Przewodnik po parkach rozrywki

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko jest najstarszym i jednym z największych polskich lunaparków, a teraz jest to park rozrywki z prawdziwego zdarzenia. Wizyta w tym miejscu to doskonała zabawa dla gości w każdym wieku.

Na najmłodszych czekają kolorowe, radosne karuzele, ogromne dmuchane zamki, niesamowite podróże samochodami i statkami - wszystko w nowej, kolorowej odsłonie.

Miłośnicy naprawdę mocnych wrażeń natychmiast zasiądą w wagonie imponującego roller coastera Lech Coaster (3 inwersje, 95 km/h) czy szalonej karuzeli Circus Hoppala. Pędzące z szaloną prędkością zakręcone koło Phoenix wywoła szybsze bicie serca u najdzielniejszego śmiałka, a szalony Sky Flyer wywiruje z każdego resztki odwagi. Tutaj też przejedziecie się największym diabelskim młynem w Polsce o nazwie Legendia Flower (niegdyś Gwiazda Duża).

Tuż obok lunaparku znajduje się park linowy o nazwie Śląski Park Linowy.

Kilka atrakcji czynnych jest również zimą - tzw. strefa Jama Bazyliszka, bowiem znajdują się w zadaszonej części parku: Bazyliszek, Gaj urwisów, Game room, dmuchany zamek oraz kilka restauracji.W latach 1959-2016 park nosił nazwę Śląskie Wesołe Miasteczko. W 2017 r. nazwa została zmieniona, by wraz z rozwojem i przejściem od tradycyjnego wesołego miasteczka ku parkowi tematycznemu europejskiego formatu, sięgnąć po bogaty świat polskich legend, podań i baśni, których opowiadanie dziś już zanika, a które niosą ze sobą ponadczasowe przesłania.

Kontakt / Więcej informacji

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
Kategoria
Parki tematyczne
Lokalizacja
Chorzów, Śląskie
Data otwarcia
1959
Rozmiar
26 ha
Liczba gości
350 000 w 2018 r.    +26% w stos. do 2017 r.

pokaż wszystkie

Atrakcje w Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

pokaż wszystkie

Aktualności o Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko

Parki w pobliżu