Przewodnik po parkach rozrywki

Order Uśmiechu dla Wandy Wiechy

Tagi: Park Rozrywki, Lunapark, Rabkoland, Rabka-Zdrój, Order Uśmiechu, Wanda Wiecha, Rodzinny Parku Rozrywki

Order Uśmiechu dla Wandy Wiechy

Wanda Wiecha, właścicielka Rodzinnego Parku Rozrywki Rabkoland w Rabce-Zdroju odebrała dziś z rąk Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Order Uśmiechu. Przyznają go dzieci dorosłym, którzy zasłużyli się w działalności na rzecz najmłodszych.

Wanda Wiecha została 924 Kawalerem Orderu Uśmiechu na świecie. Odznaczenie to przyznawane jest od 44 lat, a wśród jego laureatów jest m.in. papież Jan Paweł II, który odbierając medal w 1986 roku powiedział: 'To piękna idea'. 

O odznaczenie właścicielki Rabkolandu wystąpiły dzieci z rabczańskiego zespołu Triolki, pisząc dwa listy do Kapituły Orderu Uśmiechu. - Dziś order zawiśnie na piersi kolejne ważnej, fantastycznej osoby. Może nie będącej na co dzień na pierwszych stronach gazet, ale mającej swoje ważne miejsce w sercach wielu dzieci, dzieci, które przyjeżdżają do Rabki i poznają Rabkoland, najbardziej serdeczne i najbardziej przyjazne miejsce, tam gdzie potrafią realizować swoje bardzo ważne prawa: prawo do zabawy, prawo do wypoczynku, prawo do bycia z kochającymi dorosłymi, prawo do opieki - mówił Marek Michalak, który jest jednocześnie Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. - Dzięki tej serdeczności, tej życzliwości pani Wandy dzieci miały tu drzwi otwarte, mogły korzystać z wielu dóbr, z tego co tutaj jest (...). Pani Wanda Wiecha patrzy na te sprawy, patrzy, żeby tych rzeczy dzieciom nie brakowało. 

Zgodnie z przyjętą ceremonią, Wanda Wiecha na Kawalera Orderu Uśmiechu została pasowana różą. Musiała też wypić kielich z sokiem z cytryny i zaraz potem uśmiechnąć się. 

Odbierając odznaczenie Wanda Wiecha była wzruszona. Kilkakrotnie dziękowała za przyznanie jej Orderu Uśmiechu - dzieciom, kapitule, bliskim i współpracownikom. - Cytrynę piłam dzisiaj pierwszy raz, bo jestem uczulona na cytrusy - wyznała uśmiechnięta. 

Źródło: http://podhale24.pl/

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.