Przewodnik po parkach rozrywki

W Disneylandzie na Florydzie już wkrótce powstanie kraina Avatara

Tagi: Park Rozrywki, Disneyland, Tematyczna Kraina, Avatar, James Cameron

W Disneylandzie na Florydzie już wkrótce powstanie kraina Avatara

Ma to być odpowiedź Disneylandu na bijącą rekordy popularności krainę 'Wizarding World of Harry Potter' w konkurencyjnym parku Universal Studios. Pierwsi goście mają spacerować po 'Pandorze' już w 2013 roku.

Kraina 'Avatar' ma powstać w parku Animal Kingdom (jeden z parków Disneya znajdujący się w Orlando, FL). Będzie to tematyczny land, bazujący w całości na hicie Jamesa Camerona z 2009 roku. Pojawi się tu wiele atrakcji nawiązujących tematyką do planety 'Pandora' na której rozgrywała się akcja filmu. Disney ma wyłączność na wykorzystanie elementów z filmu 'Avatar' oraz w przyszłości rozbudowania Avatar Landu, zgodnie z kolejnymi częściami filmu, które mają pojawić się w kinach w latach 2014 i 2015. 

Disney w ramach umowy jaką podpisał z Jamesem Cameronem i wytwórnią FOX otrzymał wyłączne prawa do stworzenia w przyszłości podobnych krain także w innych Disneylandach. Na razie nie wiadomo, w których krajach poza USA pojawi się 'Pandora'. 

Walt Disney Parks and Resorts to sieć znanych na całym świecie parków rozrywki. Dotychczas powstało 5 parków. Dwa w USA: w Kalifornii i na Florydzie, pozostałe znajdują się w Tokio, Paryżu i Hong Kongu. Kolejny powstaje w Szanghaju.

 
Dołożyliśmy wszelkich starań aby powyższe informacje były zgodne ze stanem faktycznym. Mimo to powyższe informacje i prezentowane dane mogą ulec zmianie, mogą być nieaktualne bądź niekompletne. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek skutki wynikające z wykorzystania zawartych tu informacji. Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy sprawdzić aktualne informacje na oficjalnej stronie internetowej danego parku bądź skontaktować się z nim bezpośrednio.