Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia

Abyssus

Główna atrakcja strefy Aqualantis! Zaprojektowana w tematyce stacji pomp dokładnie tam, gdzie kiedyś wznosiła się świątynia potężnego władcy mórz Abyssusa. Do przeszukiwania wciąż zatopionych części miasta używa się niewielkich łodzi. Jednakże kiedy wejdziesz na pokład takiej łodzi potężny władca oceanu nie zawaha się okazać swojego niezadowolenia i zsyła na dzielnych odkrywców ogromną falę szokową, także i ich próbując zesłać w głąb wirującego oceanu.

Abyssus to roller coaster typu Double Coaster osiąga prędkość 100 km/h. Kolejka będzie wynosić nas na nieco ponad 38 metrów wysokości po torze o długości 1316 m.
Przejazd tym ekstremalnym roller coasterem gwarantuje liczne inwersje - aż 4. Już od samego startu atrakcji może podnieść nam się adrenalina, bowiem kolejka rozpędza się do ogromnej prędkości w zaledwie kilka sekund. Nie zabraknie wrażeń także na dalszych etapach trasy. Jak wspominaliśmy atrakcja to tak zwany Double Launch Coaster. co oznacza. że wagonik zostanie aż dwukrotnie rozpędzony do niezłej prędkości! Pierwszy raz na samym starcie i po raz drugi dalej podczas jazdy.

Dla lubiących szybować w chmurach, producenci atrakcji zapewnili efekty nieważkości, niespodziewane efekty grawitacyjne oraz wiele efektów wodnych takich jak: wodospady, jeziora i fontanny. Za projekt odpowiada holenderska firma Vekoma. Wagony i aranżacja Abyssusa nawiązują do starożytnego zatopionego miasta Aqualantis. Infrastruktura nowego roller coastera całkowicie położona jest na wodzie, jednak jego twórcy zapewniają, że został tak skonstruowany by nie można było się zmoczyć.

Rodzaj atrakcji
Atrakcje ekstremalne
Roller coaster
Launched roller coaster
Looping roller coaster
Steel roller coaster
Rok otwarcia
2021
Maks. prędkość
100 km/h
Długość toru
1316 metrów
Wysokość
39 metrów
Liczba inwersji
4
Dokładamy wszelkich starań aby informacje dotyczące parków rozrywki, podane na stronach Przewodnika Parkmania.pl były jak najbardziej aktualne. Może się jednak zdażyć, że będą one niekompletne bądź nieaktualne. Aby sprawdzić aktualne informacje na temat parku należy zawsze kontaktować się bezpośrednio z parkiem lub odwiedzic jego oficjalna strone internetowa.
Ze względów bezpieczeństwa w niektórych atrakcjach w parku obowiązują ograniczenia co do wzrostu i/lub wieku a także osób w szczególnej kondycji medycznej lub inne. Sprawdź to na oficjalnej stronie internetowej parku.
Każdy park zastrzega sobie prawo do zamknięcia, zmodyfikowania, opóźnienia lub odwołania bez wcześniejszego uprzedzenia pokazów, atrakcji, części parku, wydarzeń, sklepów i restauracji.

Galeria filmów

Abyssus
Abyssus
Abyssus

Galeria zdjęć

Abyssus
Abyssus
Abyssus
Abyssus
Abyssus
Abyssus
Abyssus
Abyssus

Jedziesz do: Energylandia?