Przewodnik po parkach rozrywki

The Lion King & Jungle Festival w Disneylandzie. Moc atrakcji w związku z premierą nowego “Króla Lwa”

Tagi: Disneyland Paris, Fastpass, Krol Lew Premiera, Bilety Do Disneyland Paris, Lion King Festival

The Lion King & Jungle Festival w Disneylandzie. Moc atrakcji w związku z premierą nowego “Króla Lwa”

Disney ma w swoim portfolio mnóstwo ikonicznych animacji, “Król lew” zajmuje jednak pośród nich szczególne miejsce. Taki też będzie festiwal poświęcony temu filmowi. W związku z premierą nowej wersji kultowej animacji w paryskim Disneylandzie czeka nas moc atrakcji.

 

The Lion King & Jungle Festival 

Jak sama nazwa wskazuje Festiwal będzie się odwoływać nie na jednej, a dwóch animacji: “Króla Lwa” oraz “Księgi Dżungli”. To Afryka, nie Indie są jednak tłem dla większości wydarzeń, jakie znalazły się w programie. Wszystko przez to, że w lipcu Simba, Timon i pozostali bohaterowie “Króla Lwa” ponownie pojawią się na kinowym ekranie, tym razem w odświeżonej, bardziej realistycznej wersji. Wypadało zatem, aby zawitali także do Disneylandu.

Festiwal rozpocznie się 30 czerwca i potrwa aż do 22 września 2019 r. 


Jakich atrakcji możemy spodziewać się w związku z Festiwalem?

Przede wszystkim w programie pojawią się dwa nowe pokazy wokalno-taneczne: jeden nawiązujący do “Króla Lwa”, drugi do “Księgi dżungli”. Poza tym w parku będą obecne postaci z wymienionych animacji: będzie można z nimi chwilę porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a z niektórymi nawet zatańczyć. Do festiwalu szykują się też lokalne restauracje, w których menu mają pojawić się dania nawiązujące wyglądem i smakiem do kuchni afrykańskiej. Po szczegóły na temat każdej z tych atrakcji zapraszamy poniżej. 

 


Pokaz: The Lion King: Rhythms of the Pride Lands

W nowej odsłonie “Króla Lwa” w miejscu animowanych postaci zobaczymy zwierzęta, które do złudzenia przypominają te żyjące na sawannie. Tu natomiast w zwierzęcych bohaterów wcielą się prawdziwi aktorzy ubrani w kostiumy rodem z Broadwayu. Twórcy show zapewniają jednak, że ich show to zupełnie nowa interpretacja tej historii, a zdjęcia zza kulis zdają się to potwierdzać. Podczas pokazu usłyszymy znane i lubiane utwory z filmu w całkowicie nowych aranżacjach, nad którymi pracował zespół profesjonalistów w Londynie. Równie nietuzinkowa ma być towarzysząca im choreografia.

Miejsce i godziny, w jakich grany będzie spektakl nie są jeszcze znane. Szczegółów najlepiej szukać na oficjalnej stronie Disneylandu oraz w programie rozdawanym tuż przy wejściu do parku.


Pokaz: King of the Swingers

Drugi z zaplanowanych pokazów będzie się odnosić do wydarzeń z “Księgi dżungli”. Tym razem do postaci z animacji dołączą jednak niespodziewani goście: Mickey, Minnie i Donald, którzy gubią się podczas wycieczki po gęsto porośniętym, tropikalnym lesie i natykają się na Baloo i pozostałe zwierzęta z animacji. Oprócz nich na scenie spotkamy dziesiątki tancerzy, którzy wprowadzą atmosferę rodem z Bollywood. A to wszystko na tle dopracowanej w najmniejszych szczegółach scenografii.


Muzyka etniczna w Djembe Joy Village

Na czas festiwalu w Disneyland Park powstanie najprawdziwsza afrykańska wioska, gdzie będzie można usłyszeć etniczną muzykę graną na bębnach. Od czasu do czasu będzie zaglądać też tam król Louie z “Księgi dżungli”.

 

Lekcja “MataDance” razem z Timonem i Pumbą

W krainie Adventureland będzie można za to spotkać Timona i Pumbę oraz grupę tancerzy, którzy udzielą nam lekcji energetyzującego tańca “MataDance”. Poza tym po terenie parku będzie przechadzał się pawian Rafiki i inne postaci z “Księgi Dżungli” i “Króla Lwa”. Mickey i Minnie włożą natomiast stroje odkrywców i także będą w nich pozować do zdjęć.

 

Afrykański obiad w towarzystwie Mickey’go i Rafiki

Do festiwalu intensywnie przygotowuje się również restauracja “Hakuna Matata”, gdzie będzie można skosztować różnych afrykańskich przekąsek oraz wybornych deserów z owoców tropikalnych. W lokalu będą również obecni Rafiki i Mickey. Posiłek w ich towarzystwie na pewno na długo zapisze się Wam w pamięci. Na wszelki wypadek możecie też go utrwalić na zdjęciu - bohaterowie na pewną mieli nic przeciwko wspólnej fotografii.
Posiłek w restauracji jest płatny, zgodnie z cennikiem restauracji.


Król Lew zawita także do sklepów z pamiątkami 

Poza tym w okolicznych sklepach pojawi się mnóstwo zabawek, ubrań i gadżetów nawiązujących do “Króla Lwa”. Nie jest też wykluczone, że bohaterowie animacji będą w większej liczbie obecni na paradzie oraz wieczornym pokazie świateł i fajerwerków. Tym, co wydaje się być jednak najciekawsze w całym festiwalu, są dwa opisane pokazy. Disneyland słynie z dopracowanych w najmniejszym szczególe, tanecznych spektakli, które choć krótkie (trwają zazwyczaj ok. 30 min.) potrafią wcisnąć w fotel zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Widowiska organizowane z okazji “The Lion King&Jungle Festiwal” najprawdopodobniej też takie będą. Jak może być inaczej, skoro na scenie wybrzmią utwory takie jak “The Circle Of Life” czy “I Just Can’t Wait To Be King”?

Jak wziąć udział w Festiwalu?

Udział we wszystkich opisanych wydarzeniach (za wyjątkiem posiłku w towarzystwie postaci Disneya) jest bezpłatny pod warunkiem, że odwiedzimy Disneyland podczas trwania festiwalu. Bilety najłatwiej kupić za pośrednictwem Parkmania.pl. Omijamy kolejki do kas parku oraz korzystamy z promocyjnych cen biletów.

Zastanawiasz się czy warto jest odwiedzić Disneyland? Zanim kupisz bilety, sprawdź koniecznie co jest w ich cenie. 
Przeczytaj też artykuł: Bilety wstępu do Disneylandu: co dokładnie jest w ich cenie? 

 

 

 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.