Przewodnik po parkach rozrywki

Sakralne miniatury niedaleko Częstochowy

Tagi: Złota Góra, Częstochowa, Park Miniatur Sakralnych, Park Rozrywki I Sportu

Sakralne miniatury niedaleko Częstochowy

W dawnym kamieniołomie w Złotej Górze powstaje nowy park miniatur. Makiety w skali 1:25 będą przedstawiać najbardziej znane budowle sakralne.

Jak podaje częstochowska Gazeta Wyborcza na 4 hektarowym terenie znaleźć się mają między innymi: Watykan, Bazylika Narodzenia Pańskiego w Betlejem, Lourdes (Francja), Fatima (Portugalia), Santiago de Compostela (Hiszpania).

W planach jest rozbudowa obiektu o park rozrywki i sportu. Inwestor chce, aby park czynny był cały rok.

Tematyka sakralna jest zdecydowanie mniej popularna od tematyki miniatur zabytków polskiej czy światowej architektury. Ciekawe, jak inwestorowi uda się połączyć religijny aspekt projektu z komercyjną rozrywką, jaka planowana jest przy okazji rozbudowy parku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.