Przewodnik po parkach rozrywki

Futuroscope – za co Francuzi tak kochają ten park rozrywki?

Tagi: Futuroscope, Parki Rozrywki We Francji, Bilety Do Futuroscope, Jakie Parki Rozrywki We Francji

Futuroscope – za co Francuzi tak kochają ten park rozrywki?

Futuroscope to trzeci po Disneylandzie o Puy du Fou najchętniej odwiedzany park rozrywki we Francji. Jak dotąd nie mówiliśmy o nim wiele. Szkoda, bo ma on naprawdę wiele do zaoferowania. Potraktujmy zatem opis nowości w parku jako pretekst do tego, by przyjrzeć mu się nieco bliżej.

Idea przewodnia parku Futuroscope we Francji znacznie wyróżnia się na tle innych europejskich parków rozrywki. Świadczy o tym już jego architektura. Nie jest bajkowa, lecz futurystyczna – pełna przeszkleń i dynamicznych form.
Atrakcje też nie należą do standardowych. Zamiast klasycznych karuzel i roller coasterów znajdziemy tam urządzenia oparte na najnowocześniejszych technologiach, które mają uczyć i bawić jednocześnie. Park Futuroscope zajmuje obecnie 131 akrów i mieszczą się w nim 22 atrakcje.

Trzeci najchętniej odwiedzany park rozrywki we Francji  

Futuroscope powstał w 1987 roku w miejscowości Chasseneuil-du-Poitou, bardzo blisko miasta Poitiers (zachodnia częścć Francji, około 3,5h od Paryża). W 2016 roku odwiedziło go 1,9 mln gości co plasuje go na trzecim miejscu wśród najchętniej odwiedzanych francuskich parków rozrywki. Pierwsze miejsce przypada kompleksowi Disneyland Paris i Walt Disney Studios Park, drugie - Puy du Fou.

→ TOP10: Najchętniej odwiedzane europejskie parki rozrywki

 • Artur, the 4D Adventure – jedna z najbardziej znanych atrakcji w parku. W 2014 r. stowarzyszenie TEA okrzyknęło ją nawet najlepszą atrakcją na świecie. Czym Artur, the 4D Adventuree zasłużył sobie na ten tytuł? Przejażdżka osadzona jest w świecie Artura i Minimków – kultowej animacji Luca Bessona. Już sam ten fakt ma niebagatelny wpływ na wrażenia z przejażdżki. Do tego dochodzą nowe technologie. Wagonik w kształcie Biedronki i okulary 4D sprawiają, że mikroświat roślin i owadów staje się niezwykle realny.  
 • The Time Machine – Pokaz filmu w technologii 3D. Historia opowiada o podróży w czasie w towarzystwie przezabawnego królika z gry Rayman. Akcja rozpoczyna się w epoce kamienia i kończy lądowaniem na księżycu w 1969 r.
 • Les Yeux Grands Fermés – atrakcja pokazuje świat z pespektywy osoby niewidomej. Podczas 20-minutowego spaceru wyłączamy zmysł wzroku i poznajemy świat zbudowany z dźwięków, zapachów i form.
 • Dances with robots – ta atrakcja to nic innego jak dyskoteka. Nie stworzono jej jednak dla ludzi, lecz dla robotów. Na każdej z 23 konstrukcji znajduje się obrotowa platforma dla dwóch osób. Przejażdżka zaczyna się więc w momencie, gdy roboty zaczynają poruszać się w rytm muzyki DJ Martina Solveiga.
 • Ice Age – kolejny pokaz filmu w technologii 4D. Tym razem uczestniczymy w przygodach wiewiórki Scrat.
 • Dynamic Vienne – ekstremalna przejażdżka po ulicach Wiednia.  Fotele wykonują szereg ruchów imitujących jazdę samochodem.
 • Aerobar – jeden z najbardziej charakterystycznych punktów w panoramie parku, czyli wieża widokowa. Z góry można podziwiać panoramę parku i architekturę budowli na terenie kompleksu. Serwowane są tam też napoje i przekąski. Koniecznie skorzystaj z tej okazji. Pewnie nieprędko będziesz mieć możliwość wypicia lampki szampana na takiej wysokości.
 • Futur l’expo -Roboty, drukarki 3D, gadżety smart – na wystawie Futur poznasz lepiej wszystkie te technologie. Istnieje też możliwość skosztowania dań kuchni molekularnej - serwuje je Bar Lab.  
 • La Forge au etoiles - Wieczorny pokaz, przygotowany we współpracy z Cirque du Soleil. Show opowiada historię dziewczyny, która spotyka wirtualnego giganta, który stopami dotyka ziemi, a głowę ma wśród gwiazd. Gwarantujemy, że nie będziesz mógł oderwać oczu od tańca wody i świateł.


Nowości w Futuroscope na 2018 rok  

To wciąż nie wszystkie atrakcje Futuroscope. Osobna kwestia to nowości. Futuroscope przykłada wielką uwagę do tego, by każdego roku zaskakiwać gości czymś nowym. Skoro misją parku jest edukowanie przy pomocy nowych technologii, trzeba nadążać za ich postępem. W tym sezonie w parku pojawiły się trzy nowe atrakcje: 

 • The Extraordinary Journey – Atrakcja jest drugim po Volentarium (Europa Park) latającym teatrem w Europie. Sala na pozór wygląda jak zwykłe kino – wyróżnia ją jednak charakterystycznie wygięty ekran. Poza tym widownia umocowana na ruchomej platformie, dzięki której podczas projekcji, widz ma wrażenie, że unosi się w przestworzach. Historia opowiedziana w filmie bazuje na książce „W 80 dni dookoła świata” Juliusza Verne.
 • Thomas Pesquet’s Space Adventure – kolejny pokaz filmowy, tym razem w technologii 3D i 4K IMAX Laser. Wraz z francuskim astronautą Thomasem Pesquet przenosimy się na orbitę ziemską.
 • Sebastien Loeb Racing Xperience – ekstremalna przygoda w Virtual Reality. Na kilka minut stajemy się pilotami auta prowadzonego przez Sebastiana Loeb, czyli 9-krotnego mistrza World Rally Driver’s Champion.


Jak dojechać do parku Futuroscope? Gdzie kupić bilety?  

Park Futuroscope leży w pobliżu miasta Poitiers. W okolicy znajduje się także lotnisko, ale jedynym przewoźnikiem, który lata tam z Polski jest Air France. Możecie jednak wylądować w Bordeaux – w tym kierunku lata już Wizzair. Lotnisko dzieli od parku 260 km, czyli ok. 2h drogi bezpośrednim pociągiem. Tym sposobem odwiedzicie nie tylko Futuroscope, ale także najpiękniejsze miasto Akwitanii.

Bilety do Futuroscope to zdecydowanie prostsza sprawa. Wystarczy, że klikniecie w odpowiednią zakładkę na naszej stronie. Jednodniowy bilet dla osoby dorosłej (17+) kosztuje 195 zł, dzieciom przysługuje zniżka – bilet kosztuje 160 zł. 

→ Bilety do Futuroscope bez wychodzenia z domu

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.