Przewodnik po parkach rozrywki

Metamorfoza Disney’s Hotel New York. Nowa aranżacja będzie inspirowana światem komiksów...

Tagi: Disneyland Paris, Hotele W Disneylandzie, Marvel Land, Disney's New York Hotel

Metamorfoza Disney’s Hotel New York. Nowa aranżacja będzie inspirowana światem komiksów...

Disney’s Hotel New York w paryskim Disneylandzie czeka gruntowna modernizacja. Tematem przewodnim obiektu nadal będzie Nowy York, ale nie ten, który znamy z podróży i filmów, lecz z komiksów Marvela.

 

„Chcemy stworzyć w Disneylandzie hotel, z którego Tony Stark byłby dumny” powiedział Bob Chapec przewodniczący paryskiego Disneylandu, podczas konferencji D23 w Anheim zaraz po tym, jak ogłoszono, że Disney’s Hotel New York z nieokreślonego manhattańskiego wieżowca przeobrazi się w Stark Tower z filmu o Iron Manie.

→ Sprawdź ceny pobytu w Disney's Hotel New York. Promocje na lato 2018 już są!

Odmieniony Hotel New York – The Art of Marvel będzie swoistym muzeum filmowych herosów. Oprócz Iron Mana zobaczymy w nim szereg innych postaci znanych z komiksów Marvela: Strażników Galaktyki, Halcka, Spidermana i mutantów z serii X-men. Na ścianach pojawią się gabloty z oryginalnymi kostiumami z filmów oraz komiksowe plansze. Tłem dla super bohaterów staną się eleganckie wnętrza urządzone w stylu art deco. Disney zaprezentował je na efektownych wizualizacjach.

Nie ma jeszcze oficjalnej daty rozpoczęcia i zakończenia remontu, ale nieoficjalnie mówi się, że hotel zostanie zamknięty dla gości 30 września 2018 r., a prace modernizacyjne potrwają dwa lata.

 

Nie tylko hotel

Podczas konferencji przedstawiciele Disneyland Paris kilkukrotnie podkreślali, że Hotel New York – The Art of Marvel będzie pierwszym obiektem inspirowanym światem komiksów Marvela. Wcześniej Disney inwestował już jednak w atrakcje nawiązujące do spuścizny studia: Guardians of the Galaxy — Mission: BREAKOUT w Disneylandzie w Kalifornii oraz Adventure and Iron Man Experience w Hong Kongu.

Wszystko wskazuje na to, że w ciągu najbliższych 10 lat w Paryżu także pojawią się podobne atrakcje. Skąd to wiemy? Disneyland Paris opublikował niedawno strategiczny plan rozwoju, gdzie pojawiły się wzmianki o nowych atrakcjach w Walt Disney Studios. Ich tematem przewodnim będą właśnie komiksy Marvela. Według nieoficjalnych plotek Marvel Land ma zastąpić strefę Backlot, natomiast roller coaster Aerosmith zostanie przerobiony na atrakcję nawiązującą do Spider Mana. Niewykluczone, że remont przejdzie także The Twilght Zone of Terror. Wciąż nie są to jednak potwierdzone informacje. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.