Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie jest instytucją kultury, której wszystkie działania skierowane są do dzieci, rodziców i osób pracujących z dziećmi.

ECB zostało powołane w 2005 roku przez Gminę Pacanów i Samorząd Województwa Świętokrzyskiego w celu przekształcenia Pacanowa w Europejską Stolicę Bajek.

Pomysłodawcą idei jest Waldemar Dąbrowski – Minister Kultury w latach 2002 – 2005. Z jego inicjatywy w 2003r. w Pacanowie zorganizowano pierwszy Festiwal Kultury Dziecięcej. Festiwal stał się bodźcem do stworzenia nowoczesnego dziecięcego ośrodka kultury o znaczeniu międzynarodowym, którego zadaniem jest bawiąc uczyć. Nie ma w Polsce lepszego miejsca na taką działalność jak właśnie Pacanów, którego po całym świecie szukał rezolutny Koziołek Matołek.

Od 2010r. Europejskie Centrum Bajki działa w nowej siedzibie - w wielofunkcyjnym obiekcie dla dzieci znajduje się biblioteka z czytelnią i księgarnią, sala kinowa i teatralna oraz sale warsztatowe. Budynek otaczają ogród zmysłów z altanami, a także kuźnia, która ma upamiętniać słynnych kowali z bajki '120 Przygód Koziołka Matołka'. Nad stawem swoje miejsce znalazł amfiteatr.

Kontakt / Więcej informacji

Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie
Kategoria
Centra edukacyjne
Lokalizacja
Pacanów, Świętokrzyskie
Data otwarcia
luty 2010
Rozmiar
0,2 ha
Liczba gości
48 117 w 2011 r.    +10% w stos. do 2010 r.

Jedziesz do: Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie

pokaż wszystkie

Aktualności o Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie