Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia

Mayan Rollercoaster

Jeśli oceniać roller coastery według zaawansowania technicznego, wielkości i oferowanych wrażeń oraz prestiżu (w skali od 1 do 10), to Energuś w tej skali otrzymałby ocenę 4, Dragon 6, natomiast Mayan definitywnie zasługuje na 10! Głodni naprawdę mocnych wrażeń będą mogli je zaspokoić właśnie w tym miejscu. Prędkość, jaką osiągają wagoniki na tej kolejce, to 80 km/h, natomiast aż 5 inwersji sprawi, że przeciążenia dochodzić będą do prawie 5g!!! Mało kto zdaje sobie sprawę, że to odczucia jak w czasie ekstremalnych zwrotów myśliwcem F16. Także wysokość konstrukcji, odpowiednik dachu dziesięciopiętrowego wieżowca, sięgająca ponad 33 metrów, wielu przyprawi o zawrót głowy!

Rodzaj atrakcji
Atrakcje ekstremalne
Roller coaster
Lift roller coaster
Looping roller coaster
Steel roller coaster
Rok otwarcia
2015
Maks. prędkość
80 km/h
Długość toru
689 metrów
Wysokość
33 metrów
Liczba inwersji
5
Dokładamy wszelkich starań aby informacje dotyczące parków rozrywki, podane na stronach Przewodnika Parkmania.pl były jak najbardziej aktualne. Może się jednak zdażyć, że będą one niekompletne bądź nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem lub odwiedzic jego oficjalna strone internetowa.
Ze względów bezpieczeństwa w niektórych atrakcjach w parku obowiązują ograniczenia co do wzrostu i/lub wieku a także osób w szczególnej kondycji medycznej lub inne. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej parku.
Każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji.

Galeria filmów

Mayan Rollercoaster

Galeria zdjęć

Mayan Rollercoaster
Mayan Rollercoaster
Mayan Rollercoaster
Mayan Rollercoaster

Jedziesz do: Energylandia?