Przewodnik po parkach rozrywki

Energylandia

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Znajduje się w miejscowości Zator, w połowie drogi między Katowicami a Krakowem. Od Wadowic czy Oświęcimia jest to niespełna 17 kilometrów.

→ Sprawdź ceny biletów wstępu do Energylandii

W parku znajdziemy blisko 70 atrakcji rozlokowanych na 30 hektarach powierzchni. Wśród nich można wyróżnić aż 27 ogromnych urządzeń, 20 gier i zabaw interaktywnych, a także 4 sceny widowiskowe (dwa teatry i dwa amfiteatry), na których codziennie odbywają się różnego rodzaju pokazy artystyczne, pirotechniczne czy wizualne (mapping 3D). Na terenie parku można także znaleźć kino 7D, wyświetlające filmy dla dzieci i młodzieży w technologii 3D, wspartej dodatkowymi efektami specjalnymi.

Atrakcje charakteryzujące się specjalnie dobraną tematyczną dekoracją i scenografią podzielone są na 4 strefy:

  • Bajkolandia - strefa dla najmłodszych, dzięki której można się przenieść do krainy najwspanialszych bajek korzystając między innymi z klasycznej, pięknej wiedeńskiej karuzeli „Sissi”, mini spływu wodnego „Wyspa skarbów” czy kolejek „Jeep Safari” lub „Kraina krasnali”.
  • Strefa Familijna, w której całe rodziny mogą spędzić niezapomniane chwile na największych w Polsce roller coasterach, a także sprawiających wiele radości atrakcjach wodnych, na przykład płynąc łódkami i biorąc udział w bitwie wodnej.
  • Strefa Ekstremalna to prawdziwy raj dla wszystkich entuzjastów adrenaliny.
    Instalacje w tej strefie takie jak roller coaster Mayan czy Viking dostarczają dreszczyku emocji. Podobnie jest w przypadku wielkiej obrotowej ławki „Apocalipto” czy potężnego wahadła „Aztek Swing”.
  • Water Park - strefa naśladująca tropikalną wyspę, z mnóstwem atrakcji, zakątków, wodnych zabaw. Można tu zażyć słońca lub odpocząć w cieniu parasola, napić się pysznego napoju z Tropical Baru i swobodnie zrelaksować się całą rodziną pod okiem ratowników. To przepiękne miejsce, wyróżniające się przejrzystością wody oraz mnóstwem atrakcyjnych niespodzianek tematycznie i aranżacyjnie związanych z estetyką egzotycznych wysp.

W 2018 Energylandia swoje 4.-te urodziny świętowała bardzo hucznie: otwarciem Hyperiona jednego z najszybszych i najwyższych roller coasterów w Europie. To już jedenasta kolejka w tym parku. Tym razem z rodzaju tzw. mega coasterów/hyper coasterów. Wygląda bardzo obiecująco! 

W parku znajduje się też 43 punkty gastronomiczne. Każdy z nich charakteryzuje się inną kuchnią i przysmakami.

http://www.parkmania.pl/slowniczek/38/Park-rozrywki.html

Kontakt / Więcej informacji

Energylandia
Kategoria
Inne parki tematyczne
Lokalizacja
Zator, Małopolskie
Data otwarcia
lipiec 2014
Rozmiar
26 ha
Liczba gości
1 000 000 w 2016 r.   

Jedziesz do: Energylandia?

pokaż wszystkie

Atrakcje w Energylandia

pokaż wszystkie

Aktualności o Energylandia

Parki w pobliżu

Przychodzące wyszukiwane hasła

energylandia, energylandia otwarcie, energylandia kiedy otwarcie, energylandia cennik, energylandia zator otwarcie, energylandia ceny biletów, energylandia zator, energylandia zator kiedy otwarcie, energylandia zator cennik, kiedy otwarcie energylandii

Darmowy e-book: jak oszczędzić czas i pieniądze wybierając się do parku rozrywki!Pobierz teraz >