Przewodnik po parkach rozrywki

Świat Świnki Peppy – idealne miejsce na wycieczkę z przedszkolakiem

Tagi: Peppa Pig World, Park Rozrywki W Anglii, Wyjazd Z Przedszkolakiem, Świat Świnki Peppy, Paulton Park, Park Rozrywki Peppy

Świat Świnki Peppy – idealne miejsce na wycieczkę z przedszkolakiem

Świnka Peppa znana jest większości dzieci na świecie. Jej przygody bawią i uczą. Dokładnie taki jest też poświęcony jej park tematyczny. Warto do niego zajrzeć, jeśli będziecie gościć wraz z dzieckiem w okolicach Londynu.

 

Gdzie jest park rozrywki Świnki Peppy?

Peppa Pig World to jedna z krain Paulton Park – parku rozrywki na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Od Londynu dzieli go ok. 130 km. Choć park ma za sobą ponad 30-letnią historię, to dzięki otwartej w 2011 r. krainie Świnki Peppy stał się on sławny na całym świecie. Sukces Peppa Pig World przekonał zarząd parku do tematyzacji całego parku rozrywki Paulton. Tego lata otworzył się tam także Lost World – czyli zaginiony świat dinozaurów. Dziś skupimy się jednak na raju dla maluchów, w którym rządzi mała, wesoła świnka.

Dlaczego Peppa Pig World jest inny niż wszystkie inne parki rozrywki?

Peppa Pig World jest idealnym odwzorowaniem świata znanego z bajki. Znajdziemy w nim dom Peppy, jej szkołę i ulubioną bibliotekę. Wszystko jest utrzymane w delikatnej pastelowej kolorystyce, która zachwyca nie tylko dzieci. W krajobraz parku idealnie wpisują się wszystkie atrakcje, czyli łącznie 7 karuzel. Atrakcje nie są w stanie znudzić dziecka, ale nie powinno się też pojawić poczucie niedosytu spowodowane brakiem czasu na odwiedzenie wszystkich atrakcji, znajdujących się w parku. Problemu nie sprawiają też ograniczenia w dostępności atrakcji – te w Peppa Pig World są stworzone specjalnie z myślą o kilkuletnich dzieciach. Nie będziecie więc musieli tłumaczyć swoim pociechom, że upatrzona przez nie atrakcja jest przeznaczona jedynie dla starszych dzieci. 

Atrakcje w Peppa Pig World  

Na terenie Pepa Pig World mieści się w sumie 7 atrakcji. Wszystkie mają charakter familijny.

  • Windy Castle Ride

Wirujemy wokół kamiennej wieży, na której szczycie znajduje się Peppa i jej przyjaciele. Gondole karuzeli przypominają animowane chmurki. 

  • George’s Dinozaur Adventure

Zdaniem wielu dotychczasowych gości to najlepsza atrakcja w parku Świnki Peppy – odbywamy przejażdżkę na grzbiecie „Pana Dinozaura” – ukochanej zabawki Georga - brata Świnki Peppy.

  • Daddy Pig’s Car Ride

Przejażdżka samochodem taty świnki Peppy. Tor imituje ulicę miasteczka, gdzie mieszka Świnka Peppa.

  • Grandpa Pig’s Little Train

Dziadek Świnki Peppy jest maszynistą – chętnie pokaże Wam okolicę z pokładu pociągu. W wagoniku mieszczą się 4 osoby. To w sam raz na rodzinną przejażdżkę.

  • Grandpa Pig’s Boat Trip

Wodna przejażdżka wokół nadmorskiej latarni. Naszym środkiem lokomocji są niewielkie stateczki, gdzie znajduje się miejsce dla czterech osób (troje dzieci i jeden dorosły)

  • Peppa’s Big Balloon Ride

Karuzela z balonami to jedno z najbardziej wyjątkowych doświadczeń w Peppa Pig Word. Z góry doskonale widać panoramę parku!

  • Miss Rabbit’s Helicopter Flight

To atrakcja inspirowana epizodem z panią Królik, która zabrała rodzinę Peppy na przejażdżkę swoim helikopterem. Helikoptery poruszają się na dużym kole, wznosząc się w górę i w dół.

Oprócz powyższych atrakcji na terenie parku znajdują się także liczne place zabaw – dzieci mogą dokazywać w basenie z kulkami, bujać się na huśtawkach przy domu dziadka Peppy oraz bawić się wspólnie w Mr. Potato’s Playground. Zadbano nawet o sztuczne kałuże, po których można skakać tak jak Peppa. Jeśli zastanawiacie się więc dokąd pojechać w tym roku z przedszkolakami, może rozważycie wizytę w parku świnki Peppy? Dzieci na pewno będą zadowolone!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.