Przewodnik po parkach rozrywki

Jura Park – sprawdzony pomysł na rodzinny, jesienny wypad w Polskę

Tagi: Polskie Parki Rozrywki, Parki Dinozaurów, Jura Park Bałtów, Jura Park Krasiejów, Jura Park Solec

Jura Park – sprawdzony pomysł na rodzinny, jesienny wypad w Polskę

Jesienne weekendy kojarzą Wam się wyłącznie z leniwymi wieczorami na kanapie? A co powiecie na to, aby spędzić je bardziej aktywnie np. w jednym z polskich Jura Parków? Kocyk i książka mogą poczekać na prawdziwe jesienne chłody.

 

Polskie Jura Parki – lokalizacje i atrakcje

Mówiąc o polskich Jura Parkach mamy na myśli trzy parki dinozaurów powstałe z inicjatywy Stowarzyszenia Delta. Pierwszy z nich mieści się w Bałtowie, a jego powstanie wiąże się z zachowanymi w tamtejszej okolicy tropami dinozaurów (legendarna „Czarcia Stopa” to w rzeczywistości ślad Allozaura). Obecnie Jura Park Bałtów to prężnie rozwijający się park rozrywki, stylizowany na kultowy Jurrasic Park z filmu Stevena Spielberga. Choć zamiast tropikalnego krajobrazu otaczają go góry Świętokrzyskie, to wizyta w tym miejscu robi nie mniejsze wrażenie. Aby o tym się przekonać, wystarczy stanąć przy figurze brachiozaura. Żaden film ani zdjęcie nie jest w stanie oddać monstrualnych rozmiarów tego gada.

Figury prehistorycznych gadów to nie jedyna atrakcja Jura Parku w Bałtowie. Zwiedzać można także prehistoryczne oceanarium, bałtowski zwierzyniec, Muzeum Jurajskie i wioskę czarownic. Nie zapominajmy też o prehistorycznych śladach dinozaurów. Je także można zobaczyć. Istnieje też możliwość noclegu na terenie bałtowskiego centrum turystycznego (zajazd „Przystocze”).

 


Bałtowski zwierzyniec przypomina nieco Givskud ZOO. Tu również możemy stanąć oko w oko z dzikimi zwierzętami.

 

Jeśli nie po drodze wam do Bałtowa, z podobnych atrakcji możecie skorzystać w dwóch innych parkach w Polsce: Solcu Kujawskim i Krasiejowie. Tam także można podziwiać figury dinozaurów w naturalnej skali, a każdy z parków podobnie jak Bałtów może się pochwalić dodatkowymi atrakcjami:

Krasiejów

  • Park Ewolucji – przy pomocy interaktywnych urządzeń i najnowszych zdobyczy techniki (wirtualna rzeczywistość) w muzeum opowiedziano historię rozwoju ludzkości.
  • Tunel czasu – podczas przejażdżki po 300 metrowym tunelu poznajemy dzieje ziemi – od wielkiego wybuchu do triasu, gdy na świecie pojawiły się dinozaury.

 


Jedną z największych atrakcji Muzeum Ewolucji jest galeria przodków człowieka

 

Solec Kujawski

  • Muzeum Ziemi – ekspozycja imponującej kolekcji skamieniałości
  • Park owadów – przestrzeń wypełniają wielkoformatowe modele owadów. Dzięki niespotykanym w naturze rozmiarom można lepiej je poznać.
  • Ogrody: zimowy i botaniczny

 


W Muzeum Ziemi można podziwiać replikę kompletnego szkieletu opistocelikaudii

 

Dlaczego warto odwiedzić Jura Park jesienią?

Jesień to idealny moment na rodzinny wyjazd do parku dinozaurów z co najmniej z trzech powodów:

Po pierwsze: Złota jesień sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu

Planując rodzinny wyjazd do JuraParku we wrześniu lub październiku nie spieszcie się z wyborem terminu. Jesienna aura potrafi być nieprzewidywalna, dlatego najlepiej będzie, jeśli poczekacie z rezerwacją biletów do momentu, gdy prognoza pogody będzie wiarygodna. Jeśli weekend będzie zapowiadać się słonecznie, wystarczy, że chwycicie za komputer, zarezerwujcie bilety online (pamiętajcie o naszej karcie rabatowej FUNPASS, która gwarantuje atrakcyjne zniżki na bilety wstępu do polskich parków rozrywki) i zorganizujecie sobie środek transportu.

Po drugie: Jesień to także Halloween

Najwięcej halloweenowych atrakcji czeka na was w Bałtowie. Góry Świętokrzyskie od zawsze były uważane były za miejsce zlotów czarownic, dlatego ich obecność w tym miejscu jest całkowicie uzasadniona. Jakie atrakcje czekają na Was w wiosce czarownic? Przygotujcie się na liczne animacje, pokazy iluzjonistyczne i gotowanie magicznej zupy. Niesamowite wrażenie robią też wszystkie halloweenowe dekoracje. W Sabatówce na każdym kroku można natknąć się na dynie i pajęcze sieci.

Po trzecie: Część atrakcji jest czynna tylko do końca października

Dinozaury można podziwiać niezależnie pogody, ale część atrakcji w parkach rozrywki, wchodzących w skład kompleksu zamyka się w listopadzie ze względów bezpieczeństwa. Organizując wyjazd podczas słonecznego wrześniowego lub październikowego weekendu macie gwarancję, że karuzele i kolejka górskie będą jeszcze czynne. Wraz z końcem października zamyka się też wioska czarownic w Bałtowie.

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.