółach opisane są na stronach oficjalnej broszury Disneyland Paris - poniżej możesz przeczytać jakie są dokładnie warunki oraz jakie zaświadczenia są honorowane.

 


Aktualne informacje zawsze znajdziesz na oficjalnej stronie Disneyland Paris. Strona z broszury parku. Stan na 02.2020


City Hall - miejsce gdzie uzyskasz wszystkie potrzebne informacje

Gdy miniesz już bramy Disneylandu w pierwszej kolejności udaj się do City Hall. Budynek mieści się tuż za bramą do parku i raczej trudno jest go nie zauważyć. Następnie opisz pracownikom recepcji swoją sytuację. Powinni udzielić ci wiele cennych wskazówek, dotyczących dostępności różnych atrakcji. W City Hall wydawane są też specjalne karty, które znacznie skracają czas oczekiwania w kolejkach do atrakcji lub pozwalają całkowicie je pominąć. O ich szczegółach piszemy poniżej.


Przywileje dla osób niepełnosprawnych: Priority Card i Easy Access Card

Osoby tymczasowo lub stale niepełnosprawne mogą otrzymać specjalne karty, które dają im szereg przywilejów. Istnieją dwa rodzaje takich kart:

  1. Priority Card – karta jest przyznawana osobom niepełnosprawnym ruchowo i umysłowo, niewidomym, niesłyszącym oraz osobom autystycznym. Karta gwarantuje swobodny wstęp do wszystkich atrakcji, bez konieczności stania w kolejkach. Niepełnosprawnemu może towarzyszyć maksymalnie 4 opiekunów.
  2. Easy Access Card – karta przysługuje osobom, które są tymczasowo osłabione na skutek różnych chorób oraz kobietom w ciąży. Upoważnia do korzystania ze specjalnych wejść dla niepełnosprawnych. Znajdziemy je wszędzie tam, gdzie zwykły dostęp do atrakcji jest utrudniony. Karta nie stanowi jednak podstawy do ominięcia zwykłej kolejki. Niepełnosprawnemu, który otrzyma Easy access card może towarzyszyć tylko jedna osoba.

Opiekunowie niepełnosprawnego powinni mu pomagać w przemieszczaniu się po parku i czuwać nad jego bezpieczeństwem podczas korzystania z atrakcji. W razie ewakuacji lub innych nieprzewidzianych zdarzeń to oni odpowiadają też za jego bezpieczeństwo. Jeśli niepełnosprawny nie uczestniczy w danej atrakcji, opiekunowie muszą się ustawić w zwykłej kolejce do wejścia.

Do Disneylandu mają wstęp także psy-przewodnicy. Mogą towarzyszyć niepełnosprawnemu podczas przemieszczania się między atrakcjami oraz zwiedzania zamku Śpiącej Królewny, pasażu Alladyna, labirytu Alicji w Krainie Czarów i innych atrakcji typu Walkthrough. Podczas przejażdżek na karuzelach lub kolejkach górskich, psem musi się zająć któryś z opiekunów.

Na miejscu można też wypożyczyć wózek inwalidzki. Jest to usługa płatna. Trzeba też się przygotować na wpłacenie zwrotnej kaucji. W awaryjnych sytuacjach możesz też liczyć na profesjonalną pomoc medyczną. Na terenie każdego z parków znajdują się punkty pierwszej pomocy, gdzie stale dyżurują pielęgniarki.

Dostępność samych atrakcji dla niepełnosprawnych

Poruszanie się po parku zazwyczaj nie sprawia niepełnosprawnym żadnych problemów. Alejki są utwardzone, pozbawione stopni i nierówności, jakie mogą stanowić przeszkodę dla niepełnosprawnych. Podobnie jest z większością atrakcji, znajdujących się w parku. 

Trzeba jednak mieć na uwadze, że niektóre atrakcje mogą narażać osobę niepełnosprawną na zbyt dużą ilość wrażeń. Osobom cierpiącym na epilepsję odradza się np. wizytę w miejscach, gdzie wykorzystywane są intensywne efekty świetlne, natomiast niesłyszący powinni zachować ostrożność w zaciemnionych pasażach. Obsługa może też odmówić niepełnosprawnemu skorzystania z atrakcji, jeśli uzna że zagraża to jej bezpieczeństwu. Czasem zabronione jest także, aby z jednej atrakcji korzystało jednocześnie kilka osób niepełnosprawnych. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby w pierwszej kolejności zgłosić się do City Hall – pracownicy wyjaśnią, jakie atrakcje możesz odwiedzać oraz dostępność których może sprawiać Ci problem.

Informacja o dostępności poszczególnych atrakcji podana jest w broszurze dla niepełnosprawnych a także oznaczona na mapkach parku. Warto zajrzeć do tych materiałów przed wyjazdem. Im lepiej się przygotujmy, tym mniej stresu na miejscu!


Disneyland przygotował specjalną broszurę oraz mapki by pomóc niepełnosprawnym jak najlepiej wykorzystać czas spędzony w parku.


Zapytaj Parkmania.pl o broszurę z informacjami dla niepełnosprawnych

Broszura dla niepełnosprawnych zawsze dostępna jest m. in. u pracowników portalu Parkmania.pl. Tekst broszury jest w języku angielskim, ale radzimy do niej zajrzeć przed wyjazdem, nawet jeśli nie znacie języka. Dostępność atrakcji jest oznaczona przy pomocy specjalnych piktogramów, dzięki czemu jest ona czytelna dla wszystkich. Aktualna broszura jest też zawsze dostępna na oficjalnej stronie Disneyland Paris [KLIK


Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.