Przewodnik po parkach rozrywki

Sprawdź, co czeka w odświeżonym na lato Europa Parku!

Tagi: Parki Rozrywki, Europa Park, Bilety Do Parków Rozrywki, Europejskie Parki Rozrywki

Sprawdź, co czeka w odświeżonym na lato Europa Parku!

W sezonie 2018 na gości Europa Parku czeka wiele atrakcji. Będą mogli na nowo odkryć strefę poświęconą Francji, o czym informowaliśmy Was już wcześniej. Obszar został odświeżony, dodano nowe atrakcje oraz strefy gastronomiczne. To jednak nie wszystko, co czeka na odwiedzających park w sezonie wiosennym. Oto najciekawsze nowości!

Główną atrakcją sezonu jest bez wątpienia odświeżony obszar francuski, a najwięcej emocji wywołuje modernizacja Eurosatu – punktu orientacyjnego tej strefy, który już od 28 lat cieszy gości Europa Parku. Przeszedł on gruntowną metamorfozę, został odnowiony i unowocześniony. Na gości będą również czekać nowe atrakcje i wiele godzin ekscytujących pokazów. Z pewnością letni sezon w Europa Parku będzie udany!

Odmieniona strefa francuska

Największą zmianą w Europa Parku jest modernizacja strefy francuskiej. Główne działania skoncentrowały się na odnowieniu Eurosatu, który przyjął również nową nazwę – od teraz jest to CanCanCoaster. Kolejka przeszła gruntowne zmiany, wymieniono tory i usprawniono pojazd technicznie. Dzięki temu pasażerowie będą mogli odbywać przejażdżki, siedząc w wygodniejszych niż wcześniej fotelach i przeżywać jeszcze większe emocje podczas jazdy. Także strefa wejściowa do kolejki została zmodernizowana – paryska architektura oraz replika teatru Moulin Rouge przeniesie gości do 19 wieku i okresu belle époque francuskiej stolicy. Kolejka będzie dostępna dla gości latem 2018 roku.


Eurosat od teraz będzie CanCan Coasterem

Eurosat to nie tylko emocje płynące z jazdy dark rollercoasterem, ale także dodatkowa przygoda w wirtualnej rzeczywistości – Eurosat Coastiality. Oddzielna stacja wraz z wagonami zostanie włączona do kolejki Eurosat, co oznacza dwie atrakcje dostępne w trakcie jednej przejażdżki.

Kolejną nowością jest świat Madame Freudenreich Curiosités, który zastąpił Universe of Energy. Goście zobaczą wiele ciekawych reliktów przeszłości w robiącym wrażenie House of Giants Dinosaur Fans. Po tak ekscytującej przygodzie warto odzyskać siły i zjeść coś smacznego w pływającym bistro na łodzi – Liberte. Posiłek uprzyjemni tradycyjna francuska muzyka.

Nowości w strefie niemieckiej

W niemieckiej strefie niespodzianką dla gości będzie nowy motyw dla rodzinnej przejażdżki Old 99. Związany jest z premierą filmowej adaptacji „Jim Button and Luke the Engine Driver”, która do niemieckich kin weszła 29 marca. Teraz nawet najmłodsi mogą odbyć fascynującą przejażdżkę przez Morrowland w towarzystwie Jima Buttona.

Paddington w Europa Park

Miś Paddington zadomowił się w Europa Parku na dobre. Goście w sezonie zimowym mogą przejechać się Alpenexpress Coastiality w towarzystwie sławnego misia i wziąć aktywny udział w zabawie za pomocą ruchów rąk.

Paddington będzie również głównym bohaterem w nowym lodowym show Europa Parku – „Paddington on Ice ‒ The Marmalade Mission”. Pokaz potrwa 30 minut, w trakcie których widzowie będą doskonale bawić się podziwiając energiczne show z elementami interaktywnymi.


Paddington on Ice to widowisko dla całej rodziny

Nie trzeba jednak czekać do zimy, by spotkać się z niedźwiadkiem. W oczekiwaniu na otwarcie sezonu Alpenexpress Coastiality i przygody w wirtualnej rzeczywistości, goście będą mogli odbyć inną, równie ekscytującą przejażdżkę w towarzystwie Alpha Mods P. D. Pościg z udziałem czterech chłopców zapewni wiele emocji! Atrakcja znajduje się w strefie rosyjskiej.

Rulantica ‒ The New Europa-Park Water World

Rulantica ma być strefą otwartą dla gości przez cały rok. Nordycki motyw przewodni oraz 25 ekscytujących wodnych atrakcji zapewnią gościom doskonałą zabawę i niezapomnianą przygodę w wodnym świecie. Prace nad wodnym miastem rozpoczęły się w 2017 roku i potrwają do 2019, już teraz można jednak zobaczyć pierwsze efekty powstającego obszaru.

Mimo że do otwarcia wodnego parku jeszcze daleko, goście będą mogli zobaczyć przedsmak tego, co czeka ich w przyszłym roku. W strefie Luksemburg dostępna jest wystawa pozwalająca na wgląd w dopiero budujący się wodny świat. Goście mogą również poznać lepiej fabułę, która towarzyszy powstającemu miejscu. W barokowym teatrze Europa-Park od 28 kwietnia można oglądać przedstawienie „Rulantica – the Musical”, które opowiada o sile miłości oraz przybliża historię o odkryciu Rulantiki.


Musical o Rulantica zabierze widzów w podwodny świat

Jeszcze więcej atrakcji, czyli ekscytujące pokazy

W tym sezonie na gości każdego dnia czekają aż 23 godziny niezwykłych pokazów. W Global Theatre w strefie angielskiej widzowie mogą obejrzeć akrobatyczne show i odbyć podróż w czasie od Szekspira i Sherlocka Holmesa aż po czasy współczesne. Jeśli macie chęć na obejrzenie czegoś niepowtarzalnego, wybierzcie się na najdłuższy pokaz świata – trwający 4,5 godziny „The House of Chinese National Circus – The never ending performance”. Z pewnością będzie to czas, który spędzicie doskonale się bawiąc! To jednak nie jedyne przedstawienia, na które warto się wybrać. Ciekawe pokazy czekają w Europa Park przez cały rok.

Bilety bez wychodzenia z domu

Chcecie odwiedzić Europa Park i na własne oczy przekonać się, jak wygląda to miejsce w nowym wydaniu? Pamiętajcie, że bilety do parku możecie kupić na stronie Parkmanii – wygodnie, szybko i bez stania w kolejkach.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.