Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 35 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli go niespełna 17 kilometrów.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Energylandii

W parku znajdziemy blisko 75 atrakcji, a także 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne (mapping 3D). 

Atrakcje znajdują się w 6 strefach tematycznych:

  1. Bajkolandia - kraina dziecięcych pragnień. Dzieci przenoszą się w świat ukochanych kreskówek i filmów, niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami.
    Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są niezwykle bezpieczne i przyjazne.
  2. Strefa familijna - proponuje atrakcje dla całych rodzin. W tej krainie dostępne jest kilka roller coasterów; na własnej skórze można tu doświadczyć adrenaliny i emocji. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom.

  3. Strefa ekstremalna - to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach. W tej strefie, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Hyperion - drugi najwyższy i drugi najszybszy roller coaster w Europie oraz Speed Water Coaster - światowy rekordzista wśród wodnych roller coasterów.

  4. Smoczy Gród - to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni. Główną atrakcją Smoczego Grodu jest najwyższy na świecie hybrydowy roller coaster o nazwie Zadra, który osiąga prędkość 121 km/h i którego pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie wynosi 90 stopni.

  5. Water Park - strefa naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków i wodnych zabaw. Tropical Fun to zabawa na 10 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności! Są te ekstremalne, jak np. Kamikadze – znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie.

  6. NOWOŚĆ! W roku 2020 w Parku pojawiła się nowa strefa – Aqualantis, czyli kolejna część parku, która na obszarze 6 hektarów otaczają nowy roller coaster Abyssus. Fabuła tej części parku nawiązuje do starożytnego Atlantis.

W parku znajduje się też 50 punktów gastronomicznych. 

Kontakt / Więcej informacji

Energylandia
Kategoria
Parki tematyczne
Lokalizacja
Zator, Małopolskie
Data otwarcia
lipiec 2014
Rozmiar
35 ha
Liczba gości
1 600 000 w 2019 r.    +25% w stos. do 2017 r.

Jedziesz do: Energylandia?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Energylandia

pokaż wszystkie

Aktualności o Energylandia

Parki w pobliżu