Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia znów się rozrasta! Plany inwestycyjne na lata 2019-2020

Tagi: Parki Rozrywki, Energylandia, Parki Rozrywki W Polsce, Hyperion, Mega Coaster, Nowości W Energylandii, Hotel W Energylandii

Energylandia znów się rozrasta! Plany inwestycyjne na lata 2019-2020

O planach inwestycyjnych Energylandii na 2018 rok już pisaliśmy. Nowy sezon został zainaugurowany z przytupem otwarciem długo oczekiwanego Speed Water Coastera, a emocje amatorów ekstremalnych rozrywek nieustannie podgrzewa zbliżająca się premiera Hyperiona. W perspektywie są już jednak kolejne inwestycje – na konferencji prasowej zarząd parku zdradził nieco więcej na temat swoich planów na kolejne lata.

Hyperion coraz bliżej

Najbardziej oczekiwana premiera sezonu 2018 to Mega Coaster Hyperion, który ma oferować pasażerom niesamowite emocje. Będzie to najszybszy i najwyższy mega coaster w Europie, a co więcej, opatrzono go interesującą historią osadzoną w kosmosie. Dokładna data premiery Hyperiona wciąż nie jest znana. Prace jednak postępują, a konstrukcje, które już wzniesiono, nawet na obecnym etapie robią wrażenie.

 


Budowa Mega Coastera Hyperion postępuje

A co w kolejnych latach?

Pierwszy hotel w Energylandii

Energylandia uchyliła rąbka tajemnicy na temat tego, co planuje w kolejnych latach. O tym, że powstanie pierwszy na terenie parku hotel dedykowany rodzinom, już wspominaliśmy. Ma być to miejsce inspirowane wenecką architekturą, a wokół niego utworzony zostanie kanał z gondolami. Trudno o bardziej klimatyczne otoczenie do wypoczynku! Hotel ma mieć standard czterogwiazdkowy, a w części usługowej znajdzie się miejsce na SPA oraz kawiarnie.


Tak będzie wyglądać strefa hotelowa w Energylandii

Hotel ma zostać podzielony na dwie części: noclegową, w której każdy pokój wyposażony będzie w dziecięce akcenty, a do dyspozycji gości oddana zostanie także bawialnia dla dzieci, oraz konferencyjno-restauracyjną, czyli doskonałe miejsce do celów biznesowych, spotkań czy imprez okolicznościowych. Budowa rozpocznie się w 2019 roku.


Energylandia jeszcze większa!

Obszar parku Energylandia powiększy się do 2020 roku o 150 hektarów. Oznacza to, że w ciągu kolejnych lat czekają na nas nowe atrakcje. Dzięki temu park stanie się jednym z największych tergo typu miejsc w Europe, co ma przyczynić się do zwiększenia liczby odwiedzających z zagranicy.


W ciągu kilku lat teren parku jeszcze bardziej się powiększy

 

Wooden Roller Coaster

W ciągu kilku lat w Energylandii powstanie kolejny roller coaster, który z pewnością przyciągnie wielu fanów rozrywki. Dlaczego? Ponieważ ma być największym drewnianym roller coasterem na świecie. Jest to nawiązanie do klasyki – pierwsze kolejki górskie były budowane z drewna. Co więcej, przejażdżka roller coasterem tego typu zapewnia niepowtarzalne wrażenia. Wszystko dzięki air-time, czyli ujemnym przeciążeniom, które pojawiają się na szczytach wzniesień - pasażerowie czują się, jakby unieśli się na moment w powietrzu. Wooden Coaster zapowiada się więc obiecująco i będzie stanowić gratkę dla każdego miłośnika kolejek górskich. Żadne szczegóły dotyczące konstrukcji nie są jednak jeszcze znane.

Double Launch Coaster z podwójnym wyrzutem magnetycznym

Lubicie Formułę 1? To z pewnością polubicie też Double Launch Coaster! Energylandia zapowiedziała roller coaster, który ma być podobny do cieszącej się ogromną popularnością Formuły 1 – ale przy tym jeszcze szybszy i jeszcze bardziej emocjonujący. Konstrukcje tego typu zakładają nadanie wagonikom jak największej prędkości w jak najkrótszym czasie. W nowej kolejce odpowiadać za to będzie podwójny wyrzut magnetyczny. Pozwoli to osiągnąć prędkość, która będzie wbijała w fotel nie tylko podczas startu, ale i w trakcie całej przejażdżki. Przyspieszenie, jakie oferować będzie Double Launch Coaster, ma przewyższać to w bolidach Formuły 1. Jest więc na co czekać!

Energylandia nieustannie się zmienia, a wiele różnorodnych atrakcji sprawia, że i mały, i duży znajdzie w tym parku coś dla siebie. Nadchodzące lato to doskonały czas na przetestowanie nowości, które dostępne są już w sezonie 2018 – bilety do parku znajdziecie na naszej stronie, wygodnie i bez wychodzenia z domu!

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.