Przewodnik po parkach rozrywki

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra zlokalizowany jest na terenie dawnego kamieniołomu w częstochowskiej dzielnicy „Zawodzie”. Na miejscu zobaczyć można 17 najpiękniejszych Świątyń Świata, które zbudowane zostały w skali 1:25 lub 1:10. Wśród obiektów znalazły się m.in.: Ostra Brama w Wilnie, Lourdes, Świątynia Grobu Pańskiego w Jerozolimie, Altotting czy La Salette.

Przestrzeń Parku wypełnia się figurami świętych związanych z prezentowanymi obiektami, jak np. Mojżesz, Jan Chrzciciel czy Matka Boża Fatimska z dziećmi. Na turystów odwiedzających Park czekają też platformy widokowe, z których rozciąga się panorama Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Dla najmłodszych przewidziano nowo otwarty Park Atrakcji, który zaprasza do zabawy w Parku Linowym, na trampoliny, ogromnego dmuchańca 'Mojżesz', do Kulkolandu, na przejażdżki Karuzelą i mini gokartami na Autodromie.

Kontakt / Więcej informacji

Park Miniatur Sakralnych Złota Góra
Kategoria
Parki miniatur
Lokalizacja
Częstochowa, Śląskie
Data otwarcia
sierpień 2011
Rozmiar
3,2 ha

Jedziesz do: Park Miniatur Sakralnych Złota Góra?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Park Miniatur Sakralnych Złota Góra

pokaż wszystkie

Aktualności o Park Miniatur Sakralnych Złota Góra

Parki w pobliżu

Przychodzące wyszukiwane hasła

park miniatur częstochowa, park miniatur czestochowa, park miniatur sakralnych częstochowa, czestochowa park miniatur, park miniatur sakralnych, częstochowa park miniatur, park miniatur czestochowa godziny otwarcia, park miniatur sakralnych czestochowa, park miniatur sakralnych złota góra, park miniatur złota góra

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >