Przewodnik po parkach rozrywki

Przejmij kontrolę nad robotami czyli nauka programowania dla dzieci z LEGO®

Przejmij kontrolę nad robotami czyli nauka programowania dla dzieci z LEGO®

Jak wykorzystać LEGO® w nauce programowania dla dzieci?

Legoland to wymarzone miejsce na wakacje dla młodych programistów 

Legoland to świetne miejsce do poznania świata LEGO®, zatopienie się w krainie nieskończonych możliwości oraz przestrzeń na rozwój kreatywności. Od lat klocki LEGO® są uwielbiane przez dzieci na całym świecie, to dzięki nim powstawały pierwsze zamki, wieżowce i inne cuda architektury małych konstruktorów. Wyprawa do Legolandu to wspaniała przygoda, zwłaszcza dla miłośników techniki. Łączenie, wybieranie, dobieranie elementów to połączenie fantastycznej zabawy z odkrywaniem swoich talentów i możliwości. Budowę konstrukcji z klocków możemy porównać z programowaniem nowego programu, każdy element odpowiada za wyznaczoną przez nas funkcję. Programowanie dla dzieci to nauczanie dzieci logicznego myślenia, kreatywnych rozwiązań i tworzenie niesamowitych projektów. 

Jak przejąć kontrolę nad Robotami w LEGO® House?

Legoland słynie z innowacji i ciągłego ulepszania swoich atrakcji. Fani nowych technologii będą zachwyceni innowacyjnością z jaką tworzone są nowe atrakcje w ojczyźnie klocków LEGO®. Dla młodych techników obowiązkowe są odwiedziny w LEGO® House. To wyjątkowe miejsce, gdzie tradycyjne klocki łączą się z multimediami, programowaniem i wirtualną rzeczywistością. Kodowanie dla dzieci jest jeszcze większą radością, gdy można samodzielnie pokierować działaniami robota. W strefie Blue Zone, roboty w Robo Lab mają specjalna misję, którą mogą wykonać tylko przy pomocy wydawanych im komend. Roboty są niesamowite i mogą robić nieprawdopodobne rzeczy, ale tylko przy pomocy mądrego programisty, który nimi pokieruje. Świetna zabawa i edukacja gwarantowane. Wiele młodych osób po wizycie w LEGO® House na pewno będzie pragnęło kontynuować swoją naukę programowania i kierowania Robotami.

Jak nabyte w Legolandzie umiejętności wykorzystać w swoim domu? 

Każdy młody odkrywca znajdzie w Legolandzie swoją przestrzeń do tworzenia i przywiezie do domu same piękne wspomnienia oraz chęć, aby kontynuować  zabawę i wykorzystać zdobyte umiejętności. Tak nabyta wiedza nie może się zmarnować, dlatego fajnym rozwiązaniem, jest zaopatrzenie się w swój własny zestaw klocków LEGO®, który pozwoli cieszyć się radością budowania każdego dnia. Zabawki konstrukcyjne fantastycznie sprawdzą się w domu zarówno chłopców, jak i dziewczynek niezależnie od preferowanego hobby. Nauka programowania rozwija tak wiele zdolności i daje mnóstwo możliwości. Odnajdą się w nim zarówno fani sportu i szybkich aut, jak i małych piesków lub śpiewania. Najważniejszą cechą jaką potrzeba do nauki kodowania jest ciekawość, którą posiada każde dziecko. 

Zestawy LEGO® które pomagają w nauce programowania

LEGO® BOOST  
Zestaw pozwala samodzielnie zbudować pięć różnych kolorowych robotów, jest to genialna zabawa zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych w programowaniu dzieci. Interaktywna rozrywka uczy jak przy pomocy klocków LEGO® skonstruować własnego mechanicznego przyjaciela. Każdy ze zbudowanych robotów ma indywidualne cechy, zaskakujące funkcje oraz inne możliwości użycia. Dodatkowo można skorzystać z darmowej aplikacji programistycznej, która wzbogaca zestaw o kolejne pomysły na konstrukcje oraz zabawy wymagające logicznego myślenia. 

LEGO® MINDSTORMS®  
To zestaw zawierający aż siedemnaście różnych możliwości konstrukcyjnych! Przeznaczony jest dla dzieci od 10 roku życia, zafascynowanych programowaniem i robotyką. Przekrój pomysłów do zakodowania jest niezwykle zróżnicowany, od humanoidalnych robotów po gady, potwory i inne bioniczne stworzenia. Podobnie jak w zestawie LEGO® BOOST tak i tutaj do nauki programowania służy darmowa aplikacja. Jej obsługa jest niezwykle prosta i intuicyjna, ale na stronie internetowej, jak i w samej aplikacji znajdują się filmy instruktażowe, które pomagają zrozumieć jak działa programowanie. Zestawy LEGO® mają dużą wartość edukacyjną i pokazują dziecku jak duża i wspaniała jest moc programowania.

Programowanie dla dzieci w Kids Coder Lab

Dla zaciekawionych kolejnymi tajnikami wiedzy programistycznej fantastyczną przygodą będzie letni kurs online przygotowany przez Kids Coder Lab. Zabawa robotem w domu może być punktem wyjścia do pogłębienia swoich umiejętności przez kontakt z nauczycielami z wieloletnim doświadczeniem oraz głowami pełnymi pomysłów.

Dla młodych pasjonatów programowania przygotowanych zostało kilka bardzo ciekawych kursów. Pogłębiają one wiedzę o nowych technologiach, umiejętność rozwiązywania problemów oraz kreatywne i analityczne podejście do programowania. Kursy prowadzone są online, więc skorzystać z nich może każde dziecko niezależnie od miejsca zamieszkania. Wystarczy komputer lub laptop oraz podłączenie do Internetu. Program jest dla różnych grup wiekowych od dzieci chodzących do zerówki, aż do młodzieży zaczynającej szkołę średnią. Istnieją dwa warianty językowe, można zapisać dziecko na kurs w języku polskim lub angielskim. Dzieci na kursach mają wspaniałą możliwość poznać nowe technologie, zaprojektować własną animacje, stworzyć swój program a nawet być konstruktorem stacji kosmicznej! A przy tym wszystkim świetnie się bawić.

Więcej informacji na stronie szkoły programowania dla dzieci i młodzieży Kids Coder Lab. 

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.