Przewodnik po parkach rozrywki

Park Wodny w Krakowie

Krakowski Park Wodny to obiekt, który łączy w sobie wszystko to, co jest charakterystyczne dla zdrowego stylu życia oraz świetną zabawę dla osób w każdym wieku i o każdej porze roku. Znajduje się tutaj największa w Polsce hala basenowa z kompleksem trzech ogromnych niecek wodnych i lądowisk o łącznej powierzchni ponad 2000 m² z mnóstwem atrakcji wodnych i nie tylko. 
Do dyspozycji gości są trzy baseny o łącznej długości 2000 m², z pełną gamą atrakcji takich jak: bicze wodne, stacje hydromasaży dennych oraz bocznych, leżanki z hydromasażami, Rwąca Rzeka, Tęczowa Ścieżka, ścianki wspinaczkowe, miejsca do sportów wodnych (siatkówka, koszykówka, piłka wodna), tory do pływania. Jest też mnóstwo atrakcji dla Dzieci w osobnej strefie. Znajdują się tam: Statek Piracki, Wyspa Piratów z trzema minizjeżdżalniami i Tęczową Zjeżdżalnią. Zjeżdżalnie są zróżnicowane wiekowo i stopniowane pod względem trudności. Jesienną rozgrzewkę zapewnią jacuzzi z wodą solankową oraz nowoczesny zespół saunowy (sauny parowe i suche, sauna solna i studnia lodowa). 
Atutem hali basenowej Parku Wodnego w Krakowie jest najnowocześniejsza technologia oczyszczania wody bazująca na 100% zastosowaniu ozonu. Przyjemność pobytu gwarantuje śródziemnomorska temperatura wody oscylująca wokół 29-30ºC. Głębokość wody w brodziku dla Dzieci nie przekracza 0,6 metra. Wizyta w Parku Wodnym niesie ze sobą przyjemność pływania, radość z wodnych zabaw i odprężenie dla organizmu. Znajduje się tutaj także restauracja i Barek Wodny, więc można się posilić bez wychodzenia z hali basenowej. 
Dla nieco młodszych znajdziemy tutaj także brodzik, a w nim zjeżdżalnie o różnych poziomach trudności, w tym: trzy minizjeżdżalnie, Tęczowa Zjeżdżalnia i rodzinna zjeżdżalnia o nazwie Aligator, ulubiona nie tylko przez najmłodszych. Tutaj można przejść pierwszy w swoim życiu test stopnia oswojenia z wodą oraz oswojenia ze zjazdami. 
Obiekt jest świetnie przygotowany na przyjmowanie turystów lokalnych i przyjezdnych, przed budynkiem mamy duży parking. To miejsce dla każdego – bez względu na wiek czy upodobania. 
Znajduje się tutaj także Wellness Club z bogatą ofertą zajęć z gałęzi fitness, tańca, jogi i sportów walki, na trzech poziomach zaawansowania, dostępnych dla dzieci i dorosłych.  
Spragnieni kąpieli słonecznych, w sezonie letnim mogą udać się na Plażę Aquapark, która jest wydzielonym terenem na świeżym powietrzu, bezpośrednio połączonym z budynkiem Parku Wodnego. Znajdą tam brodzik, urokliwe wodne kaskady, orzeźwiającą zieleń, wygodne leżaki, a przede wszystkim wytchnienie od zgiełku miasta.  
Park Wodny z Plażą Aquapark, z Wellness Clubem i mnóstwem atrakcji wodnych i nie tylko, stanowi świetny wybór spędzenia wolnego czasu latem w mieście. Park Wodny 
w Krakowie to niebanalny pomysł na spędzenia wolnego czasu. Obiekt, w którym można wypocząć jak w prawdziwym, letnim kurorcie, gdzie panuje tropikalny klimat, dostępny bez konieczności odbywania dalekich podróży. To wprost idealny sposób na wakacyjny wypoczynek, prawdziwy relaks w wodzie i nad wodą połączony z wspaniałą zabawą.

Kontakt / Więcej informacji

Park Wodny w Krakowie
Kategoria
Parki wodne
Lokalizacja
Kraków, Małopolskie
Data otwarcia
czerwiec 2000
Liczba gości
500 000 w 2010 r.   

Jedziesz do: Park Wodny w Krakowie?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Park Wodny w Krakowie

pokaż wszystkie

Aktualności o Park Wodny w Krakowie

Parki w pobliżu