Przewodnik po parkach rozrywki

Ferie bez nart – gdzie aktywnie spędzić urlop z dzieckiem zimą?

Ferie bez nart – gdzie aktywnie spędzić urlop z dzieckiem zimą?

Ferie zimowe kojarzą się nam przede wszystkim z szaleństwami na stoku. Nie wszyscy muszą jednak lubić narty. Postawiliśmy więc sobie za cel znalezienie alternatywnych miejsc, gdzie można aktywnie spędzić czas z dzieckiem – oto  nasze 5 propozycji na zimowy urlop bez nart.

Tatralandia – Słowacja

Nawet jeśli nie planujecie jeździć na nartach, możecie spędzić niezapomniany urlop w Tatrach. Radzimy jednak udać się na ich Słowacką stronę. Wcale nie uważamy, aby góry u sąsiadów były piękniejsze i bardziej interesujące. Po prostu w Polsce nikt nie zdecydował się na budowę tak dużego aquaparku, jak Tatralandia. Mieści się tam łącznie 14 basenów. Wszystkie – także te odkryte - są zasilane wodami termalnymi, dzięki czemu zimą mogą się tam kąpać nie tylko morsy.  

Osobom z północnych rejonów Polski polecamy natomiast Druskienniki na Litwie. O tym aquaparku była już mowa przy okazji propozycji na ferie na Mazurach.

 


Kryte baseny w Tatralandii

 

Karnawał na Sycylii – Włochy

Jeśli powodem, dla którego rezygnujecie z nart są niskie temperatury, wyjazd na Sycylię wydaje się być wprost idealnym rozwiązaniem. O tej porze roku jest to jedno z najcieplejszych miejsc w Europie. Miano mitycznej wyspy słońca zobowiązuje.

Już samo odkrywanie Sycylii powinno być niesamowitą przygodą – po wylądowaniu na lotnisku w Katanii wystarczy wypożyczyć samochód i zagłębić się w wyspę. Zachwyca zarówno śródziemnomorska przyroda, jak i architektura. Najlepiej będzie jednak, gdy pojedziecie tam tuż przed wielkim postem. To wtedy rozpoczynają się tam huczne zabawy karnawałowe. 

Wszystko zaczyna się od przybycia Peppe Nappy – rolą tego zabawnego żarłoka jest inauguracja karnawału. Przez kolejne dni ulice miast przemierzają kolorowe korowody przebierańców – są wśród nich sbandieratori w historycznych strojach, tancerki i aktorzy w charakterystycznych weneckich maskach. Z pewnością natkniecie się też na niejeden koncert i teatrzyk kukiełkowy dla dzieci. Roztańczonym korowodom towarzyszą bogato zdobione wozy karnawałowe – w ostatnich dniach karnawału wybiera się najpiękniejszy z nich. W Museo del Carnavale w miejscowości Sciacca można obejrzeć dziesiątki modeli i zdjęć takich pojazdów. W kolekcji nie brakuje też bajecznie kolorowych strojów karnawałowych.

Disneyland w Paryżu – Francja

Możemy się założyć o to, że niejedne dziecko bez zawahania oddałoby karnet na narty w zamian za możliwość odwiedzenia Disneylandu. Zwłaszcza jeśli jest fanem „Gwiezdnych Wojen” lub „Krainy Lodu”, bo to wydarzenia nawiązujące do tych dwóch filmów dominują w aktualnym programie Disneylandu. Sezonowe wydarzenia i parkowe atrakcje to jedno. Kolejnym argumentem, jaki powinniście wciąć pod uwagę rozważając wyjazd do Disneylandu w czasie ferii zimowych są potencjalne oszczędności. Tańsze są zarówno bilety wstępu, noclegi, jak i przeloty do Paryża.

=> poznaj szczegóły promocji na bilety do Disneylandu w sezonie zimowym

Psie zaprzęgi w Rovaniemi  - Finlandia

Co powiecie na odwiedziny u św. Mikołaja podczas ferii? Tym razem nie mamy jednak na myśli wiosek bożonarodzeniowych w Polsce, lecz prawdziwy dom św. Mikołaja w Laponii. Oprócz elfów i reniferów czeka tam na was wiele innych atrakcji: przejażdżka psim zaprzęgiem, wizyta w parku Angry Birds, lekcja jazdy na skuterze śnieżnym, noce polarne. To mogą być niezapomniane ferie, pod warunkiem, że nie boicie się zimna!

Efteling – Holandia

Jeśli widzieliście już Disneyland, finlandzkie mrozy Was przerażają, a Włochy wolelibyście zostawić sobie na wakacje mamy dla Was jeszcze jedno nieodkryte miejsce – holenderski  Efteling. To jeden z najstarszych i najchętniej odwiedzanych europejskich parków rozrywki, mieszczący się w sąsiedztwie parku narodowego Loonse en Drunense Duinen. Doskonale czują się tam zarówno fani ekstremalnych wrażeń, jak i Ci którzy relaksują się podczas spokojnych spacerów lub przy ognisku. Właśnie z tego powodu jest to idealne miejsce na rodzinny wyjazd – podczas gdy dzieci będą szaleć na karuzelach, ich rodzice mogą się cieszyć unikatową atmosferą tego miejsca. Osoby którym pozwalają na to fundusze powinny koniecznie rozważyć wizytę w parku połączony z noclegiem w jednym z tematyzowanych hoteli – wtedy wrażenia z wyjazdu będą jeszcze większe.

=> kup online bilety wstępu do Efteling 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.