Przewodnik po parkach rozrywki

Billund to nie tylko Legoland! Sprawdź, jak jeszcze bardziej poczuć magię LEGO®

Tagi: Park Rozrywki, Legoland, Bilety Do Parków Rozrywki, Bilety Do Legolandu, Pobyt W Legoland, Parki Rozrywki W Danii, Billund, Legoland Billund, Europejskie Parki Rozrywki, Legoland Billund Resort, Legoland Na Weekend, Lego House, Tanie Bilety Do Parków Rozrywki, Ograniczernia Wzrostu W Legolandzie, Na Jakie Atrakcje Moga Wchodzic Dzieci, Bilety Do LEGO House

Billund to nie tylko Legoland! Sprawdź, jak jeszcze bardziej poczuć magię LEGO®

Nie ma chyba osoby, która w swoim życiu nie stworzyłaby choć jednej budowli ze znanych na całym świecie klocków. Dlaczego by więc nie powrócić do lat dzieciństwa i samemu lub ze swoją rodziną udać się do miejsca, w którym wszystko się zaczęło? Mowa oczywiście o Billund w Danii, bo to właśnie tu powstały klocki LEGO®. I w tym też mieście znajdują się dwa obiekty, które koniecznie musisz odwiedzić: Legoland oraz niedawno otwarty LEGO® House. Jeśli jesteś fanem LEGO® – punkty obowiązkowe.

 

Dlaczego warto odwiedzić Legoland w Billund?

Nie ma na całym świecie miejsca bardziej związanego z LEGO®, niż Billund w Danii. To właśnie tu, w niewielkim warsztacie, został wynaleziony klocek, który dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Billund 50 lat temu powstał pierwszy Legoland, park rozrywki, którego motywem przewodnim są klocki LEGO®.

→ Bilety do Legoland Billund taniej i bez wychodzenia z domu

 


LEGO Canoe to jedna z ciekawszych atrakcji duńskiego Legolandu

Dziś Legoland w Billund mieści się w top 20. najchętniej odwiedzanych europejskich parków rozrywki i wcale nas ten fakt nie dziwi. Co pewien czas w parku otwiera się nowa atrakcja, która jeszcze bardziej urozmaica zabawę małym i dużym gościom. Czekają tu kolejki mniej i bardziej ekstremalne, przejażdżki i karuzele, codzienne pokazy, a także robiący wrażenie Miniland – świat w miniaturze stworzony z ponad 20 milionów klocków LEGO®. Żaden fan nie może tego przegapić, szczególnie że to właśnie od Minilandu rozpoczęła się kariera LEGOlandu.


Będąc w Legolandzie koniecznie trzeba zobaczyć Miniland, świat w miniaturze

 

Więcej czasu na zwiedzanie

Miejsca takie jak duński Legoland warto zwiedzać dokładnie – wiele tu czeka bowiem na odkrycie. Na to trzeba jednak czasu. Z tego względu, jeśli tylko macie taką możliwość, przeznaczcie na wizytę w Legolandzie dwa dni – bilety dwudniowe są tylko nieco droższe niż jednodniowe, a zapewniają o wiele więcej rozrywki. Zyskujecie przede wszystkim dodatkowy czas na świetną zabawę i odkrycie niespodzianek czekających w parku.

 

Jeszcze więcej LEGO®

A gdyby tak… Jeszcze więcej zabawy z LEGO®? Teraz jest to możliwe dzięki niedawno otwartemu LEGO® House, czyli domu (z) klocków LEGO®. Wygląda on dokładnie tak, jakby był zbudowany z klocków, a w środku na gości czekają cztery strefy tematyczne. W każdej z nich rozwijana jest inna umiejętność, a wszystko z wykorzystaniem ogromnych ilości klocków LEGO®, z których można tworzyć, budować  i jednocześnie uczyć się.

→ Kup niedatowane bilety do LEGO® House. Taniej niż na oficjalnej stronie


W LEGO House można bawić się w nieskończoność

Podczas gdy w Legolandzie cala zabawa polega na oglądaniu i korzystaniu z przejażdżek, LEGO® House to zabawa manualna z prawdziwymi klockami, nieograniczona niczym poza wyobraźnią.

 

 

Dania to dom LEGO®

Billund to wyjątkowe miejsce w historii klocków Lego – to właśnie tu się rozpoczęła. Będąc w Danii, za obowiązkowy punkt programu warto obrać Legoland, jedną z większych duńskich atrakcji, a by przedłużyć swoją przygodę z LEGO®, dobrze udać się również do LEGO® House – znajdują się w niedalekiej odległości od siebie. LEGO® House to jedyny tego rodzaju obiekt, tym bardziej więc szkoda nie skorzystać z okazji zwiedzenia go podczas wycieczki do Danii.  


A może skonstruujesz własne auto i poddasz je testom na specjalnym torze w LEGO House?

 

Bilety do krainy LEGO®

Bilety wstępu do Legolandu jak i do LEGO® House można kupić przez internet na stronie Parkmanii. Szybko, w złotówkach i bez stania w kolejkach.

Niektóre bilety są  tańsze nawet o 20% niż wejściówki dostępne w kasach parku. Kupując bilet do LEGO® House nie musisz się deklarować, kiedy i o której godzinie przybędziesz na miejsce, ponieważ bilet jest niedatowany. Zapewnia to pełną elastyczność i dowolne rozplanowanie zabawy w Billund, mieście, w którym narodziło się LEGO®.

→ Kup niedatowane bilety do LEGO® House. Taniej niż na oficjalnej stronie
Bilety do Legoland Billund taniej i bez wychodzenia z domu

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.