Przewodnik po parkach rozrywki

Do Legolandu jest znacznie bliżej niż Ci się wydaje – kolejny przewoźnik otwiera bezpośrednie połączenie z Polski do Billund

Tagi: Legoland, Bilety Do Legolandu, Parki Rozrywki W Danii, Billund, Legoland W Danii, Loty Do Billund, Park Rozrywki Z Klockami Lego

Do Legolandu jest znacznie bliżej niż Ci się wydaje – kolejny przewoźnik otwiera bezpośrednie połączenie z Polski do Billund

Jeszcze do niedawna, decydując się na wyjazd do duńskiego Legolandu, wybieraliśmy zwykle podróż samochodem. Po tym, jak Wizzair, następnie Ryanair, a teraz LOT uruchomiły bezpośrednie połączenia lotnicze z Polski do Billund, wybór nie jest już tak oczywisty. Dzięki lotom podróż skraca się z dziesięciu do niecałych dwóch godzin i wcale nie musi kosztować więcej niż dojazd samochodem.

 

LOTy z Warszawy do Billund – ile będą kosztować bilety?

Nowa trasa LOT z Warszawy do Billund rusza w lipcu. Od poniedziałku do piątku będą to dwa kursy w ciągu dnia, w weekendy LOT będzie latać do Danii raz dziennie. Decyzja o uruchomieniu połączenia była podyktowana nie tylko bliskością Legolandu, ale także skupiskiem Polonii, jakie znajduje się w tym rejonie.

Ceny lotów, jak zwykle nie są jednolite. Rezerwując bilety odpowiednio wcześniej, można jednak lecieć do Billund za nieco ponad 200 zł. W cenę biletu Economy jest wliczony bagaż podręczny o wadze do 8 kg (wymiary 40x55x23) oraz przekąski i napoje.

Jak daleko jest z lotniska w Billund do Legolandu?

Zainteresowanie przewoźników lotami do Billund nie jest bezpodstawne. Polacy coraz chętniej organizują dzieciom wycieczki do parków rozrywki, a lotnisko w Billund i Legoland dzielą raptem 2 km. Do parku można się dostać busem bezpośrednio z terminala. Decydując się na nocleg na terenie lub w najbliższym sąsiedztwie parku, nie trzeba się zatem przejmować transportem. Lotnisko, hotel, park rozrywki - wszystko jest w zasięgu ręki.

Co będzie się działo w Legolandzie w lipcu?

W Legolandzie nie istnieje pojęcie nudy. Już na podziwianiu niezliczonych modeli z klocków LEGO® (do ich budowy wykorzystano ponad 50 mln klocków), jakie znajdują się w parku, można spędzić cały dzień, a co dopiero, bawiąc się na roller coasterach i karuzelach.   

Ten rok w Legolandzie będzie jednak szczególny. Park obchodzi swój złoty jubileusz, któremu towarzyszy wiele okolicznościowych pokazów i wydarzeń. W lipcu najprawdopodobniej będzie też już otwarty nowy roller coaster (Even Wilder), który powstanie w rewitalizowanej obecnie strefie LEGOREDO®.

Billund to nie tylko Legoland

Legoland nie jest jedynym parkiem rozrywki w okolicy Billund. Tuż obok krainy LEGO® znajduje się park wodny Lalandia, który rokrocznie kwalifikuje się do pierwszej dziesiątki rankingu najlepszych parków wodnych w Europie i na Bliskim Wschodzie według amerykańskiego stowarzyszenia TEA/AECOM. Warta rozważenia jest także wycieczka do Givskud ZOO – w Polsce wciąż nie ma bowiem ogrodu zoologicznego stylizowanego na safari. To wciąż nie wszystkie atrakcje w okolicy Billund: parki linowe, wioski wikingów, parki botaniczne, wodne safari – okoliczni przedsiębiorcy robią, co mogą, by udowodnić, że tytuł drugiego po Kopenhadze regionu turystycznego Danii po prostu im się należy. 

Gdzie i za ile można kupić bilety do Legolandu

Bilety do Legolandu, Lalandii i Givskud ZOO, czyli trzech największych atrakcji w okolicach Billund, kupicie za pośrednictwem Parkmania.pl bez wychodzenia z domu. Na terenie wioski wakacyjnej w Legolandzie i Lalandii można ponadto zarezerwować nocleg - również dzięki naszej współpracy z tymi obiektami!

Bilety:

Najniższe ceny biletów do duńskiego Legolandu
Sprawdź ceny biletów do Givskud ZOO

Noclegi:

Poznaj możliwości noclegu w Legolandzie
Poznaj możliwości noclegu w Lalandii

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.