Przewodnik po parkach rozrywki

Najciekawsze atrakcje w Disneylandzie dla dorosłych i starszych dzieci

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Disneyland Paris, Pobyt W Disneyland Resort, Bilety Do Disneylandu, Disneyland W Paryżu, Bilety Wstępu Do Disneylandu, Walt Disney Studios, Bilety Na Dwa Parki, Atrakcje W Disneylandzie Dla Dzieci, Najciekawsze Atrakcje, Mapa Disneylandu, Atrakcje Dla Doroslych W Disneylandzie, Atrakcje Dla Nastolatkow

Najciekawsze atrakcje w Disneylandzie dla dorosłych i starszych dzieci

Disneyland nie jest miejscem wyłącznie dla małych dzieci. Nastolatki i dorośli także będą się tam doskonale bawić i to nie tylko przez wzgląd na sentyment do bajek oglądanych w dzieciństwie. Zobaczcie, których atrakcji nie możecie przegapić odwiedzając najpopularniejszy europejski park tematyczny.

 

Dwa parki Disneya - ponad 50 atrakcji

Na początek przypomnienie: Disneyland® Paris to ogromny kompleks rekreacyjno-rozrywkowy, w którym znajdziemy nie jeden, a dwa parki DisneyaDisneyland® Park oraz Walt Disney Studios® Park. Na terenie obu tych parków znajduje się około 50 atrakcji. Oczywiście, większość z nich przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi, jednak także dorośli znajdą tu coś dla siebie. 

Planując pobyt jeszcze przed wyjazdem możemy zaoszczędzić sporo czasu na miejscu.


Jeśli planujesz odwiedziny Disneylandu gorąco zachęcamy cię, abyś zapoznał się z mapkami parków jeszcze przed wizytą. Pomoże to w wybraniu atrakcji i ustaleniu planu ich zwiedzania. Może wydaje ci się to zbędne, ale z naszego doświadczenia wiemy, że planując pobyt jeszcze przed wyjazdem możemy zaoszczędzić sporo czasu na miejscu. Sprawdź jak wyglądaja mapy parków jeszcze przed wizytą [KLIK]

→ Przeczytaj dodatkowo: Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie? 

Co zrobić, aby nie tracić czasu na stanie w kolejkach do atrakcji?

W Disneylandzie, jak w każdym dużym parku rozrywki, trzeba swoje odstać w kolejce do atrakcji. W dni powszednie, poza sezonem czekanie na wejście do atrakcji może i nie trwa zbyt długo, ale w popularne dni czy wakacje może być irytujące. Są jednak sposoby na to, żeby tego uniknąć.

Jednym z nich jest
FASTPASS, czyli możliwość wejścia na wybrane atrakcje o określonej godzinie. Aby skorzystać z usługi należy pobrać specjalny bilet z biletomatu ustawionego przed wybraną atrakcją (FASTPASS® obowiązuje tylko w niektórych miejscach).

Druga opcja to SINGLE RIDER. Jak sama nazwa wskazuje, korzystamy wówczas z atrakcji w pojedynkę, ale zazwyczaj bez konieczności stania w zwykłej kolejce, bo większość gości woli odwiedzać je w towarzystwie najbliższych. Często zdarza się jednak, że obok takiej grupy, zostaje wolne miejsce - to właśnie je zajmuje SINGLE RIDER.

Przeczytaj też: Co to jest FASTPASS® i czy jest on darmowy? Czym różni się od usługi SINGLE RIDER?Disneyland® Park i pierwsza kraina: Frontierland


Po przekroczeniu bramy pierwszego parku - Disneyland® Park oraz głównej ulicy parku, czyli Main Street U.S.A.® proponujemy skręcić w lewo w kierunku krainy Frontierland. To jedna z czterech tematycznych krain w parku. Frontierland inspirowany jest Dzikim Zachodem, znajdziemy tu kilka bardziej ekstremalnych atrakcji.

 

→ Big Thunder Mountain (atrakcja dla osób o wzroście min. 102 cm)

Atrakcje cieszące się największą popularnością najlepiej odwiedzić na samym początku lub pod koniec wizyty w parku. Big Thunder Mountain się do nich zalicza, dlatego to właśnie ona jest pierwszym punktem naszej wycieczki. To kolejka górska, dla której tłem jest stara kopalnia złota. Przejażdżce towarzyszą zatem różne pustynne dekoracje, których zadaniem jest upodobnienie okolicznego krajobrazu, do tego znanego z Teksasu i Kalifornii. 

Przed wejściem do atrakcji znajduje się biletomat FASTPASS®, skąd można pobrać bilety uprawniające nas do odwiedzenia atrakcji o określonej godzinie bez konieczności stania w kolejce. → Phantom Manor (nie ma ograniczeń wzrostu)

Po Big Thunder Mountain proponujemy udać się do znajdującego się po sąsiedzku Phantom Manor. To nawiedzony, wiktoriański dom, który straszny jest nie tylko z nazwy. Momentami jest naprawdę przerażająco, dlatego nie polecamy tam zabierać małych dzieci.


Adventureland

Po odwiedzinach w krainie Frontierland obieramy kurs na Adventureland – krainę szalonych przygód i odważnych odkrywców. Od miejsca, gdzie aktualnie się znajdujemy, dzieli ją parę kroków.→ Indiana Jones™ and the Temple of Peril (atrakcja dla osób o wzroście min. 102 cm)

Czas na kolejny roller coaster. To obowiązkowa atrakcja dla wszystkich fanów sławnego archeologa. Ten rollercoaster cieszy się ogromną popularnością wśród gości parku, mknie z prędkością 76 km/h i posiada jedną inwersję!

Tu także obowiązuje FASTPASS®.→ Pirates of the Caribbean (nie ma ograniczeń wzrostu)

Atrakcja może nie jest szczególnie ekstremalna, ale jest kultowa. Grzechem byłoby ją pominąć. W końcu, gdyby nie ona nie byłoby filmów o piratach z Karaibów i Jacka Sparrowa. Po ostatniej renowacji wszystkie najważniejsze postaci z sagi znalazły się na trasie przejażdżki.

To bardzo popularna przejażdżka, dlatego warto skorzystać z opcji FASTPASS®.


Fantasyland

Fantasyland to kraina stworzona przede wszystkim z myślą o najmłodszych gościach Disneylandu, ale to nie znaczy, że macie ją omijać szerokim łukiem. Jest tu kilka naprawdę fajnych atrakcji. W końcu i my, dorośli możemy czasem wrócić do czasów, gdy sami byliśmy dziećmi. → Mad Hutter’s Tea Cups (nie ma ograniczeń wzrostu)

Ta karuzela, choć przeznaczona dla najmłodszych, potrafi zakręcić w głowie. Momentami filiżanki obracają się naprawdę szybko.→ Alice's Curious Labyrinth (nie ma ograniczeń wzrostu)

Bardzo fotogeniczne miejsce inspirowane filmem “Alicja w Krainie Czarów”. Możecie odpocząć tu chwilę od szaleństw w parku i zrobić sobie kilka pamiątkowych zdjęć.→ Peter Pan's Flight (nie ma ograniczeń wzrostu)

Atrakcja nie należy do ekstremalnych, ale mimo to robi wrażenie. Przejażdżka w Galleonie nad rozgwieżdżonym Londynem. Pod rodze: syreny, Indianie, Kapitan Hook próbujący uchronić się przed krokodylem. 

Wejście do atrakcji może wiązać się z oczekiwaniem w długiej kolejce, dlatego warto skorzystać tu z opcji FASTPASS®.


Discoveryland

Czwarta i ostatnia kraina naszego pierwszego parku - Disneyland® Park przenosi nas do świata rodem z filmów science fiction. Jest to także doskonałe miejsce dla wszystkich fanów “Gwiezdnych Wojen”. Wiele tutejszych atrakcji nawiązuje do gwiezdnej sagi.


→ Star Tours: The Adventures Continue! (atrakcja dla osób o wzroście min. 102 cm)

Dzięki tej atrakcji będziecie mieli okazję poczuć się jak na pokładzie statku kosmicznego Star Speeder 3000. Każdy uczestnik dostaje okulary 3D, a następnie siada w fotelu, który imituje ruchy pojazdu. Symulator ruchu z ponad 60 kombinacjami różnych misji! 

Przy wejściu obowiązuje FASTPASS®. Opcja warta wykorzystania. Zaoszczędzony czas można wykorzystać na zwiedzenie statku Kapitana Nemo, który znajduje się w pobliżu. → Star Wars Hyperspace Mountain (atrakcja dla osób o wzroście min. 120 cm)

Wyjątkowy roller coaster, który wystrzeliwuje wagoniki prosto w przestrzeń kosmiczną. Przejażdżka odbywa się pod zadaszoną kopułą, dzięki czemu naprawdę można ulec wrażeniu, że jest się w kosmosie, tym bardziej że zewsząd otaczają nas statki, jakie pamiętamy z “Gwiezdnych Wojen”.

Podobnie jak w przypadku “Star Tours”, przy wejściu warto skorzystać z FASTPASS®.→ Orbitron® (nie ma ograniczeń wzrostu)

Karuzela, która również daje możliwość przelecenia się statkiem kosmicznym. Tym razem są to jednak niewielkie rakiety inspirowane XIX-wiecznymi fantazjami na temat eksploracji wszechświata.


Walt Disney Studios® Park

Wychodzimy z Disneyland® Park i kierujemy się do drugiego parku Disneya, czyli Walt Disney Studios® Park, znajdującego się tuż obok. Jeśli interesują was ekstremalne atrakcje, pod żadnym pozorem nie powinniście ograniczać się do jednego parku. W Walt Disney Studios® Park czekają na was bowiem równie silne, jak nie większe emocje.

→ Ratatouille: The Adventure (nie ma ograniczeń wzrostu)

Punkt obowiązkowy podczas wizyty w paryskim Disneylandzie, nawet jeśli nie jesteście fanami filmu “Ratatouille”. Atrakcja przenosi nas do kuchni francuskiego bistro, gdzie pracował szczurek Remy. Dzięki okularom 3D możemy je przemierzać, patrząc na świat jego oczami. W żadnym innym parku Disneya nie ma podobnej atrakcji, dlatego cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem.

Obowiązuje tu FASTPASS®.→ Rock’n Roller Coaster Starring Aerosmith (atrakcja dla osób o wzroście min. 102 cm)

Prędkość prawie 92 km / h, 3 inwersje oraz g-force = 5. Tu silne emocje będą wam towarzyszyć od pierwszych chwil przejażdżki. Wagoniki startują z wielką siłą i w kilka chwili rozpędzają się do wspomnianej prędkości prawie 92 km /h. Potem czeka was jeszcze kilka szalonych pętli i spirali. Cały czas będzie wam też towarzyszyć muzyka zespołu Aerosmith.

Przed wejściem są biletomaty FASTPASS®.→ Toy Soldiers Parachute Drop (atrakcja dla osób o wzroście min. 81 cm)

Pamiętacie żołnierzy z Toy Story? To oni będą wam towarzyszyć podczas tej przejażdżki. Najpierw wzniesiecie się wysoko w górę na gondolach imitujących wojskowe spadochrony, a następnie czeka was emocjonujący lot w dół.→ Crush’s Coaster® (atrakcja dla osób o wzroście min. 107 cm)

Roller coaster stworzony raczej z myślą o młodszych gościach Disneylandu, ale bardzo ciekawie zaprojektowany. Tor imituje prąd wschodnioaustralijski, którym w animacji “Gdzie jest Nemo” przemieszczały się żółwie. Wsiadając do wagonika w kształcie żółwiej skorupy, możemy się poczuć jak jeden z nich. → The Twilight Zone Tower of Terror™ (atrakcja dla osób o wzroście min. 102 cm)

Wrażenia z tej atrakcji na pewno mocno zapadną wam w pamięć. Najpierw ruszycie na wędrówkę korytarzami opuszczonego hotelu, a następnie zostaniecie zaproszeni do windy, która po tym, jak wzniesie się na 13 piętro … gwałtownie spada w dół.

Obowiązuje tu FASTPASS®, celowo zostawiliśmy jednak tę atrakcję na koniec, aby uniknąć kolejek do wejścia. Pod koniec dnia zwykle są one mniejsze, ponieważ części gości wychodzi wcześniej, spora część udaje się też do sklepów na poszukiwanie pamiątek.


Tu kończy się nasza trasa, odwiedziliśmy w sumie 15 atrakcji

Rzecz jasna w parku jest ich więcej, ale gdy do dyspozycji mamy tylko jeden dzień, trzeba pogodzić się z tym, że nie zobaczymy wszystkiego. Powyższa trasa i tak jest dość wymagająca. W szczycie sezonu może nie starczyć wam czasu, aby odwiedzić wszystkie wymienione miejsca. Lepiej zaplanować zatem wizytę w parku na wiosnę lub jesień i to koniecznie w ciągu tygodnia, a nie w weekendy, kiedy gości jest widocznie więcej.

Warto też zastanowić się, czy nie rozłożyć zabawy na dwa lub więcej dni - wtedy zobaczycie zdecydowanie więcej i być może znajdzie się czas na to, aby wrócić do atrakcji, jakie najbardziej się wam podobały.

Co jeszcze warto zobaczyć w Disneylandzie?


→ Parada

Widowiskowy przemarsz wszystkich postaci Disneya przez Disneyland® Park. Część postaci porusza się na własnych nogach, pozostałe - na bogato zdobionych platformach. To jedna z większych atrakcji parku, warto ją uwzględnić w planie wizyty w parku.→ Pokazy i wydarzenia

Bieganie między wszystkimi parkowymi atrakcjami może być męczące, dlatego oprócz roller coasterów i karuzeli, warto włączyć do planu dnia kilka tematycznych pokazów. Ich repertuar zmienia się w ciągu roku, główną atrakcją lata 2019 mają być spektakle i koncerty nawiązujące do “Króla Lwa”. Program sezonowych wydarzeń dostępny jest na oficjalnej stronie parku oraz na mapach, które są rozdawane przy wejściu do Disneyland® Park. Warto się z nim zapoznać.→ Spotkania z bohaterami Disneya

W obu parkach Disneya można natknąć się na różne postaci. To obecnie nie tylko księżniczki i Mickey wraz z przyjaciółmi, ale także szturmowcy, Lord Vader i rzesza superbohaterów Marvela. Szkoda byłoby przegapić okazję do zrobienia sobie z nimi zdjęcia, zwłaszcza jeśli jesteście fanami wspomnianych filmów.→ Końcowy pokaz sztucznych ogni

Po wizycie w Walt Disney Studios® Park polecamy wrócić jeszcze na chwilę do Disneyland® Park, aby zobaczyć mapping na fasadzie zamku Śpiącej Królewny. Widowisko naprawdę robi wrażenie tym bardziej, że towarzyszy mu pokaz sztucznych ogni. Show ma miejsce każdego dnia tuż przed zamknięciem parku.
Nadal zastanawiasz się czy warto jest odwiedzić Disneyland? Zanim kupisz bilety, sprawdź koniecznie co jest w ich cenie. 
Przeczytaj też artykuł: Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie? 

 

 

Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powższe dane mogą ulec zmianie, nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić informacje na oficjalnej stronie danego parku.