Przewodnik po parkach rozrywki

W Chinach powstaje park tematyczny Hello Kitty

Tagi: Park Tematyczny, Rollercoaster, Japonia, Karuzela, Puroland, Chiny, Hello Kitty, Harmonyland

W Chinach powstaje park tematyczny Hello Kitty

Wygląda na to, że w Chinach w przeciwieństwie do Polski zdecydowanie łatwiej zbudować park rozrywki. Trwają pracę nad parkiem Joyland, nawiązującym tematyką do gry World of Warcraft, planowane jest również otwarcie Disneylandu w Szanghaju. CNNgo.com podaje, że do 2014 roku ma powstać także park rozrywki Hello Kitty.

Sanrio Co., japońska firma, która w 1974 roku stworzyła Hello Kitty oświadczyła, że zamierza otworzyć park inspirowany tą kultową postacią. Park rozrywki ma powstać w Anji, w prowincji Zhejiang, kilka godzin drogi z Szanghaju, zajmować powierzchnię 95 000 m2 i kosztować 215 milionów dolarów.

Park w Chinach będzie pierwszym powstałym poza granicami Japonii. W Kraju Kwitnącej Wiśni są dwa parki Hello Kitty, Puroland i Harmonyland. Parki te charakteryzuje typowa stylistyka Hello Kitty, a więc wszechobecny różowy kolor, kokardki, duża doza słodyczy i kiczu. Wśród atrakcji znaleźć można rollercoastery, karuzele pokazy oraz różnorodne parady Hello Kitty i jej przyjaciół.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.

Galeria zdjęć

$item.title