Przewodnik po parkach rozrywki

Pomysł na grudniowy weekend – rodzinny wypad do parku rozrywki

Tagi: Disneyland, Efteling, Majaland, Parki Rozrywki Zima, Gdzie W Zime Z Dziecmi

Pomysł na grudniowy weekend – rodzinny wypad do parku rozrywki

Nie wszystkie parki rozrywki zamykają się na zimę. Są i takie, które przeobrażają się na ten czas w śnieżną krainę rodem z baśni. Należą do nich holenderski Efteling, paryski Disneyland i polski Majaland. Zobaczcie, jakie atrakcje czekają tam na Was w tym roku.

Efteling

Na Gwiazdkę w holenderskim Efteling niektórzy czekają cały rok! Otoczony lasem park wygląda wtedy, jak ukryta przed światem, baśniowa kraina, w której nie można się nudzić. Poza dostępnymi przez cały rok atrakcjami na gości czekają tam typowo zimowe rozrywki: lodowisko, tor do jazdy na nartach, koncerty kolęd i ogniska, przy których można się rozgrzać. Tylko zimą do Efteling przyjeżdża też Śnieżna Księżniczka i Ognisty Książę – wspólnie wykonują bardzo poruszający spektakl o miłości mimo różnic. Można nie tylko ich posłuchać, ale też robić sobie z nimi zdjęcia.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Efteling

Na 6. grudnia zaplanowana jest też premiera zupełnie nowej atrakcji, czyli kina 4D „Fabula”. Wyświetlany w nim film opowiada o zwariowanych przygodach gburowatego niedźwiadka i ciekawskiej wiewiórki. Pokazowi będą towarzyszyć przeróżne efekty, dzięki którym widzowie odniosą wrażenie, jakby sami uczestniczyli w przygodach uroczych zwierzaków.


Disneyland

W najnowszym spocie paryski Disneyland sugeruje, że świąteczna atmosfera nigdzie nie jest równie intensywna, co u bram zamku Śpiącej Królewny. W bożonarodzeniowej odsłonie park faktycznie prezentuje się zjawiskowo. W tym roku goście mogą liczyć też na wyjątkowo dużo świątecznych atrakcji. Spora część z nich nawiązuje do najnowszej odsłony „Krainy Lodu”. W programie są dwa zupełnie nowe spektakle z Anną, Elsą i Kristoffem. Poza tym w Walt Disney Studios będzie można spotkać Olafa, a nad jeziorem w pobliżu hoteli Disneya będzie prezentowany oszałamiający pokaz świateł, które bardziej niż lasery przypominają czary rzucane przez Elsę.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Disneylandu

Z typowo bożonarodzeniowych atrakcji warto wymienić świąteczną paradę, walc w wykonaniu księżniczek Disneya oraz spektakle: „Tap, Tap, Tam along to Mickey’s Christmas Big Band” i „SUPRICEMICKEY”. Jeśli wybierzecie się do parku w grudniu, nie zapomnijcie też odwiedzić św. Mikołaja.  


Majaland

Park w Kownatach Majaland nie musi zamykać się zimą, bo niemal w połowie mieści się pod dachem. Zabawy nie utrudnia więc, ani mróz, ani wiatr, a do dyspozycji gości są wszystkie parkowe atrakcje. Cały czas odbywają się też baśniowe spektakle, w tym uwielbiany przez dzieci „Maja show”. W pokazie występują trzej najbardziej znani bohaterowie bajki o odważnej pszczółce, czyli Maja, Gucio i Filip. Widzowie mogą wraz z nimi tańczyć i śpiewać w rytm piosenek z animacji.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Majaland

W grudniu park odwiedzi Święty Mikołaj. Można usiąść mu na kolanach, opowiedzieć o wymarzonych prezentach i zrobić sobie z nim zdjęcie. Koniecznie zajrzyjcie też do strefy Heidi, która w świątecznej scenerii prezentuje się jeszcze piękniej niż zazwyczaj.

Bilety do parków rozrywki taniej i bez wychodzenia z domu

Bilety do Disneylandu i Majaland można kupić w promocyjnej cenie na Parkmania.pl. Bilety nie są datowane. Możecie je wykorzystać wtedy, kiedy wam pasuje w okresie ważności biletów, który podany jest w opisie biletu na stronie. Zakup biletów do Efteling za pośrednictwem Parkmania.pl to również same korzyści - płacicie w złotówkach, bilet dojacie na maila i okazujecie go na swoim smartfonie unikając tym samym kolejek do kas parku.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.