Przewodnik po parkach rozrywki

[NOWOŚĆ] W paryskim Disneylandzie powstaną Marvel Land, Frozen Land i Star Wars Land

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Star Wars Land, Marvel, Nowe Atrakcje, Marvel Land, Frozen Land, Komiksy, Bilety Do Disneylandu Online

[NOWOŚĆ] W paryskim Disneylandzie powstaną Marvel Land, Frozen Land i Star Wars Land

O zmianie strefy Backlot w Marvel Land spekulowano od miesięcy. Pod koniec lutego Disneyland ustosunkował się do plotek. Oficjalne informacje okazały się znacznie bardziej optymistyczne, niż zakładaliśmy! W Paryżu powstanie nie tylko Marvel Land, ale także osobne strefy poświęcone Gwiezdnym Wojnom i Krainie Lodu. Inwestycja ma pochłonąć blisko 2 miliardy euro.

 

 

Prace modernizacyjne podjęte przed 25 urodzinami paryskiego Disneylandu skupiły się wyłącznie na Disneyland Park. To pozwalało podejrzewać, że Walt Disney Studios czeka w przyszłości poważniejsza metamorfoza. Drugi paryski park Disneya od momentu powstania w 2002 r. odnotowuje niższą frekwencję niż Disneyland Park. Ustępuje mu też atmosferą i ilością atrakcji, mimo że znajdują się tam kultowe przejażdżki, takie jak Ratatouille: The Adventure i Crush’s Coaster.

 

Kolejnym faktem, który przyczynił się do spekulacji na temat rozbudowy Walt Disney Studios była rozpoczynająca się w tym roku przebudowa Disney’s New York Hotel na obiekt stylizowany na Stark Tower z filmu o Iron Manie. Coraz silniejsza reprezentacja bohaterów komiksów w Disneylandzie była dla wielu dowodem na to, że z czasem w parku pojawi się poświęcona wyłącznie im strefa tematyczna.

 

Kres wszelkim tym domysłom położyło spotkanie Prezydenta Francji Emmanuela Macrona i Robera Igera – dyrektora Generalnego Walt Disney Company, jakie odbyło się 27 lutego br. w Pałacu Elizejskim. Tego dnia rozbudowa Walt Disney Studios stała się pewnym faktem. W planach jest powiększenie obecnego parku o trzy nowe strefy tematyczne: Marvel Land, Frozen Land i Star Wars Land. Będzie to największa inwestycja od czasu powstania paryskiego Disneylandu w 1992 r. Na realizację projektu przeznaczono 2 mld euro. 

 

Jak będzie wyglądać Walt Disney Studios w Paryżu po rozbudowie?

 

Wraz z informacją o rozbudowie Walt Disney Studios do wiadomości publicznej została przekazana także wizualizacja parku po przebudowie. Trzeba przyznać, że prezentuje się ona niezwykle imponująco. Walt Disney Studios zwiększy swoją powierzchnię kilkukrotnie, pojawi się tam także znacznie więcej zieleni, a nowym centrum parku stanie się olbrzymie jezioro, wokół którego będą rozmieszczone nowe strefy tematyczne, czyli:

 

Marvel Land

Tak jak podejrzewano, w Marvel Land przeobrazi się obecna strefa Backlot, gdzie znajduje się już nawiązująca do tego uniwersum restauracja Blockbuster Cafe. Główna atrakcja Backlot:  Rock’n Roller Coaster zostanie gruntownie zmodernizowana i wzbogacona o motywy z Iron Mana. Nie jest także wykluczone, że Wieża Mroku przejdzie podobną metamorfozę, co jej bliźniaczka w kalifornijskim Disneylandzie, która została przebudowana w stylu nawiązującym do filmu „Strażnicy Galaktyki”. W Marvel Land na pewno pojawią się również nowe atrakcje i restauracje, ale na razie nie wiadomo o nich zbyt wiele.

Strefę Backlot czeka gruntowna przebudowa

 

Frozen Land

Kraina Lodu to jeden z największych sukcesów Disneya ostatnich lat. W tej chwili do animacji nawiązują jedynie sezonowe wydarzenia w Disneylandzie (pamiętacie Frozen Sing Along?). Za kilka lat nad jeziorem w Walt Disney Studios stanie jednak lodowy zamek Elzy, a także miasteczko Arendelle. Pozostałe atrakcje to niestety wciąż tajemnica.

Na terenie Frozen Land na pewno powstanie zamek Elzy i miasto Arendelle

 

Star Wars Land

Widoczna na wizualizacji strefa Star Wars Land przypomina planetę Tatooine, skąd pochodzi Anakin Skywalker (późniejszy Lord Vader), nie jest to jednak żaden konkretny świat znany z gwiezdnej sagi. Podobnie mają się prezentować parki Disney’s Star Wars: Galaxy Edge, jakie powstają obecnie w Orlando i Anaheim. Paryski Star Wars Land nie będzie jednak ich wierną kopią, ponieważ skala tej realizacji jest nieco mniejsza (Disney’s Star Wars: Galaxy Edge w Anaheim będzie zajmować 6 ha). Nie jest jednak wykluczone, że pewne atrakcje będą się powielać.

Zobacz jak będzie wyglądać Star Wars Land w amerykańskich parkach Disneya

Nikt nie spodziewał się, że Star Wars Land powstanie także w Europie. To bardzo miła niespodzianka

 

Z oficjalnych zapowiedzi wynika również, że w programie Walt Disney Studios pojawią się nowe parady i pokazy (tłem dla jednego z nich najprawdopodobniej będzie jezioro). Minie jednak trochę czasu, zanim będziemy mogli w nich uczestniczyć. 

Walt Disney Studios będzie rozbudowywany stopniowo, a prace ruszą nie wcześniej niż w 2021 r. Z Elzą, bohaterami Marvela i postaciami z Gwiezdnych Wojen możecie się jednak spotkać już teraz.  Do 25 marca trwa „Sezon Mocy”, podczas którego w Walt Disney Studios roi się od szturmowców, latem do parku zawitają super bohaterowie Marvela, natomiast Anna i Elza biorą udział w paradzie odbywającej się codziennie w Disneyland Park, będzie można je też spotkać podczas różnych wydarzeń festiwalu „Pirates and Princesses”

Bilety do Disneylandu taniej i bez wychodzenia z domu 

Bez względu na to, czy chcecie zobaczyć Festiwal Księżniczek, czy jesteście Piratami warto abyście bilety kupili przez internet. W kasach parku bilety są najdroższe a w przypadku zakupu biletów online można wybrać z szerszej oferty. Bilety zakupione online są niedatowane, więc można wykorzystać je w dowolnym dniu roku w ramach wybranej opcji.

→ Kup bilet online do Disneylandu i zapłać w złotówkach

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.