Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji, które znajdują się na obszarze 30 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych, zarówno dzieci, młodzieży jak i osób dorosłych.

Park zlokalizowany jest w miejscowości Zator, niespełna pół godziny drogi z Katowic i Krakowa, a od Wadowic czy Oświęcimia dzieli go niespełna 17 kilometrów.

Bardzo istotny i ważny jest fakt, że w Energylandii, kupując JEDEN BILET WSTĘPU, można korzystać z wszystkich urządzeń i atrakcji, do woli i bez limitu. 

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Energylandii

W parku znajdziemy blisko 70 atrakcji rozlokowanych na 30 hektarach powierzchni. Wśród nich można wyróżnić aż 27 ogromnych urządzeń, 20 gier i zabaw interaktywnych, a także 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne (mapping 3D). Na terenie parku można także znaleźć kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.

Atrakcje charakteryzują się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią, podzielone są na 5 stref:

Bajkolandia - kraina dziecięcych pragnień. Dzieci przenoszą się w świat ukochanych kreskówek i filmów, niczym bohaterowie najpiękniejszych przygód mogą zostać kierowcami, pilotami, strażakami, księżniczkami, krasnalami lub niesfornymi zwierzątkami.
Karuzele, mini coastery, autka i samolociki tworzące urozmaiconą strefę dla najmłodszych są niezwykle bezpieczne i przyjazne.

Strefa familijna - proponuje atrakcje dla całych rodzin, lecz na części z nich obowiązuje ograniczenie wzrostu - min. 140 cm.

W tym sektorze dostępnych jest kilka Roller Coasterów i tutaj na własnej skórze można doświadczyć adrenaliny i emocji. Rodzinnie można spędzić czas na wodnych spływach, kolejce widokowej czy też ścigając się na torze Formuła Autodrom. 

Strefa ekstremalna - to fenomenalna rozrywka dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się ze strachem, dostarczająca maksimum adrenaliny, potężną dawkę radości i zabawy na najwyższych obrotach.

W ofercie tej strefy dostępne jest kilkanaście naprawdę ekstremalnych urządzeń takich jak najszybsze i największe Roller Coastery, ogromne wahadło Azec Swing, czy potężne 40 metrowe ramię Space Boostera,  których prędkość dochodzi do 100 km/h, a przeciążenia sięgają aż 5g!
W tej strefie, od sezonu 2018 bezsprzecznie królują Hyperion Mega Coaster - największy i najszybszy w Europie w swojej kategorii oraz Speed Water Coaster - światowy rekordzista wśród wodnych Roller Coasterów.

Smoczy Gród - to podróż do średniowiecznego świata magii i smoków. Uliczki stylizowane na średniowieczny gotyk, epokowa architektura, ruiny kunsztownych zamków, a wszystko wykonane z drewna i kamieni.
Smoczy Gród to kolejna, 5 część parku, która powstała na obszarze 5 hektarów. Główną atrakcją Smoczego Grodu jest najwyższy na świecie Wooden Coaster Zadra, który osiąga prędkość 121 km/h, z kolei pierwszy spadek może zapierać dech w piersiach, bowiem jego nachylenie jest równe 90 stopniom.
Na najmłodszych naszych Gości czeka tutaj ekscytujący Roller Coaster Frida oraz szczególna kolejka widokowa Dragon Adventure. Łasuchy z pewnością ucieszą się z wizyty w lodziarni z najsmaczniejszymi lodami.

Water Park - strefa naśladuje tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw.

To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp.
Tropical Fun to zabawa na 10 zjeżdżalniach, dostosowanych do różnych grup wiekowych i o różnym stopniu trudności! Są te ekstremalne, jak np. Kamikadze – znana jako zjeżdżalnia z zapadnią, jak i te sprzyjające rodzinnej zabawie.

W roku 2020 w Parku pojawi się nowa strefa – Aqualantis, czyli kolejna część parku, która powstanie na obszarze 6 hektarów otaczając nowy roller coaster Abyssus. Fabuła nowej części parku nawiązuje do starożytnego Atlantis.

Dodatkowo 20 gier i zabaw interaktywnych, 5 sceny widowiskowe (dwa teatry i trzy amfiteatry), nowoczesne kino 7D a dla wszystkich lubiących gadżety i pamiątki kilka dedykowanych sklepów.

W parku znajduje się też 50 punktów gastronomicznych. Każdy z nich charakteryzuje się inną kuchnią i przysmakami.

W 2019 park odwiedziło 1,5 miliona gości.

http://www.parkmania.pl/slowniczek/38/Park-rozrywki.html

Kontakt / Więcej informacji

Energylandia
Kategoria
Inne parki tematyczne
Lokalizacja
Zator, Małopolskie
Data otwarcia
lipiec 2014
Rozmiar
30 ha
Liczba gości
1 500 000 w 2019 r.    +33% w stos. do 2016 r.

Jedziesz do: Energylandia?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Energylandia

pokaż wszystkie

Aktualności o Energylandia

Parki w pobliżu