Bilety do parków rozrywki

Najczęstsze pytania o bilety

 • Zasady odwiedzania parków rozrywki i informacje o godzinach otwarcia parku.

  Przed wizytą w jakimkolwiek parku rozrywki należy zawsze sprawdzić najnowsze informacje odnośnie zasad odwiedzin danego parku na jego oficjalnej stronie internetowej.

  Tylko na stronie internetowej parku znajdziesz też aktualne godziny otwarcia, informację w które dni park może być zamknięty. Nie wszystkie parki czynne są przez cały rok, czasem w wybrane dni miesiąca parki mogą być zamknięte.

  W przypadku wyjazdu do zagranicznego parku rozrywki należy dodatkowo sprawdzić zasady wjazdu do danego kraju. Pandemia koronawirusa pokazała, jak ważne jest odpowiednie przygotowanie do każdego wyjazdu.

  Aktualnie nie ma żadnych dodatkowych obostrzeń związanych z koronawirusem. W przypadku zmiany sytuacji związanej z pandemią koronawirusa (COVID-19) zasady odwiedzin parków rozrywki mogą także ulec zmianie. W niektórych parkach może być wymagana rezerwacja daty wizyty, w innych nie. Są parki rozrywki, które wymagają bądź rekomendują noszenie maseczek, inne nie. Część atrakcji, pokazów, parad i innych wydarzeń a także przywilejów, które normalnie są w cenie biletu, może zostać tymczasowo anulowana.

  Pamiętaj! Tylko na oficjalnej stronie danego parku rozrywki znajdziesz najbardziej aktualne informacje dotyczące zasad i bezpieczeństwa odwiedzin parku - musisz je sam sprawdzić przed wyjazdem. Parkmania.pl nie odpowiada za zmiany i zasady wprowadzane przez parki.

  W razie pytań zapraszamy do kontaktu. 

 • Co obejmuje bilet wstępu do parku rozrywki / czy w cenie są wszystkie atrakcje?

  W przypadku większości parków rozrywki w cenie biletu wstępu do parku jest możliwość korzystania z większości otwartych (działających) danego dnia urządzeń (atrakcji). Oznacza to, że nie trzeba za nie dodatkowo płacić, chyba że park wyraźnie informuje o jakichś wyjątkach na miejscu w parku lub na oficjalnej stronie internetowej parku (np. w Legoland Billund trzeba dodatkowo płacić za Renault Traffic School).

  Ponadto, często w cenie biletów wstępu są też niektóre pokazy, parady, które na codzień mają miejsce w parku (np. w Disneyland Paris). Weź pod uwagę, że pokazy, parady mogą być czasowo niedostępne - najlepiej sprawdzić to przed wyjazdem na oficjalnej stronie internetowej parku.

  Inne wydarzenia specjalne i imprezy specjalne są zazwyczaj płatne dodatkowo, o czym parki również powinny informować bądź na miejscu lub na swoich stronach internetowych.

  Zawsze dodatkowo płatne są: pamiątki i towary znajdujące się w sklepach, gastronomia, gry komputerowe i zręcznościowe, czasem kino lub inne specjalne atrakcje, usługi dodatkowe, takie jak usługi fotograficzne czy usługi pozwalające na skrócenie czasu stania w kolejce do atrakcji.

  Istotną zmianą w przypadku biletów do Disneylandu jest fakt, że nie posiadają już FASTPASS®. Jeśli chcesz skorzystać z wejścia o określonej godzinie do niektórych atrakcji i zaoszczędzić czas, możesz dokupić dodatkową usługę Disney Premier Access. Uwaga: ta usługa sprzedawana jest tylko w Disneylandzie bezpośrednio przez Disneyland Paris. Parkmania.pl nie pośredniczy w sprzedaży Disney Premier Access. Sprawdź na oficjalnej stronie parku jakie są zasady zakupu i korzystania z Disney Premier Access.

  Zawsze przed zakupem biletu wstępu do parku rozrywki należy sprawdzić informację o dostępnych w cenie biletu atrakcjach na oficjalnej stronie wybranego parku, ponieważ parki zastrzegają sobie możliwość wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu atrakcji.

  Ciekawostka: jednym z nielicznych europejskich parków rozrywki, w którym płaci się za poszczególne atrakcje, a nie kupuje biletu wstępu jest wiedeński Prater. My wolimy bilet na (prawie) wszystko ;-)

  WAŻNE! W przypadku zmiany sytuacji związanej z wyjątkowymi wydarzeniami (np. takimi jak pandemia koronawirusa) zasady odwiedzin poszczególnych parków rozrywki mogą także ulec zmianie. W niektórych parkach może być wymagana rezerwacja daty wizyty, w innych nie. Są parki rozrywki, które wymagają bądź rekomendują noszenie maseczek, inne nie. Część atrakcji, pokazów, parad i innych wydarzeń a także przywilejów, które normalnie są w cenie biletu, może zostać tymczasowo anulowana. Tylko na oficjalnej stronie danego parku rozrywki znajdziesz najbardziej aktualne informacje dotyczące zasad i bezpieczeństwa odwiedzin parku - musisz je sam sprawdzić przed wyjazdem. Parkmania.pl nie odpowiada za zmiany i zasady wprowadzane przez parki.

 • Czy wszystkie atrakcje w dniu mojej wizyty będą czynne w parku rozrywki?

  Niekoniecznie. Część atrakcji może być zamknięta z powodu remontu / konserwacji / innych nagłych przyczyn - na przykład awarii, inne mogą być także modyfikowane (czyli na miejscu istniejącej atrakcji powstaje nowa). Niektóre atrakcje, pokazy, parady mogą być odwołane z różnych innych przyczyn. Podczas pandemii koronawirusa atrakcje, pokazy i parady skupiające dużą liczbę osób w jednym miejscu również były czasowo wstrzymane.

  W zasadzie każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem rozrywki.

  Pamiętaj zatem! Aktualne informacje o dostępności atrakcji zawsze znajdziesz na oficjalnej stronie parku rozrywki. Jeśli nie jesteś pewien, czy atrakcja jest czynna, skontaktuj się z parkiem telefonicznie lub mailowo.

 • Czy z katalogu LEGO® można dostać darmowy bilet do Legolandu dla dziecka? Jak działa oferta z katalogu LEGO®?

  Do 2023 roku w katalogu LEGO® była promocja na darmowy bilet dla dziecka. W 2024 w katalogu LEGO® jest nowa oferta promocyjna: 2 bilety wstępu do Legolandu w cenie jednego. Aby skorzystać z tej promocji musisz przeczytać jej dokładne warunki w katalogu LEGO®. To nie jest oferta Parkmania.pl

  WAŻNE! Oferta promocyjna z katalogu to oferta Legolandu i jako taka nie łączy się z innymi promocjami ani z zakupem biletów online na stronie Parkmania.pl.

  Pamiętaj, że wszystkie bilety do Legolandu dostępne na Parkmania.pl są w promocyjnej cenie z aż 31% rabatem :-) Warto sprawdzić przed wyjazdem, czy opłaca się / czy można skorzystać z oferty promocyjnej z katalogu. 

 • Czy bilety wstępu do parków są datowane?

  W sklepie Parkmania.pl, w zależności od parku, możesz zakupić niedatowane bilety wstępu oraz datowane bilety wstępu.

  Na biletach niedatowanych (np. do Energylandii, Legolandu Billund w Danii i Givskud ZOO) nie ma nadrukowanej konkretnej daty wejścia. To w jakim okresie dany bilet jest ważny możesz sprawdzić w opisie danego biletu na naszej stronie internetowej oraz na samym bilecie wstępu.

  Z kolei bilety np. do Disneyland Paris są datowane, tę informację znajdziesz również w opisie biletu. Aby mieć pewność, że bilety do Disneylandu są dostępne na interesującą Cię datę warto abyś skontaktował(a) się z nami przed zakupem, by potwierdzić dostępność. Są to najchętniej kupowane bilety i w popularnych okresach, takich jak wakacje szybko się wyprzedają.

 • Czy mój bilet do Disneylandu ma FASTPASS®? Co to jest Disney Premier Access?

  Niestety nie. Disneyland wycofał usługę FASTPASS® i zastąpił ją płatną usługą Disney Premier Access. 

  Jeśli chcesz skorzystać z wejścia o określonej godzinie do niektórych atrakcji i zaoszczędzić czas, możesz kupić dodatkową usługę Disney Premier Access. Uwaga: ta usługa sprzedawana jest tylko w Disneylandzie bezpośrednio przez Disneyland Paris. Parkmania.pl nie pośredniczy w sprzedaży Disney Premier Access. Sprawdź na oficjalnej stronie parku jakie są zasady zakupu i korzystania z Disney Premier Access.

 • Czy w dniu wizyty w parku rozrywki można do niego wielokrotnie wchodzić i wychodzić?

  W większości parków rozrywki w dniu wizyty można do nich wchodzić i wychodzić wielokrotnie. Należy jednak zawsze sprawdzić z obsługą parku, jakie dokładnie zasady obowiązują w konkretnym obiekcie. Zawsze zatrzymaj też bilet do ponownego sprawdzenia.

  Pamiętaj!
  To gość parku jest odpowiedzialny za to, by mieć ze sobą bilet, by powiedzieć, że wychodzi z parku i zapytać jakie są zasady ponownego wejścia do parku. W innym wypadku może być problem z ponownym wejściem.

  Zasada wyjścia i ponowniego wejścia do parku dotyczy danego dnia, w którym odbywa się wizyta w parku.


  *Aktualne informacje dostępne są zawsze na stronie parku. Aby się upewnić co do zasad, należy skontaktować się z obiektem. Parkmania.pl nie ponosi odpowiedzialności za powyższe informacje, które mogą ulec zmianie. 

 • Czy w Disneylandzie można zostawić bagaż w przechowalni?

  Tak, istnieje taka możliwość. Można to zrobić przed wejściem do parku. Jest to usługa płatna, uzależniona od wielkości bagażu. 

 • Jak dojechać z Paryża do Disneylandu? Transfer z lotniska do Disneylandu?

  Disneyland Paris to najpopularniejszy park rozrywki w Europie. Dojazd do parku został tak przygotowany, aby goście mogli jak najwygodniej dostać się do parku, czy to z Paryża czy z lotniska.

  Disneyland ma dogodne połączenie z Paryżem. Z centrum Paryża linia kolejki podmiejskiej RER A dowiezie Cię szybko do samego serca Disneyland® Resort Paris. Podróż trwa jedynie 35 minut. Końcowa stacja „Marne-la-Vallee / Chessy” znajduje się tuż przy bramie obu parków Disneya. Bilety kolejki RER można kupić w okienkach RATP / SNCF na każdym dworcu w regionie Ile-de-France.

  Transfer z lotniska jest też dobrze zorganizowany. Pozostaje tylko pytanie, które lotnisko wybrać: Beauvais, Paris Orly czy Charles De Gaulle (CDG). Jak dojechać do parku z lotniska opisujemy w artykule: Jak dostać się do paryskiego Disneylandu? Plusy i minusy różnych opcji.

 • Czy parking na terenie parku rozrywki jest płatny? Ile kosztuje parking w Disneylandzie?

  Cena biletu wstępu do parku rozrywki nie obejmuje parkingu. W większości parków rozrywki (np. w Disneylandzie) parking jest płatny (w roku 2023 cena parkingu w przypadku samochodu osobowego wynosiła 30 € / dzień). Uwzględnij to w budżecie do wyjazdu.

  W przypadku Energylandii na Parkmania.pl możesz wraz z biletem wstępu zakupić również bilet parkingowy.

 • Chcę kupić bilet np. do Tropical Islands albo Hansa-Park, nie widzę ich na Waszej stronie. Jakie bilety sprzedajecie?

  Aktualna lista parków, do których sprzedajemy bilety wstępu dostępna jest pod poniższym linkiem: https://www.parkmania.pl/sklep.html

  Staramy się sprostać Waszym oczekiwaniom i stale powiększamy ofertę biletów do parków rozrywki. Zaglądaj do nas na stronę lub zapisz się na bezpłatny newsletter: https://www.parkmania.pl/rejestracja.html

  Dzięki temu będziesz zawsze na bieżąco z ofertą. Jeśli chcesz aby jakiś park pojawił się w ofercie, napisz do nas na adres: sklep@parkmania.pl

 • Czy obsługa parku zeskanuje mój bilet z telefonu typu smartphone?

  To zależy od parku (w niektórych należy mieć zawsze bilet wydrukowany).

  Od kilku lat w większości parków honorowany jest bilet wyświetlony na smartfonie (czyli nie trzeba mieć wersji papierowej). Doradzamy jednak, aby zawsze mieć bilet również w wersji wydrukowanej, na wypadek gdyby Twój telefon nie działał w momencie wejścia do parku.

  W opisie biletu podajemy informację, czy można wejść do parku pokazując jedynie bilet na smartfonie.

  Nasza wskazówka!
  Jeśli nie masz możliwości wydrukowania biletu a wiesz, że w parku, do którego chcesz wejść honorowany jest ten ze smartfona to dobrym pomysłem jest przesłanie biletów wstępu mailem do innej osoby, z którą wchodzisz do parku, aby i ona miała go ze sobą (na wypadek gdyby Twoj telefon był np. rozładowany).

 • Co to jest e-bilet, e-voucher, jak wygląda e-bilet, e-voucher?

  E-bilet to inaczej bilet elektroniczny. Otrzymujesz go jako dokument PDF mailem, do samodzielnego wydruku.

  Aby otworzyć i wydrukować e-bilet powinieneś mieć zainstalowany na swoim komputerze darmowy program Adobe Reader. Program można pobrać ze strony producenta: http://get.adobe.com/pl/reader/

  Od kilku lat w wielu parkach honorowany jest bilet wyświetlony na smartfonie (czyli nie trzeba mieć wersji papierowej).

  Doradzamy jednak, aby zawsze mieć bilet również w wersji wydrukowanej, na wypadek gdyby Twój telefon nie działał w momencie wejścia do parku. W opisie biletu na Parkmania.pl znajdziesz informację, czy można mieć bilet na smartfonie zamiast drukowanego.

  E-bilet wstępu do parków rozrywki (gdy go samodzielnie drukujesz) zawsze ma postać kartki formatu A4, nie są to bilety kartonikowe, nie mają hologramów tylko kody kreskowe lub QR kody, które skanowane są przy wejściu do parku.

  E-voucher z kolei to dokument, który należy wymienić na miejscu w parku na właściwe bilety wstępu do parku. To także dokument w PDF, który dostaniesz mailem do samodzielnego wydruku. Na e-voucherze podajemy informację, gdzie dokonuje się wymiany e-vouchera na bilety, do kiedy jest ważny itp. E-voucher to również dokument formatu A4.

  Na naszej stronie, przy każdym bilecie podajemy informację czy zakupujesz e-bilet czy e-voucher. 

 • Jak mogę zamówić bilety wstępu do parku?

  Procedura zamawiania biletów jest bajecznie prosta i zajmie Ci jedynie chwilę. Wszystko odbywa się przez internet, zatem bilety możesz zakupić z dowolnego miejsca, w którym się znajdujesz. Przez komputer ale i na swoim smartfonie, jak Ci wygodniej!
  Za bilety płacisz w Złotówkach lub Euro, jak Ci wygodniej!

  Po zamówieniu i opłaceniu biletów dostaniesz je na maila do samodzielnego wydruku.
  Zapoznaj się koniecznie z naszym filmem, objaśniającym jak łatwo dokonać zakupu na Parkmania.pl :-)  Podsumowując, aby zamówić wybrane bilety do parku rozrywki włóż je do koszyka i postępuj zgodnie z procedurą składania zamówień. Na stronie znajdziesz wszystkie wskazówki, jak krok po kroku dokonać zakupu.

  Prawda, że to proste?

 • Jak mam wydrukować e-bilet, e-voucher?

  Każdy e-bilet, e-voucher jest przygotowany do wydruku. Wystarczy, że wydrukujesz go w całości na kartce formatu A4. Druk może być czarno-biały lub w kolorze, w zależności od tego jaką drukarką dysponujesz. 

  Najważniejsze jest aby wszystkie elementy biletu znalazły się na wydruku. Sprawdź to koniecznie przed wycieczką do parku.

 • Czy bilety wstępu są imienne czy na okaziciela?

  Bilety wstępu do Disneyland Paris we Francji, Givskud ZOO w Danii i Legoland Billund w Danii są imienne. Kupując bilety musisz podać imiona i nazwiska osób, dla których mamy wystawić bilety. 

  W przypadku np. Energylandii w Zatorze nie musisz podawać imion i nazwisk osób. Bilety są na okaziciela. Osoba zamawiająca bilety nie musi być osobą wchodzącą do parku.

 • Wiek dziecka a zakup biletu wstępu do parku?

  Większość biletów, które sprzedajemy dzieli się na bilety dla dorosłych i dla dzieci. W Warunkach zakupu biletów możesz przeczytać jak dany park dokładnie interpretuje wiek dzieci.

  Na przykład przy opisie biletu do Disneylandu dla "dziecka 3-11 lat włącznie" podajemy w Warunkach, że: dziecko w wieku 3 lat to dziecko, które miało już 3 urodziny, dziecko w wieku 11 lat to dziecko, które nie miało jeszcze 12 urodzin.  

  Pamiętaj! Wiek powinieneś ustalić na dzień wizyty w parku, nie na dzień zakupu biletów! To oznacza, że jeśli dziś kupujesz bilety wstępu do Disneylandu i dziś Twoje dziecko ma lat 11 i 10 miesięcy, a do parku wybierasz się za 3 miesiące, już po jego 12 urodzinach, to powinieneś kupić bilet dla dorosłego.

 • Czy mogę zamówić w jednym zamówieniu bilety do dwóch różnych parków/atrakcji?

  Niestety nie. I nie wynika to z tego, że nie chcemy Ci ułatwić życia, tylko z tego, że aby móc wysłać Ci niektóre bilety automatycznie "każdy park" musi mieć u nas w systemie oddzielne zamówienie.

  Czyli jeśli planujesz wizytę w paryskim Disneylandzie i chcesz odwiedzić np. dodatkowo Parc Asterix - musisz złożyć dwa oddzielne zamówienia. Zamówienie na Parc Asterix zrealizujemy automatycznie (pod warunkiem, że zapłacisz przelewem elektronicznym), Disneyland -  w godzinach pracy biura. 

  W przypadku Legoland Billund i Givskud ZOO - również musisz złożyć dwa oddzielne zamówienia. Dobra wiadomość jest taka, że oba będą wysyłane automatycznie!

  Mamy nadzieję, że to drobne uniedogodnienie nie zniechęci Cię do zakupu :-)


 • Śpieszy mi się. Jak najszybciej mogę dostać bilety?

  Najszybciej otrzymasz bilety płacąc kartą kredytową lub przelewem elektronicznym w Złotówkach poprzez operatora płatności Przelewy24. Dzięki temu, że te płatności realizowane są przez Przelewy24, środki otrzymujemy już po kilku minutach i możemy od razu realizować Twoje zamówienie.

  Ważne!
  Weź pod uwagę, że czasem nawet przy płatnościach realizowanych za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 mogą zdarzyć się opóźnienia w realizacji płatności, niezależne od nas.


  Jeśli zależy Ci na czasie, zadzwoń do nas lub napisz maila na sklep@parkmania.pl. Postaramy Ci się pomóc. Pracujemy w godzinach 9.00-14.00 od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy).

 • Czas realizacji zamówienia...? Godziny pracy biura? O co chodzi?

  Przy biletach podajemy informację, że albo dany bilet jest wysyłany automatycznie albo w godzinach pracy biura.

  Faktyczny czas realizacji zamówienia zależy od:
  → wybranej przez Ciebie metody płatności
  → oraz tego czy zamówiłeś bilety wysyłane automatycznie czy nie (informacja poniżej).
  Weź pod uwagę, że bilety ZAWSZE wysyłamy dopiero po tym jak na nasze konto wpłynie za nie płatność.

  BILETY WYSYŁANE AUTOMATYCZNIE
  E-bilety i/lub e-vouchery do poniższych atrakcji wysyłamy do ciebie mailem automatycznie (24h na dobę / 7 dni w tygodniu) jak tylko środki wejdą na konto bankowe Parkmania.pl. Najszybciej możesz otrzymać e-bilety i/lub e-vouchery płacąc za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 przelewem elektronicznym (płatności elektroniczne) lub kartą kredytową. Inne płatności mogą trwać dłużej zanim dotrą na nasze konto. 

  → Givskud ZOO w Danii
  → LEGOLAND® Billund w Danii

  Ważne!
  Weź pod uwagę, że czasem nawet przy płatnościach realizowanych za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 mogą zdarzyć się opóźnienia w realizacji płatności, niezależne od nas.


  BILETY NIE WYSYŁANE AUTOMATYCZNIE
  E-bilety i/lub e-vouchery do poniższych atrakcji wysyłamy do Ciebie mailem w godzinach pracy biura, w dni robocze, od poniedziałku do piątku od 09.00 do 14.00, z wyłączeniem weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy. Najszybciej możesz otrzymać e-bilety i/lub e-vouchery płacąc za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 przelewem elektronicznym (płatności elektroniczne) lub kartą kredytową. Inne płatności mogą trwać dłużej zanim dotrą na nasze konto. 

  → Disneyland Paris we Francji
  → Energylandia w Zatorze
  → Heide-Park
  → Parc Asterix

  Nasza podpowiedź!
  Jeśli zależy Ci na jak najszybszym otrzymaniu e-biletów i/lub e-voucherów koniecznie skontaktuj się z nami mailowo / telefonicznie, a my postaramy się Ci pomóc. Nasi klienci kupują bilety wstępu nawet w dniu wyjazdu i otrzymują je na skrzynkę często już po chwili od złożenia zamówienia (dotyczy wybranych biletów, w przypadku niektórych biletów ważność liczy się od kolejnego dnia, piszemy to zawsze w opisie takiego biletu).

  Zawsze na stronie 'Moje konto' możesz sprawdzić jaki jest status Twojego zamówienia.

 • Kiedy otrzymam zamówione e-bilety?

  Faktyczny czas realizacji zamówienia zależy od:
  → wybranej przez Ciebie metody płatności
  → oraz tego czy zamówiłeś bilety wysyłane automatycznie czy nie (informacja poniżej).
  Weź pod uwagę, że bilety ZAWSZE wysyłamy dopiero po tym jak na nasze konto wpłynie za nie płatność.

  BILETY WYSYŁANE AUTOMATYCZNIE
  E-bilety i/lub e-vouchery do poniższych atrakcji wysyłamy do ciebie mailem automatycznie (24h na dobę / 7 dni w tygodniu) jak tylko środki wejdą na konto bankowe Parkmania.pl. Najszybciej możesz otrzymać e-bilety i/lub e-vouchery płacąc za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 przelewem elektronicznym (płatności elektroniczne) lub kartą kredytową. Inne płatności mogą trwać dłużej zanim dotrą na nasze konto. 

  → Givskud ZOO w Danii
  → LEGOLAND® Billund w Danii

  Ważne!
  Weź pod uwagę, że czasem nawet przy płatnościach realizowanych za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 mogą zdarzyć się opóźnienia w realizacji płatności, niezależne od nas.


  BILETY NIE WYSYŁANE AUTOMATYCZNIE
  E-bilety i/lub e-vouchery do poniższych atrakcji wysyłamy do Ciebie mailem w godzinach pracy biura, w dni robocze, od poniedziałku do piątku od 09.00 do 14.00, z wyłączeniem weekendów i dni ustawowo wolnych od pracy. Najszybciej możesz otrzymać e-bilety i/lub e-vouchery płacąc za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 przelewem elektronicznym (płatności elektroniczne) lub kartą kredytową. Inne płatności mogą trwać dłużej zanim dotrą na nasze konto. 

  → Disneyland Paris we Francji
  → Energylandia w Zatorze
  → Heide-Park
  → Parc Asterix


  Nasza podpowiedź!
  Jeśli zależy Ci na jak najszybszym otrzymaniu e-biletów i/lub e-voucherów koniecznie skontaktuj się z nami mailowo / telefonicznie, a my postaramy się Ci pomóc. Nasi klienci kupują bilety wstępu nawet w dniu wyjazdu i otrzymują je na skrzynkę często już po chwili od złożenia zamówienia (dotyczy wybranych biletów, w przypadku niektórych biletów ważność liczy się od kolejnego dnia, piszemy to zawsze w opisie takiego biletu).

  Zawsze na stronie 'Moje konto' możesz sprawdzić jaki jest status Twojego zamówienia.

 • Czy mogę zmodyfikować zamówienie?

  W przypadku biletów do Disneylandu i Energylandii możesz dokonać zmian tylko do czasu gdy zamówienie nie zmieni statusu 'Przyjęto do realizacji'.

  W celu dokonania zmian napisz do nas na adres: sklep@parkmania.pl. Pamiętaj, by podać ten sam adres e-mail, z którego składałeś zamówienie oraz numer zamówienia. 

  Zamówienie ze statusem 'Przyjęte do realizacji' nie może już zostać zmienione, ponieważ bilety zostały już dla Ciebie wystawione. Biletów wystawionych nie można już modyfikować.

  W przypadku innych biletów (Legoland Billund, Givskud ZOO), które wysyłane są do Ciebie automatycznie, nie można dokonać zmian, po złożeniu zamówienia. Weź to pod uwagę składając zamówienie.

  Aby dokonać modyfikacji bilety nie mogą być przez Ciebie pobrane (ściągnięte).

 • Czy mogę zrezygnować z zamówienia?

  Szczegółowe wyjaśnienia odnośnie rezygnacji z zamówienia znajdziesz w Ogólnym Regulaminie Sprzedaży i Warunkach Zakupu, opublikowanym na stronie Parkmania.pl

  Punkt 11. Odstąpienie od umowy, podpunkt a i b:

  a. Co do zasady, Klient może odstąpić od umowy i tym samym zwrócić towar kupiony przez Internet bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Koszty przesyłki wynikające z odesłania produktu do Sklepu ponosi Klient. Powyższy zapis nie ma jednak zastosowania w przypadku umów o świadczenie usług hotelarskich, przewozu rzeczy, najmu samochodów, gastronomii, usług związanych z wypoczynkiem, wydarzeniami rozrywkowymi, sportowymi lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi. Dlatego też, w przypadku zakupu e-biletów wstępu i/lub e-voucherów do parków rozrywki / muzeów odstąpienie od umowy nie przysługuje.

  b. Wyjątek od podanej w punkcie 11. a zasady stanowią datowane bilety do Disneylandu - w ich przypadku odstąpienie od umowy przysługuje w określonych przypadkach. Procedura dokonywania zwrotów podana jest w opisie biletów.

 • Czy mogę zmienić/zmodyfikować imię i nazwisko na bilecie imiennym?

  W przypadku biletów do Disneylandu możesz dokonać zmian do czasu gdy zamówienie nie zmieni statusu 'Przyjęto do realizacji'.

  W celu dokonania zmian napisz do nas na adres: sklep@parkmania.pl. Pamiętaj, by podać ten sam adres e-mail, z którego składałeś zamówienie oraz numer zamówienia. 

  Zamówienie ze statusem 'Przyjęte do realizacji' nie może już zostać zmienione, ponieważ bilety zostały już dla Ciebie wystawione. Biletów wystawionych nie można już modyfikować.

  W przypadku innych biletów imiennych (Givskud ZOO, duński Legoland), które wysyłane są do Ciebie automatycznie, nie można dokonać zmian, po złożeniu zamówienia. Weź to pod uwagę składając zamówienie.

 • Czy imiona i nazwiska na biletach imiennych pojawiają się z polskimi znakami / znakami diakrytycznymi?

  Najlepiej wpisać imiona i nazwiska w zamówieniu bez używania polskich znaków typu: ą, ę, ż itp.

  Ponadto, jeśli masz niepolskie imię bądź nazwisko lub kupujesz bilety dla obcokrajowca rekomendujemy, by również wpisywać dane bez znaków diakrytycznych (znaki diakrytyczne to np: ü, ö, á, č itp.). Dzięki temu imiona i nazwiska nie pojawiają się z błędnymi znakami na bilecie.

 • Jaki jest koszt dostawy biletów?

  E-bilety dostajesz w formie elektronicznej mailem, do samodzielnego wydruku zatem nie musisz nic płacić za przesyłkę

 • Jakie są sposoby płatności za bilety wstępu?

  Parkmania.pl zapewnia dostęp do szybkich i bezpiecznych płatności, których gwarantem jest firma Przelewy24 – PayPro S.A. ul. Kanclerska 15, 60-327 Poznań, operator płatności Przelewy24 (poprzednio Dotpay).

  Za e-bilety i/lub e-vouchery możesz zapłacić przelewem elektronicznym, kartą kredytową, Google Pay, blik, e-kartą, na raty, a także przelewem tradycyjnym z Twojego konta bezpośrednio na nasze a także za zaliczeniem pocztowym. Sposób płatności wybierasz podczas składania zamówienia.

  Możesz zapłacić w Złotówkach lub Euro.

  Weź pod uwagę:
  Najszybciej otrzymasz bilety płacąc kartą kredytową lub przelewem elektronicznym (e-przelewem). Dzięki temu, że te płatności realizowane są przez operatora płatności Przelewy24, środki otrzymujemy już po kilku minutach i możemy od razu realizować Twoje zamówienie.

 • Czy mogę zapłacić za bilety w Euro, czy mogę zapłacić w Złotówkach?

  Płatności możesz realizować w Złotówkach jak i w Euro. Ponadto masz dwie możliwości zapłaty za bilety zarówno w Złotówkach jak i w Euro.

  1. Płatność za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24 - w tym przypadku środki wchodzą od razu na nasze konto w Przelewy24 co oznacza, że szybciej otrzymasz od nas bilety.

  2. Płatność bezpośrednio z Twojego konta (w Euro lub PLN) na nasze konto w banku mbank (w Euro lub PLN). Podczas realizacji zamówienia podajemy Ci dane naszego rachunku w Euro lub PLN, abyś mógł dokonać zapłaty. 

  WAŻNE! Jeśli planujesz dokonać płatności w Euro na nasze konto weź pod uwagę jeszcze poniższe dwie kwestie:

  1. Płatności w walucie obcej mogą trwać dłużej, zatem przygotuj się na to, że środki możemy otrzymać dopiero po kilku dniach (zazwyczaj jest to 2-4 dni robocze). Poinformujemy Cię mailowo o otrzymaniu płatności. 

  2. Jeśli nie chcesz zapłacić wysokiej prowizji za przelew zrealizuj polecenie przelewu typu SEPA. SEPA (Single Euro Payments Area) to system rozliczeń dla płatności w Euro realizowanych na terenie UE oraz Norwegii, Islandii, Liechtensteinu, Szwajcarii. Wysokość prowizji w przypadku SEPA to zazwyczaj kilka złotych. Sprawdź tę opcję koniecznie w swoim banku.

  Jeśli zależy Ci na czasie - wybierz opcję płatności w Złotówkach lub Euro poprzez operatora płatności Przelewy24. 

 • Czy mogę otrzymać fakturę VAT? Skąd mogę pobrać fakturę?

  W związku z tym, że jesteśmy agentem turystycznym za zakup biletów wstępu do zagranicznych parków rozrywki wystawiamy "Fakturę - procedurę marży dla biur podróży". "Faktura - procedura marży dla biur podróży jest pełnoprawnym dokumentem księgowym". Jeśli chcesz otrzymać "Fakturę - procedurę marży dla biur podróży". zaznacz tę opcję składając zamówienie.

  Fakturę pobierzesz klikając w przycisk "Moje konto" w mailu, który do Ciebie wyślemy, po tym jak złozysz zamówienie. Jeśli jesteś zarejestrowany na Parkmania.pl fakturę za zrealizowane zamówienie znajdziesz zawsze logując się do sekcji Moje konto → Moje zamówienia.

 • Czemu warto kupić bilet wstępu do parku przez internet?

  Kupując bilety wstępu przez internet oszczędzasz czas i pieniądze!
  Wie o tym rodzina Kowalskich, sprawdź i ty :-)  Zyskujesz więcej czasu
  Kupując on-line nie musisz stać w kolejce do kasy parku. Mając e-bilet / e voucher po prostu wchodzisz przez specjalne bramki bezpośrednio do parku! To luksus dostępny dla tych, którzy myślą zawczasu! Dostępny także dla Ciebie, skoro znalazłeś się na Parkmania.pl :-)

  Masz w portfelu więcej pieniędzy
  Często mamy też promocję. To oznacza, że bilety kupione na Parkmania.pl będą tańsze od tych, które dostaniesz w kasie parku czy na stronie parku. Nawet na oficjalnej stronie parku nie dostaniesz tak atrakcyjnych cen. Współpracujemy z parkami już od wielu lat i mamy dostęp do wyjątkowych ofert!

  Uproszczona do minimum procedura zakupu
  Ułatwiamy Ci zakup jak tylko się da. Nasz sklep jest intuicyjny i niezawodny. Jak masz problem, zadzwoń - pomożemy Ci.

  Płatność w Złotówkach, Euro lub w ratach
  Na miejscu w parku płacisz w walucie danego kraju, to samo ma miejsce przy zakupie na oficjalnej stronie parku. W tym drugim przypadku wymagana jest też często karta kredytowa. U nas masz wybór, możesz dokonać płatności zarówno w Złotówkach jak i Euro. Nie musisz mieć karty kredytowej, możesz dokonać tradycyjnego przelewu lub e-przelewu za pośrednictwem operatora płatności Przelewy24.

  Tysiące zadowolonych klientów
  To nasza najlepsza rekomendacja. Nasi klienci są bardzo zadowoleni z jakości obsługi i chętnie ponownie kupują u nas bilety, do kolejnych parków. Jeśli chcesz zapoznać się z opiniami, kliknij tu lub sprawdź opinie o Parkmania.pl na Google.

  Darmowe porady
  Czy skorzystasz z naszego e-booka "Jak oszczędzić czas i pieniądze planując wycieczkę do parku rozrywki", czy zadzwonisz do nas lub wyślesz maila, Twoje pytanie nie pozostanie bez odpowiedzi. Znamy się bardzo dobrze na parkach rozrywki, byliśmy w nich. Chętnie doradzimy Ci jaka oferta jest dla Ciebie najkorzystniejsza.

  Czy masz jeszcze wątpliwości, gdzie kupić bilety wstępu do parku rozrywki?

 • Czy moje dane są bezpieczne?

  Wykorzystujemy najbezpieczniejsze mechanizmy ochrony przekazywania danych (danych osobowych i danych o karcie kredytowej), jakie są w tej chwili dostępne. Stosowanym przez nas protokołem jest SSL.

 • Mam więcej pytań.

  Jeśli ta lista nie wyczerpała wszystkich Twoich pytań napisz do nas maila na sklep@parkmania.pl. Odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.

Masz pytanie? Wyślij mail na: